Viná réva

Ovoce
Marion108
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Viná réva

Nový příspěvek od Marion108 »

Muj drahy dostal dve sazenice vinne revy od moji mamy k narozeninam, obe se chytly a rostou, vysazene zjara, ta co tu je uz ctyri roky by mela byt obsypana hrozny... moc se na ne tesim... vzpominam na revu babicky, co ji mela na morave, bylo mi jak ted mym detem, kdyz nam je stryc trhal a to jsme si mohli nechat zdat o vinu tady ve vychodnich cechach... :nevim:
"Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:

arus
Dal poděkování: 185 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od arus »

Mastnáčku, jak jste to myslel s tou kari sítí?
Mám víno od loňska, dovezli jsme si ho ze zahradnictví Kruh. Jsem v nevinařském kraji, tak jsem z něho trochu bezradná, roste si jak chce, stříhat nevím jak, a už musím s ním něco udělat, tak mně kari síť zaujala.
:arus:

arus
Dal poděkování: 185 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od arus »

Aha, dík.
Kari síť je pro nás řešením. Manžel nechce, aby se dotýkalo domu, já zase nechci, aby mi omotalo altán, tak to vyřeší kari sítě. :nuda:
:arus:

Kouťák
Dal poděkování: 961 poděkování
Dostal poděkování: 473 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kouťák »

Vedení na víno mě teď zajímá nejvíce,protože do jara musí být hotové.Už jsem prohledal snad vše,co se dalo,protože nechci dělat klasické vedení na sloupkách s drátama..Kari síť mě také napadla,ale z hlediska údržby vína a hrozny prostrčené oky,nebo namačkané nad oky mě nezaujalo.Jsou dvě možnosti,které udělám.První je dlouhý roxor ohnout jako tu kari síť,zabudovat oba konce do země a z každé strany vést víno proti sobě .Druhá možnost je sešroubovat do tvaru T,železo elka a ke každému dát 1 víno a téčka hezky do řady za sebou.Uvidím jaká je možnost ve stavebninách.

xchipsy
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od xchipsy »

No, nějaký ten pátek už se kolem révy motáme a že by to tedy byla tak snadná a bezúdržbová rostlina... No nevím. Asi taky záleží, co od toho člověk očekává, pokud stačí to někam plesknout a možná sklidit nějaký ten hrozen, pak asi jo. Ale jinak je to práce a zase práce... Stříhat je nutnost - pokud z toho nechcete mít džungli jako z břečťanu apod. - protože réva plodí pouze na jednoletém dřevě, které vyrůstá z dvouletého, takže je třeba to udržovat. Podlom (vylamují se "nechtěné" letorosty, které by zbytečně oslabovaly), vyvazování a bohužel i nutnost chemie - plíseň, padlí...stačí pár deštivých dní a z krásných hroznů skoro před sklizní máte rozpraskané zašedlé hnusy. Jdou na to vosy a špačci, lapače moc nezabírají (logicky proč by vosa lezla někam do nádoby na šťávu nebo pivo, když má "prostřený stůl" hroznů...), na špačky jedině malorážka nebo sítě (ale letos ty mrchy s klidem lezou i pod sítě :hrabeti:
Pokud nepořídíte odrůdu, zapomeňte na víno, budete mít hrozny na jídlo a pak na burčák. Ani s odrůdou nemáte vyhráno - ne každé se bude všude dařit = sice už to bude zralé, ale nebude to mít cukr apod., takže pak doslazovat šťávu (samozřejmě před samotnou výrobou mít nějakou techniku - odstopkovávač, lis, čerpadlo..), pak to stahovat z matek, "přetahovat", sířit... Nakonec vám to chytne sirku a můžete to vylít... :)) No prostě pokud to nechcete "jen tak" pro zábavu a zpestření zahrady, tak je to jen dřina. Ale když se to daří, tak je to zase nádhera :souhlas:

bílé
Obrázek

červené
Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Xchipsy,správně jsi napsala:"Co od toho člověk očekává".Stříhání,vyštipování a vyvazování je pro mě samozřejmnost a práce radostná,ale chemie u mě nemá místo.Měl jsem až dvoukilové hrozny a každý rok plíseň a tak nastoupila lopata a krompáč a je tam Moravský muškát,který i bez chemie má chutné zdravé hrozny.Mám ještě asi 3 odrůdy ,které jsou proti plísni odolné a hledám další hlavně staré odzkoušené odrůdy a nepotřebuji ani název.Víno nedělám,protože alkoholu jsem se nenapil už 11 let,tak jen pro zábavu na hrozno.Každý si to prostě dělá podle svého.

Marion108
Kontaktovat uživatele:

Koutak to vystihl na 100%, je to proste zelen, co vyplni misto kam nic jineho nejde dat a potencialne to plodi... tedy u nas, letos nam vino taky sklizi vosy... :smutek: mame cervene, odrudu nevim, ale plisen nema, je u zdi castecne pod strechou na listy poc vody nespadne, ale ke korenum prsi...
Nebozka babicka vino nikdy nestrihala a kazdorocne plodilo... :dojeti:

Janina
Dal poděkování: 418 poděkování
Dostal poděkování: 215 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Janina »

U stěny stodoly máme tři hlavy. Dvě jsou odolné, jedna náchylná, ta přijde vykopat a na její místo zasadíme víno od Kouťáka. Zatím je pod merunkou, pěkně roste a vypadá zdravě. Víno máme jen na ozobání pro nás, vosy a ptactvo. Jedno je bílé a druhé červené. Bílé už dozrává nyní. Je sladké a dobré. A hezky se na něj kouká.
Přílohy
20190813_114342.jpg

Kouťák
Kontaktovat uživatele:

Jani,něco poradím proti vosám.Kus smirkového papíru pomazat česnekem a pověsit k hroznům.Pokud to oprší,tak musíš mazat znovu,ale je to účinné.
DSCN0904.JPG
DSCN0902.JPG
DSCN0897.JPG

Marion108
Kontaktovat uživatele:

Ja uz vcera kostovala, jinak by to vosy vsecko snedly :smutek: na biseptol nejezte ani nepijte vino.... :nesouhlas:
Přílohy
IMG_20190815_213304.jpg

Odpovědět