Co je to za ker?

Stromy a keře
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Co je to za ker?

Nový příspěvek od Marion108 »

Vite?
Obrázek
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od Marion108 »

To ruzovy.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od oreb1 »

Škumpa orobincová bych řekla.
Mooonika

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od Mooonika »

Tiež si myslím že škumpa (jedovaté)
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od Marion108 »

Diky.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, hezky nám to zpestřujete.
Moonika, jedovaté, ale kozy to mají rády. Dokonce i příbuznou ruj vlasatou sežraly naprosto bez následků. Ale netroufám si to někomu doporučit, jen konstatuji.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, hezky nám to zpestřujete.
Moonika, jedovaté, ale kozy to mají rády. Dokonce i příbuznou ruj vlasatou sežraly naprosto bez následků. Ale netroufám si to někomu doporučit, jen konstatuji.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od Marion108 »

oreb1 píše: 11 říj 2018 12:49 Marion, hezky nám to zpestřujete.
Vyrostla jsem na tom Dobes, Kryl, Nohavica, Misik...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od Moonika »

oreb1 píše: 11 říj 2018 12:49 Moonika, jedovaté, ale kozy to mají rády. Dokonce i příbuznou ruj vlasatou sežraly naprosto bez následků. Ale netroufám si to někomu doporučit, jen konstatuji.
Verím , kozy nezmarky :) ale napr jedna sa divila že jej kozy majú dajaké divné príznaky v určitom období a nakoniec sa vydumoalo že majú vo výbehu škumpy, problémy prestali až po jej zlikvidovaní. Záleží na množstve a frekvencii, ja som v tomto strachopud:)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

hodně podobný problém je i s tisem, je skoro celý jedovatý, některá zvířata po požití hynou, jsou však známy případy opakovaného holožeru na tisech a úhyny nejsou
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
honzapm
Příspěvky: 178
Registrován: 10 říj 2018 09:51
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od honzapm »

Tak ona je škumpa, krom toho, že je silně jedovatá, i invazivní druh. Nepůvodní a silně se šířící, takže kdo rád českou kotlinu a její přírodu, tak škumpu systematicky ničí. Je nově i na seznamu invazivních druhů a její šíření je zakázáno. U nás ve vsi byla na dvou místech, naštěstí oba "majitelé" dostali rozum, na jednom už není a na druhém se vytrvalým ničením neustále obrážejícího podrostu snaží o její definitivní vymýcení taky. Nejvíc pláču, když ji vidím vysazenou někde "na samotě u lesa". Někteří lidé vůbec nic nepochopili.
Ve mně to je. Jen to probudit. :hvezda:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od oreb1 »

Moonika, já to nechávám na nich. Ještě se mi nestalo, že by zkušené kozy sežraly něco jedovatého v takovém množství, že by jim to ublížilo. Ale nejsou odkázané jen na to, co jim přinesu, nýbrž si mohou leccjaký protijed najít samy.
A strachopoud - to je nový ptačí druh, který se vyvinul z mooničina strachu :D ?
Honzapm, tady byla škumpa už velká a u ní spousta malých těsně u okraje přírodní památky stepního typu. V červnu tenhle kopec ochránci vždycky posekají, ale na škumpu si netroufali, protože ji tam kdysi vysadil někdo z okolních zahrádek a nechtěli si dělat zlou krev. Mimo období květu konikleců tam chodím pást a ta škumpa mi byla trnem v oku na takovém místě. Kozy se na ni vrhaly pokaždé s chutí a postupně ji ožíraly. Během dvou sezón zmizela úplně. Zůstal totiž jen pahýl, který někdo uřízl. Přitom to mohly okousat i srnky nebo zajíci, ty tam chodí taky, takže není úplně jasné, kdo to byl ;) . A taky žádná škoda. (I když někam se hodí, ale ne vedle rozrazilů klasnatých a konikleců.)
Naposledy upravil(a) Anonymous dne 15 říj 2018 20:42, celkem upraveno 1 x.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od Janina »

Mně škumpa připadá jako hřbitovní strom. Tak nějak smutně na mně působí. Manželovi se líbila, ale neprosadil to. Naštěstí. Pak jsem viděla, jak se dokáže rozplemenit. A ještě je jedovatá. A nepůvodní. :divis:
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od Moonika »

oreb1 píše: 15 říj 2018 20:33 Moonika, já to nechávám na nich. Ještě se mi nestalo, že by zkušené kozy sežraly něco jedovatého v takovém množství, že by jim to ublížilo. Ale nejsou odkázané jen na to, co jim přinesu, nýbrž si mohou leccjaký protijed najít samy.
A strachopoud - to je nový ptačí druh, který se vyvinul z mooničina strachu :D ?
strachopud1, -a, mn. č. -i muž. r. expr. bojazlivý človek, bojazlivec, bojko: Nebol strachopud, ale pri pohľade na hrozivý postoj neznámeho mu stydla krv v žilách. (Hruš.) Domin v zahanbení cíti sa jak babský strachopud, zľakol sa súpera! (Mor.); :lol:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od PavelIV »

Moonika píše: 15 říj 2018 20:39 strachopud1, -a, mn. č. -i muž. r. expr. bojazlivý človek, bojazlivec, bojko: Nebol strachopud, ale pri pohľade na hrozivý postoj neznámeho mu stydla krv v žilách. (Hruš.) Domin v zahanbení cíti sa jak babský strachopud, zľakol sa súpera! (Mor.); :lol:
Pěkné, ale stačilo napsal "strašpytel" :D
:PavelIV:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od Janina »

Pro mně Moni pište po slovensky, ráda si rozšířím zaprášenou slovní zásobu. Díky sprachopúd, připomíná strakapouda. A jak se opravdu řekne veverka? Drevokocúr?:)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od PavelIV »

Já jsem to nemyslel nijak špatně, mě Slovenština vůbec nevadí, taky se rád něco přiučím. Myslel jsem si jak neumím slovensky, ale občas mě nějaký slovo zaskočí. Strachopúda jsem taky neznal, ale pochopil jsem to z kontextu. Vlastně jsem poloviční Slovák...
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od Moonika »

a ja som sa zas vďaka vám dozvedela o strakopoudovi že je to náš ďatel :shock: a spomenula si na slovko strašpytel:))
veverka? podobne: veverička:)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od oreb1 »

Moomika, nějak se mi to nezdá. Jeden je datel a druhý je strakapoud, to jsou dva různí ptáci. Jak se ti dva jmenují slovensky? Přece ne stejně :) .
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za ker?

Nový příspěvek od Moonika »

oreb1 píše: 16 říj 2018 21:00 Moomika, nějak se mi to nezdá. Jeden je datel a druhý je strakapoud, to jsou dva různí ptáci. Jak se ti dva jmenují slovensky? Přece ne stejně :) .
Jéj vy máte aj ďatla? :D No u nás sa váš strakopoud volá ďatel, píšem o Dendrocopos major
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů