Eshopy se sadbou

Stromy a keře
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Hhippie »

Mastňáčku, taky mám kousek od sebe lesní školku (www.nadvorecku.cz) :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Hhippie »

Proboha, co to je za ceny??? Za lisku chteji 10,5tisice??? :udiv:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od PavelIV »

Taky jsem na to zíral, pak jsem pochopil, že je to 10 ks celkem za 480,- :vytlem:
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Jamarov »

Krom par stromu ktere mam okolo bych brala vsechno... :potlesk: Pekny vyber...a cena dobra.
Uživatelský avatar
Tresnovacka
Příspěvky: 64
Registrován: 26 úno 2019 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Tresnovacka »

Na podzim jsme s kamarádama dělali věstší objednávku odtud: Www.prodejstromku.cz
Zakládali jsme menší sad a chtěli jsme zkusit staré odrůdy. Mají velký výběr a ceny nejsou vůbec špatné. Stromky balí do kartonovych krabic (kořen v pytli postříkaný vodou). Stromky hezké, geis přivezl druhý den od zabalení. ;)
Mají i stromky v kvetináčích, ale jsou dražší.
Uživatelský avatar
Tresnovacka
Příspěvky: 64
Registrován: 26 úno 2019 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Tresnovacka »

Mastnacek, a jak by to melo byt, aby se vam to dobre psalo ;)

Jo mam odtud Jablon Starkrimson, jablon Matcino a prusvitne zelene (nevim presne jak to je proste znovka).Pak mame hrušeň kongresovka a ještě kdouli hruškovou. To vše ze starých odrůd. Zkusila jsem vzít fíkovník, tak za pár poreferuju, jak jde/nejde. ;)
Uživatelský avatar
Tresnovacka
Příspěvky: 64
Registrován: 26 úno 2019 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Tresnovacka »

Mastnacku, takhle lepsi? Stejne vis prd o tom,kdo je na druhem pocitaci dokud ho nepotkas. Kdybys mi neposilal seminka, tak ani neznas jmeno ;)

Jinak v odrudach se nevyznam. Mame tady velmi ataré jabloně jedna je uplně boží a tu tipuju na Ontario. Druhá je letní a netušim co je zač, ani není moc dobrá a ostatní moc neplodí, takže třeba až je postupně omladíme tak ješte něco hoděj. ;-)
Když jsem vybírala nové stromky, snažila jsem se o různr chutě i čas konzumní zralosti, tak uvidíme.

Kdybyste měli tip na nějakou moc dobrou odrůdu s dobrýma skladovacíma vlastnostma, tak dejte vědet.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Janina »

Ona se dá změnit přezdívka? To jsem nevěděla. :)
Třešnový statek já věděla, že jsi že.na. :) taky by ses mohla někdy třeba jmenovat Třešinka na dortu, :vytlem: at si má Mastnáček na co stěžovat.
Časem se možná přejmenuju na Stará čarodějnice, ale to až po šestistovce. :)) Teda co to plácám, po šedesátce.
Uživatelský avatar
Tresnovacka
Příspěvky: 64
Registrován: 26 úno 2019 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Tresnovacka »

Mastnacku, taky nam behaji pred barakem srnky. Jeden strom nam uplne zlikvizovaly. Loni jsme na tu novou sadbu dali bile pytle (co mame od obili) a kupodivu se toho ani nedotkly. Takze na nove stromky pytle doporucuju. Dole jsme je prihrnuly hlinou nebo pridrzeli kamenem a nahore zvazat, aby drzel pres kůlek. A zatím srnky nepřišly na baštu.
Teď o víkendu jsme pytle akorát stáhly domů kdyzů jsme dělali jarní řez. Ale necháme je tam na další sezónu.
WP_20190307_15_00_10_Pro.jpg
Uživatelský avatar
Tresnovacka
Příspěvky: 64
Registrován: 26 úno 2019 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Tresnovacka »

Máme u nich pořádné kůly. Dost tady fučí a zbyly nějaké z plotu, tak se využily ;-)

Jo a z těch keřů...brala jsem si trnku. Maj jí jen v kvetináči, ale je pěkná. Sice malinká, ale pevná. Zimu zvládla bez úhony.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od oreb1 »

Kupovala jsem před několika lety dříny ze www.stareodrudy.org . Velké silné stromky, krásně zabalené, neviděla jsem lepší zacházení. (Sežraly je za tři roky kozy, ale to je jiná věc.) Takže můžu doporučit.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak jsem to všechno prohlédl a nejvíc mě zaujala nabídka starých odrůd od Oreb,ale je škoda,že z těch starých odrůd jich znám jen několik.Nejlepší je na tom,že vše je roubováno ne na šlechtěné podnože,ale na jabloňový semenáč.Více by mě však zaujalo,když by tam bylo napsáno,že to je semenáč z planné jabloně,ale to bych chtěl asi moc.
Tresnovacka:Když jabloň,tak TOPAZ. Je velmi dobrá a jablka vydrží až do dubna.Nabídka -prodejstromku,mě také zaujala,ale opět to co bych chtěl je buď vyprodané,nebo pouze na prodejně a tak musím pátrat dále,nebo udělat radost manželce a už nic nesázet.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od oreb1 »

Kouťáku, třeba je to semenáč plané jabloně, jen to tam není napsáno.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Kouťák »

Oreb, planá je každá ze semínka,ale jeden zahradník říkal,že podnož je nejlepší z jabloně lesní.Je to velký strom a jablíčka na něm jsou jak třešně a za mého mládí jich po lese rostlo dost,ale nyní vím asi o dvou a stejně si netroufnu říci,zda to je jabloň lesní.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Marion108 »

Koutaku, takovou jablon mame mozna v sadu, ohromny strom, stary, co plodi takova uplne pidi jablicka jak tresne asi a jen jedna vetev je roubovana a jsou na ni velka zelena jablka. Na podzim zdokumentuji, treba budete vedet, co to je.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Kouťák »

Marion,tak to bude asi opravdu původní planá jabloň.Být v tvém věku,tak bych si vypěstoval ze semínek podnože a blbnul s roubováním jako já zamlada.Dnes roubovat jabloň a čekat na úrodu,tak to vždy říkám,že na to už nemám čas.Asi před dvaceti lety přivezl kamarád malé jablůňky z Vlastišova od šlechtitele jabloní,ale byl to polotovar jen pod číslem.Já jsem si vzal 4 a dnes jsou z nich obrovské jabloně.Vždy se těším až budou jablka,protože chutnější jablko jsem dosud nikde nenašel. Říkám si,že bych měl něco naroubovat,abych tuto odrůdu-neodrůdu zachoval pro další generace.Loni jsem měl prvních pár třešní z třešně Regina,kterou jsem si také narouboval na ptáčnici a vím,že vše dlouho trvá,než to začne na pláňkách rodit.Dnes jsem byl v zahradnictví a když jsem tam uviděl opravdu exkulsivní stromky třešní Regina,tak jsem měl pokušení si jednu koupit,ale odolal jsem když už jí mám doma.Tak šlechtitelé začněte,rouby dodám.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Marion108 »

Koutaku, nebyl byste ochoten sepsat, jak vypestovat planku ze seminka? Odpoledne mrknu, myslim, ze tam najdu par neshnilych pidi jablicek, bylo jich loni neuveritelne mnostvi, zem pod jabloni byla uplne pokryta spoustou malinkatych jablicek. Tak bych mohla neco zkusit, mame tu stare jablone s velmi chutnymi jablky, mozna by nebylo spatne neco zkusit. I kdyz uz ted si o mne doma mysli sve :hrabeti:
Jablicka jsme tam nechali, nebyl moc cas to uklizet, takze zasnezily.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

ten golden je chyba, strašně choulostivé jablko :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od Profesor1 »

Mě stačí ke štěstí Jonathan - pozdní, šťavnaté jabko, vydrží v dobrém - mém sklepě i rok a půl :mrk:
a kdybych mohl ještě jedno, tak Vinné - Jadernička.
Ale "choulostivé" je dneska asi každé jabko. Musí se štříkat a stříkat . . .. . :smutek: a doplňovat minerály a co já vím co ještě.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eshopy se sadbou

Nový příspěvek od oreb1 »

Profesore,
souhlasím s Vámi, Jonathan je skvělé jablko, dlouho vydrží, je sladké, šťavnaté, nemoučnatí. Jiné dobré jablko je Idared.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů