Co nám roste v sadech a na zahradách

Stromy a keře
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Františka. »

Já to myslela tak, že jsem ráda, že nemám tak velké, ale víc malých nebo menších. Seju dýně kamkoliv a rostou samy. Stačí na to hromada hnoje a na něj pořádná vrstva staré slámy nebo sena. Pod to seno vtlačím semínka. Pak není potřeba zalívat, protože vlhkost se tam udrží sama, ani se jinak starat. Podmínkou je slunečné místo.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Tada »

Hhippie píše: 09 lis 2020 20:56 Tada: kandovaná dýně je vážně dobrota. Ale máte nějaký tip, jak vychytat, aby nebyla ve finále moc tvrdá? :promin:
Nesmí se moc přesušit (mi ujídáme uź během sušení) ja letos sušil jablka a švestky v sušičce a jablka dobrý ale napoprvé se mi švestky moc nepovedly (přerušil jsem je a jsou tvrdé) ale napodruhé už byli lepší (příští rok zkusím zas)
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Vrbové proutí letos v mokrém roku krásně narostlo,tak přemýšlejte přes zimu,kdo by měl zájem.Jsou z něho krásné živé ploty a různé hlouposti,které jsem viděl na netu a nebo třeba se někdo chce naučit plést košíky.Nůžky zapůjčím a s radostí si nechám ostříhat vše. :vytlem:
IMG_0027.JPG
IMG_0029.JPG
IMG_0032.JPG
IMG_0031.JPG
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Jana P. »

Nedokážu to dobře vyfotit, ale nádherně kvetou švestky, Slíva, hrušky. Je to snové. Slíva je jak bílá nevěsta, švestky s nazelenalými kvítky kolem, a hrušky obsypané. Báječné to je. 🙏🏻🥰
Přílohy
BE981B81-FB0B-4C0A-B998-E75FEA2F2800.jpeg
62B02B13-C47D-4616-86CB-E415A4454468.jpeg
75A7AD6B-2E02-4F23-AB77-42FECBE3A3A7.jpeg
2A3D282E-CA67-45ED-A3D1-70842E2CFA62.jpeg
EF286397-CBDA-4EC5-BAE3-9DA1B38B120A.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Jana P. »

Ta veliká bíle kvetoucí ryngle nebo Slíva, narůžovělá, má výborné plody. Chutné sladké.Ale skorem nikdo z rodiny už jí nechce jíst. Je neskutečně projímavá. :vytlem:
Přílohy
517FCDA2-5119-4D06-8642-7D003B17468E.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Javorka »

Jani, máte krásný, přímo pohádkový sad. Tady to takhle ještě nekvete, ale bude to brzy.
Čas, kdy kvetou jabloně a pampelišky mám nejraději.
:433:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,nádhera.Letos po mokrém loňském roku to kvete všechno.Říká se,že když jeden rok naroste hmota,tak následujcí rok bude nadůroda.To nám bude zase špatně. :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťák: předpokládám, že to ale bohužel neplatí o nových sadbách... takže my budeme ještě chodit sbírat do pangejtů jablka pro zvířata... 😂😂 a další rok třeba budeme mít nějakou úrodu. :andel:
Stromky kvetou velice, ale ještě jim nesmíme nechat moc plodů, aby se nevysílily. Nemám-li pravdu..?

Jinak jsem nějak neviděla ty krásné fotky kouťákových podzimních vrbiček. To je veliká krása! :srdicko:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Verčo,máš pravdu jako vždy.Nezoufej,že máš stromky zatím mladé,protože i Ty jsi mladá a dočkáš se.Letos to kvete opravdu všude a když to vidím, tak si říkám,že nemusím žádné ovoce pěstovat,protože se stačí projít přírodou.Hodně jsem toho za mladších let v přírodě narouboval,nasázel a nyní už si jen vzpomenout kde. :vytlem:Jeden rok jsem neměl švestky a objevil jsem na rybníkách v roští starou švestku a ta měla tak krásné velké švestky,že takové jsem nikdy na zahradě neměl.Stejné to je i s jablkama,třešněma a jiným ovocem,protože když se to urodí,tak to je všude.Letos,když vidím kvést v přírodě ovocné stromky ,tak je to opravdu extremní rok.Toto jsem ještě nikdy neviděl.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Profesor1 »

Protože loni byla velká úroda, tak jsem jabloně ostříhal maximálně. Mají jen pár květů. Ty které stříhal synátor když jsem nebyl doma, tak ty ještě nemají ani listy 😀
Stejně to tu rodí max jednou za dva roky, tak letos si dáchnou.
Několikrát už se stalo, že čím víc stromy kvetly, tím byla menší úroda.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Dnes jsem prohlédl broskve,zda bude nějaká úroda.Krásně to namrzlo v květech,tak už pomalu vše opadalo,pouze ta malá kanadská asi bude mít pár broskví.Nyní kvetou krásně jabloně a hruška,kterou mám rád a tak doufám,že nepřijde nějaká kalamita,třeba v podobě krup.
IMG_0015.JPG
IMG_0027.JPG
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od PavelIV »

To je ta zkrácená? Že má takovej nehruškovej tvar...
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Kouťák »

Pavle,uhodl jsi.To je ta hruška, ze které jsem uděl bonsaj a vidíš jak jí to svědčí. :vytlem: Už má květy na které i dosáhnu,tak doufám,že tam budou i hrušky.
IMG_0014.JPG
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od PavelIV »

Možná mě jednou ČEPS donutí udělat to samý s mojí hruškou. Sice tam stála dřív, než jejich sloupy, ale pořád pomalu roste. Teď jsem u ní v zimě čistil takovej pruh, tak jsem ponechal její 4 zřejmě potomky, tak by to mohlo jít snad i bez roubování
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jabloně byly dnes plné včel. Hučelo to tak hlasitě, že jsem koukal, jestli tam není včelí roj.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno... tak už zase začíná má zahradnická klasika :mrzimeto: před chvílí jsem přišla ze zahrady. :ajeje:
Skrze stěhování jsem stále ještě nezvládla dát do země ani ta rajčata od Bosorky... dneska byly zase dvě průtrže, přičemž jedna i s malými kroupami...
Tak jsem zvládla alespoň vyplet trošku a zasadit dvě cukety a dvě papriky (letos zkouším prvně - když děti dostaly od Bosorky sladké beraní rohy, málem je sežraly i kyblíkem! :)) )
A rajčata snad zítra!! A taky jsem ještě chtěla zasít okurky a dýně. Ale vlastně nevím kam :)) půjdou i okurky dát do díry s nějakým kompostem / loňským hnojem a plazit po plotě? (mám ale jen “krajinkový)... :jakoby:
Radost mi dělají jahody - vypadá, že letos by z nich něco mohlo být. Taky jeden druh rybízu. Myslím ten, co jsem sázela normálně (asi od Bosorky). Pak jsem se dočetla, že se má sázet hluboko, než byl, asi o 10 cm. Ten vypadá, že skoro zašel... myslím, že se udusil :plac: takže příště zas pocitově, než dle chytrých knih.
A angrešty (zatím mám 2) vypadají také obaleně... tak jsem vážně zvědavá. Zatím jsou to takové mikrokeříky :vytlem:
Jedna jahoda si myslí, že je kvetoucí okrasná rostlina. Nasadila tolik květů, že jsem to neviděla. Je to loňská rostlina. Mám jí do toho nějak zasahovat? Utáhne je?
A protože je - bohužel - kolem záhonů hustý porost plevele, tak útočí mraky slimáků.. ale sbírat je nemám kapacitu. Tak jsem obsypala záhon granulkama a uvidíme. Měla jsem to udělat dřív, ale nebylo kdy... :nevim:
A poslední věc - pro pobavení - dostala jsem kompost od souseda. Zkouším tu “bezorebnou” metodu - na vypletou hlínu dát cca 10 cm uleželého kompostu. Na 5 záhonů jsem to dala na cca 1,5 metru na jejich začátek. A čekám, co to udělá. Mezi tím začly lézt saláty a ředkvičky a já koukala, že se mi zdá, že tam leze i mrkev či co... tak jsem si říkala, že jsem pako, že jsem zapomněla, že jsem tam sela jedno a přesela to druhým. A že se uvidí, co to udělá. To je prima. No a dnes koukám, že se to děje u všech 5 “hrobečků” - takže asi dárek z kompostu. Tak jsem zvědavá, jestli to vyroste a co to udělá :)) já na tyhle experimenty nejsem a závidím vždycky Kouťákovi, jak si s tím vždyckY hraje... tak mi to dopřáli nenuceně přirozeně... :souhlas: a já si počkám, co to bude za dáreček! :andel:
Přílohy
35C1B318-7BF9-423A-A697-82C026C478B2.jpeg
BD3C7173-C32B-421C-A29F-3CAC3F42AE24.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od přezdívka »

Kompostem se "dobře rozmnožuje"kopr.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak ten by byl taky dobrý :vytlem: ostatně cokoli užitkového, co vyroste samo od sebe a bude prosperovat, je dobré :souhlas: Tak si k tomu čichnu, až tam budu.
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Jana P. »

Kvetou jabloně a hrušky. :andel:
Přílohy
495D6CC3-13FC-440C-9104-D366EEA6BB21.jpeg
CBF7FCDA-C486-456F-8E1A-8F9566D15BF7.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám roste v sadech a na zahradách

Nový příspěvek od Javorka »

Hned vedle terasy máme jabloň Ontario. Je až neskutečné s jakou pravidelností kvete a rodí. Vloni jablek, že jsem nevěděla co s nima a letos ani jeden květ. Co tu bydlíme tak, to sleduju. Opravdu plodí každý druhý rok. Asi ví, že mám ještě její loňská jablka nezpracovaná. :)) :)) :))
Ostatní jabloně kvetou a rodí každý rok, tak tu o ovoce není nouze.
:433:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů