Jak šel čas na zahradě

Bylinky a okrasné rostliny
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Dena »

Jano máš nádherné čemeřice! Já mám jen klasickou bílou a pak fialovou ale nijak extra se jim u nás nedaří.
Kouťáku ráda se rozdělím o sklizeň fíků u nás je jím jen já. Ale neboj Turkey Brown určitě zimu přežije, i kdyby náhodou zmrzly větve na jaře vyraší z kořenů. Manžela bratranec ho pěstuje v 510mnm. a plodí aspoň na ochutnání.
Meruňka u nás taky začíná rozkvétat, asi zase zmrzne jako už mnohokrát.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Hhippie »

Deno o fících neříkej dvakrát! My jsme milovníci čerstvých fíků. :vytlem: přijedeme s Kouťákem :)) Ba ne, neboj.
Ale obávám se, že tady na něj fakt nenajdu místo… nemám tu potřebnou kamennou zídku a závětří… :nene:

Kouťáku, letos zkoušíme přesadit jak chmel tak víno, co máme nasazené u potoka, jinam. Obojí tam děsně plesniví. Tak jsme zvědaví, zda to pomůže. Zatím nebyla sklizeň žádná, páč to bylo šedivé ještě dřív, než to vůbec dozrálo. Obojí… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Kouťák »

Deno,tak jsem zakoupil ten FÍK-TURKEY BROWN,jak jsi poradila.Sazenička na jaře uschla,ale vyrazila od kořene a už mám na něm 9 malých fíků.Děkuji. :ruzicka: Jinak má divoká zahrada zdivočela. :vytlem: Okurky jsem sel 3x,ale jako vždy jsem to přehnal.Už máme zavařeno 20 sklenic a každý třetí den oberu plný kýbl okurek.S melounama jsem to také přehnal,rozrůstají se všude,ale je na nich asi 5 malých melounů,tak se dočkám.Borůvky musím zalévat,ale začínají zrát a tak jsem musel dát klec jako protikosí opatření.
IMG_3138.JPG
IMG_3129.JPG
IMG_3130.JPG
IMG_3122.JPG
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Dena »

Kouťáku krásně ti to roste. Fíkovník je nezmar, spolehlivě obráží z kořenů. Ať se pěstování daří!
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Františka. »

Je vidět, že jste na zalévání půl rybníku vyčerpal.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Kouťák »

Františko,docela jste to trefila.Už chybí v rybníku 1 metr a pokud pořádně nezaprší,tak se zaléváním končím.
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Dena »

Když hodnotím letošní pěstitelskou sezonu(ne že by už byla u konce), není to nakonec tak špatné jako se zdálo v červenci. Teď pořádně zapršelo, všechno se zmátořilo a zeleniny bude dost.
Na jaře spousta salátu, ředkvičky horší, těm se zjara u nás moc nedaří, spíš ze srpnových výsevů.
Okurek hadovek ve skleníku dost, nakladaček mám zavařených taky dost, rajčata slušná, teď hůř zrají.Kečupu mám jednu várku, potřebovala bych ještě dvě.
Papriky jsou letos krásné ve skleníku i kozí rohy na záhoně, tam jsem navezla na podzim padaný jabka podle Kouťáka a osvědčilo se.
Cukety mi zničil nějaký záškodník, asi hryzec, ale dostanu od známých. Dýní je dost, ty zase nabídnu já.Česnek pěkný ale zasadila jsem málo, letos musím objednat sadbu včas.
Pěkný červený i černý rybíz, navzdory suchu. I angreštu bylo hodně. Jen Josta se mi nedaří.
Letos po letech zase byla veliká úroda nádherných černých srdcovek. Takže jsou kompoty, zavařeniny, klevela ve velkém množství.
Taky jablek bude dost, čtvrtkmeny jsem zmladila a mají jablka mnohem větší.
Fíků jestli dozrají je taky hodně. Jen réva už má plíseň ale nějaká snad dozraje.
Broskví se urodilo 16, jsou krásný ale strom už je jistě třicetiletý, vlastně je ho jen polovina, na podzim porazíme. Taky meruňku, ta měla úrodu málokdy, většinou zmrzla a pak trpěla monilií.
Když to shrnu jsem s letošní sezonou spokojená.
Přílohy
IMG_0395.jpeg
IMG_0410.jpeg
IMG_0411.jpeg
IMG_0412.jpeg
IMG_0413.jpeg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Hhippie »

Deno, to jsou moc hezké zprávy!
Také jsem si zrovna říkala, že na to, jak nevalně jsme letos začali (my konkrétně) a jak se to zdálo v červnu a červenci, tak nakonec je to slušný rok.
Letos jsem toho tedy dost zmatlala, ale i tak jsem spokojená.
Zasadila jsem málo česneku (který je letos veliký!), vůbec se nedaří žádným dýním, nový typ velmi ranných brambor v travním záhonu se vůbec neosvědčil, sadba paprik od mámy nejen, že mi moc neprospívá, ale hlavně jsou všechny pálivé, takže nemáme ani jednu papriku, rajčata nezrají a to málo je sežrané od slimáků… no a největší zklamání roku, po těch mizerných hokaidech, je lichořeřišnice. Kterou jsem na jaře horkotěžko sháněla, nakonec sehnala pár semínek za nesmysl a vzešly poue 4, z nichž nakonec jen jedna byla slibná rostlina a teď jsem koukala, že zašla i ta.. takže nic :blazen:
Jinak ale: letos nádherné okurky, které nejsou hořké!!! - velká vzácnost u nás na políčku - dobře jdou tradičně cukety, nádherné obrovské cibule letos, i česnek pěkný. Také mrkvím se letos daří a nejsou zatím napadené, což je také vzácnost! Jen brambory ještě nevíme. V travním záhoně letos mizérie, v hlíně nevíme.
A pár jablek konečně na nových stromcích, což je super! :souhlas:
A máta od Čtenářky prospívá báječně! Už jsem udělala 3 seče. Takže kdyby někdo potřeboval doplnit zásoby sušené máty, přijeďte si! :vytlem:
Takže za nás taky velká spokojenost. Co potřebujeme, to máme.
:Hhippie: Bubáci forever!
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Dena »

Hhipie asi v žádném roce se neurodí úplně všechno. Když jsem viděla tvoje bedýnky se zeleninou-krása. Mě zase mrkev, petržel, celer sežrali slimáci. Ale už jsem udělala opatření- tři mladé kachničky běžců.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, Deno. Já jsem z té zeleniny nadšená! :andel:
S petrželí už to asi vzdávám… nevylezla mi nikdy. Jen pastiňák. Ale ten mi nechutná :blazen:
Celer bych si koupila jako sazečku, ale to jsem zkoušela jen jednou a měla jsem jen kupu voňavých centimetrových kořenů :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Dena »

Horší je to s okrasnou částí zahrady. Trvalky i keře hodně trpěly suchem, některé trvalky uschly,snad jenom nadzemní část.
Dobře rostou jen kytky v květináčích, zalejvat se musely každý den ale kvetou pěkně.
Přílohy
IMG_0108.jpeg
IMG_0379.jpeg
IMG_0378.jpeg
IMG_0409.jpeg
IMG_0404.jpeg
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Dena »

Léta jsem měla pěkné begonie. Letos na verandě při předpěstování chytly plíseň a už se nevzpamatovaly.
Přílohy
letos
letos
loni
loni
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Dena »

Už jedenáct let sedí na zdi plechová babočka paví oko. Přivezla jsem si ji z Walesu, vyráběl je pán co si řikal Buterfly Man. Měl spoustu krásných motýlů,neodolala jsem a jednoho koupila.
Přílohy
IMG_0387.jpeg
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od čobanak »

Na hnojišťi mi virostla sama od sebe cuketa.Už ploďí a zpestřuje mi jídelňíček.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Kouťák »

Deno,co je to za kytku?Je to štětkovec,nebo okrasný česnek.Nejsem na pěstování kytek,ale tohle je krásné.
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Dena »

Kouťáku to je krvokvět- Haemanthus multiflora.Roste z protáhlých cibulí, pěstuje se jako přenosná, v létě venku, na zimu nechám zaschnout a strčím na verandu pod stůl.
Dostala jsem jí od souseda, skoro stoletého pána, přinesl si jí kdysi z práce.
ClitoLynx
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2021 20:27
Dostal poděkování: 30 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od ClitoLynx »

Dena píše: 08 srp 2023 13:54 ...Česnek pěkný ale zasadila jsem málo, letos musím objednat sadbu včas...
to jste teda zasadila hodně málo, když nevystačí na konzum a na sadbu...leda že byste patřila k těm, co věří, že u česneku je koupená sadba lepší, než vlastní, také jsem na to kdysi naletěl...
Dena
Příspěvky: 251
Registrován: 21 úno 2020 20:11
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Dena »

Já to s česnekem dělám tak že jeden rok sadbu koupím a druhý použiju vlastní. Nechám vykvést pár květentví česneku, na jaře zaseju, vyrostou nedělené cibulky nebo jak to nazvat, na podzim zasadím a příští rok už vyroste pěkný česnek. Loni na podzim byl manžel na operaci,pořád jsme jezdili po doktorech a na česnek čas nezbyl.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Jan »

To co vyroste z pacibulek se alespoň v obchodě jmenuje jednostrouzkovy česnek. Na Ukrajině tomu říkají odnozubka , tedy otrocky přeloženo jednozoubek.

Ačkoliv se to asi používá jen ve šlechtitelství, i brambory mají v plodech semena a z ních je za 3 sezóny úroda ( tedy správná sadba je malá ne proto, že se narozdíl od obilí vybírají malé brambory, ale je to 2 fáze a třetí je už úroda.)
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2884
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak šel čas na zahradě

Nový příspěvek od Kouťák »

Deno,krvokvět je krásná kytka,ale musí se přenášet na zimu a tak zase nic pro mě.Kytkám nerozumím,moc je nepěstuji,ale pár fotek z dneška,že i nějakou kytičku na zahradě mám. :vytlem:
IMG_3169.JPG
IMG_3171.JPG
IMG_3174.JPG
IMG_3181.JPG
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů