Česnek

Bylinky a okrasné rostliny
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Janina »

Tvrdí se, že nejlepší je certifikvaná nebo vlastní ozkoušená sadba. S každou jinou je možné si zamořit půdu čímkoliv.
A důsledné střídání pozemku, záhonu.
Pak stojí za to zamyslet se nad půdní výživou. Zjara zakrýt česnek bílou netkanou textilií proti napadení hmyzem.
Máte někdo další zajímavá doporučení?
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Marion108 »

My letos pracne shaneli certifikovanou sadbu. Nase sla do kytek. Nakonec se nam podarilo sehnat 15kg nepalicaku, jsem zvedava, sazet budem ve stejny den jako Janinka, od brzkeho rana.
Co se tyce moreni, nevim. O tohle se stara pritel, ja to jen odmakam.😂
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Marion108 »

Meli jsme ctyri ruzne odrudy... Je to skoda...😟
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Javorka »

Marion, já na nepaličák nedám dopustit. Vždycky mě mnohem déle vydržel než paličák. A pak se mi líbí to, že se dá zaplést a pověsit. Je to krásný dárek. 🙂
:433:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Javorka »

Mám připravený záhon po bramborách a ještě jsem půdu zlehčila pískem. Má tu dost těžkou zem a to pro česnek není moc dobré.
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Janina »

Javorko, je pravda, že nepaličák vydrží ve skládce déle. Zaplést se dá i paličák, ale není to tak pěkné. A také to prospívá délce skladování. Nebo ponechat dlouhé stonky a postavit do vázy, bez vody,jako kytici.
Zajímalo by mne, na jakou chorobu vám česnek odešel všem.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Marion108 »

Zadna choroba, nase blbost, pozdni sadba...:(
Proste jsme to nestihli a vlivem sucha uz to nedohnal. Sazeli jsme az zjara a jeste ke vsrmu jsme ho predtim nesklidili vcas a pak uz nesel najit...😢😢
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Javorka »

U nás je to nějaká plíseň. Mohla by to být ta sklerociová hniloba, ale já to nepoznám. Vždycky je několik česneků dobrých a zbytek hrůza. Já mám jen malinkou zeleninovou zahrádku, tak toho nemůžu stejně moc sázet. Přemýšlím, že zkusím něco zasadit na vedlejší zahradu, co mám po rodičích. Předloni jsem tam dala brambory, ale nic z nich nebylo. Je tam plno slimáků. Tak nevím, abych zas nedělala zbytečnou práci.
Je to zahrada s chalupou, ve které momentálně nikdo není. Myslela jsem, že by tam mohla jezdit dcera s dětmi, ale nakonec jsou stejně vždycky u nás. Nechtěla jsem ji prodávat, mám k ní vtah. Manžel by jí chtěl pronajmout, ale trochu se bojím, jak by to tam pak vypadalo.
DSC05602.JPG
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Janina »

:kyticka: Marion, říká se tomu agrotechnické lhůty. Je to nepopulární, ale je velmi důležité, pokud chci mít dobrou úrodu, je dodržovat. Pan Bosorka toto nechce chápat. Ale já jsem zahradník.
Javorka, krásná chalupa. Na tu chorobu kouknu.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Marion108 »

Janinko, vime... Bohuzel v dobe sklizne se stavela staj, nebylo kdy jindy, jsouto jedine dva tydny dovolene a pak na podzim bylo treba dodelat povrchy, aby kone meli kam jit, takze to nevyslo, obcas to je neco za neco...
Ale sadba je nova, certifikovana, tak snad se to povede.💃🏻
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od arus »

Javorko, to jsou chaloupky podle mého srdce. Vždycky jsem po podobné toužila. Nejlépe s pecí, chlívkem a s potůčkem poblíž. :kyticka:
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Hhippie »

Marion,uplne vim,o cem mluvis. Ja take porad volim mezi vecmi,couz jsem chtela davno,aby byly hotove a temi,co museji byt jeste dnes.... a do toho,abych toho po muzi nechtela moc a take si uzil deti a ony jeho. A pak to prave dopada,jak pises... u me je,bohuzel,zahradka na poslednim miste. Pracuji na ni po chvilich,kdy bychmohla mit volno. Nebo v lete pleji treba dokud je videt. Neni to pro me cinnost,kterou bych si uzivala,ale jakesi “nutne zlo”,protoze vlastni zeleninu bychom radi,ale sma se jaksi neobstara... :|
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Hhippie »

Vlastne si porad rikam,co delam spatne,ze toho ostatni asi zvladaji vic a ja uz mam nekdy pocit,ze jedu na doraz a to nechodim do prace!! Jak muze nekdo stihat rodinu,chodit do prace,farmarit,zit i mezi lidmi a mit cas na sebe a odpocinek...to je mi tedy zahadou... :shock:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Marion108 »

Hhippie, je to otrocina, kdyz mas vyplet, okopat pul ha, ale ja nepracuji jsem zatim s dcerou doma a navic me to vavi, je to dobra terapie, ale co to tu placam, mnohem radsi bych nasedlala jednoho z koni a jela do pryc.
😂
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Bekkky »

Hippie, vy máte zase den hubených ovci! Pamatujete jak jsme o tom psali na IT? Připomínáte mi mě, když jsem byla mladší... :divis:
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Bekkky »

Marion, ale pak ten česnek, až se ty stroužky budou kulatit...
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Javorka »

arus píše: 15 lis 2018 10:41 Javorko, to jsou chaloupky podle mého srdce. Vždycky jsem po podobné toužila. Nejlépe s pecí, chlívkem a s potůčkem poblíž. :kyticka:
Představte si, že tam pec byla. Viděla jsem ji jen jednou, když rodiče chalupu koupili. Můj "praktický" děda ji zboural, aby mohl dát to strašný trojdílný okno. To už je hodně dávno, bylo mi 14 let. Bývala tam stodola, ale tam se hned první zimu propadla střecha, tak musela jít pryč.
:433:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Bekkky »

Je zajímavé, jak se některé věci odehrávají jak přes kopírák.... Likvidace pece v rámci technického pokroku proběhla kdysi i u nás na chalupě a stodola se taky propadla a jako nepotřebná byla rozebrána. Když jsem se pak zajímala, kolik by stálo postavit pec, malém jsem omdlela. Inu to je život...
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

zajímalo by mně jak poznáte Český česnek :kyticka: od česneku pěstovaného v Čechách :pockat: a od těch ostatních co se tu prodávají :vztek:
na česnek byl dobrý p. Kozák, ale to už není dávno pravda, zlomilo se to v době, když začal nestíhat a sadbu pro něj dělali jiní :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Česnek

Nový příspěvek od Hhippie »

Lidi, prosím, jak uskladňujete česnek, aby vydržel co nejdéle?
Dostala jsem nějaký ze Slovenska (nafialovělý), středně velké palice, měla jsem ho v chladu ve špajzu (není tam stálá teplota, ale vždy dost nízká, třeba kolem 10 stupňů a mám ho tam měsíc a už je scvrklý a zežloutlý :cry:

Zrovna tak s cibulí - taky nevím, kde jí je úplně nejlépe. Mám jí v chodbě, na dlaždicích, pod schody. Bývá tam poměrně stabilní teplota, ale ne úplná zima. Odhaduji tak 14-18 st.? Tam docela drží, ikdyž ne až do jara.. ale to stejně už bývá spotřebovaná a musíme kupovat z obchodu...

Jablka máme v "noře" - je to díra ve svahu v zemi, vybetonovaná menší místnost prostě... se stabilní teplotou celoročně. Trochu vlhčí, ale neplesniví. Tam jim to svědčí dobře. Ale nic jiného tam nesmí přijít.
Takže třeba taky nevím, co s bramborama. Máme je v místnosti pod schody, ale bývá tam zima, když už venku delší dobu mrzne. Ale letos, jak je dlouho teplo, mi naopak začaly už klíčit!! Prostě dělám všechno špatně... :cry:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů