Ohrady

mastnacek
Administrátor fóra
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, prasata, psy, skot
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od mastnacek » 15 kvě 2019 13:43

honzauta: necekal bych nic jineho u vas :souhlas: Ono me to zase nauci bejt peclivak, jako kdyz jsem je stavel pred 8-9 lety poprve. Na tohle je nejlepsi drat, tam je spoj vzdycky dobrej, odpor vzdycky mensi. Lanka pouzivam protoze jsem zlenivel a nebo tam, kde si nejsem jistej ze to tak budu chtit mit porad takhle.
Dokud jsme meli loznici nad sklepem, tak jsem i slysel ze ohradnik piska - signalizace ze to nekde tluce do zeme nebo do zvirete.

:mastnacek:

Kostey
Administrátor fóra
Co chovám: drůbež, kočky, ovce, kozy, prasata, psy, skot

Nový příspěvek od Kostey » 15 kvě 2019 13:48

Já to tu napájim 25J zdrojem a taky bych neměnil.
Vyrábět se už nesmí, ale používat jo. :souhlas:

mastnacek
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od mastnacek » 15 kvě 2019 13:55

25J? Sahnul sis nekdy? :171:

Marion108
Co chovám: koně, kozy, psy

Nový příspěvek od Marion108 » 15 kvě 2019 13:55

Dad, letos jsem uz cast musela dat novou a to byly ty pasky a lanka loni novy, byly prepaleny na nekolika mistech s to kdyz na to koukam mate nekteri jeste silnejsi zdroje, ja tehda koupila ten nejsilnejsi co v kamiru byl... kdyz to nekde jde do zeme, tak mi to taky cervene blika, ale kratke naruseni nebo jen to probijeni mezi dratkama to teda nezaznamena...
Vetsinou pokles poznam podle chovani kona, a jdu merit, loni mi ohrada nekopala jen na jednom metru pred ruckou a kuzlata tam probihali, ale to byla moje chyba, nebylo to na druhe strany brany propojeny.... driv jsrm taky omotavala dratkama, nejak na to dlabu posledni roky... :plac:
"Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:

Kostey
Administrátor fóra
Co chovám: drůbež, kočky, ovce, kozy, prasata, psy, skot

Nový příspěvek od Kostey » 15 kvě 2019 15:33

He he zrovna před chvílí jsem si sáhnul. Suveréně jsem chytil lanka v domnění že jsem si to vypnul a ono :bobek:
:kostey:

Jamarov
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, kozy, psy

Nový příspěvek od Jamarov » 15 kvě 2019 21:37

Co te nezabije :)) :souhlas:
Pavel tu psal ze lanko i po vypnuti neprijemne brni...no tak ja vypnu zdroj,vytahnu z elektriky a pak se dotykam jeste pres stazeny rukav :)) posera... :stydim:
A jsme kdysi jako blbci cestou z lomu z regecka zkouseli v nekolika lidech sahat na ohradnik kdo dyl vydrzi....no jo :stydim: :andel:

PavelIV
Co chovám: skot

Nový příspěvek od PavelIV » 15 kvě 2019 21:55

Když nám jednou za uherák přijel pomoct starší syn, tak jsme ho nechali asi třikrát přeskočit ohradník, než jsme mu řekli, že je vypnutej :))
:PavelIV:

xchipsy
Co chovám: kočky, koně, králiky, kozy, prasata, psy

Nový příspěvek od xchipsy » 16 kvě 2019 10:11

Pouštíte kozy a ovce ven ikdyž prší? Včera ty blbky couraly po výběhu déšť nedéšť, do boudy se šly schovat jen na chvíli a pak zas ven.. A to poprchávalo tak střídavě, chvilku a pak zas nic... Dneska od rána prší tak "jemně", ale prší. Navíc je všude mokro i proto, že pršelo celou noc (13mm). Tak nevím, jestli je jít pustit, nebo je dneska nechat zavřené... :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

mastnacek
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od mastnacek » 16 kvě 2019 10:12

Ovce jsou furt venku. I kdyz ve starejch knizkach pisou ze radsi zavrit za mokra.

Marion108
Co chovám: koně, kozy, psy

Nový příspěvek od Marion108 » 16 kvě 2019 10:17

Kozam otevru a pokud neni extra hnusne jako vitr, dest a chladno, tak couraj, nekdy se schovaj, prezvykuji uvnitr... jsou ale dny, kdy vystrci cumak a ani za nic ven nechcou...
"Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:

PavelIV
Co chovám: skot

Nový příspěvek od PavelIV » 16 kvě 2019 12:10

Xchipsy - já mám krávy venku pořád, do přístřešku zalezou jen když je hodně velkej ceďák. Když mají možnost vlézt do přístřešku, tak bych je venku nechal (pokud je dost chrání před větrem, tj. ze tří stran)
Marion - třeba mají integrovanej lepší meteorologickej radar než naši meteorologové :))
:PavelIV:

Lisbeth
Co chovám: drůbež, kočky, koně, králiky

Nový příspěvek od Lisbeth » 16 kvě 2019 12:16

Pavle mám to stejně - kobyla nonstop venku s možností se schovat a paradoxně v tomto počasí deštivo/větrno/chladno je neustále venku, přístřešek je netknutý, piliny nerozválené, voda neupitá, když pro ní odpo jdu a zavřu ji na box, kde má ňaminy, vydrží tam v tomhle počasí s bídou hoďku a už kope do vrat a chce ven...člověk (já) chodící ve vaťáku a drkotající zuby to prostě nepochopí... :vytlem:
:kun: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.

xchipsy

Nový příspěvek od xchipsy » 16 kvě 2019 13:23

Díky všem, v 11 jsem je pustila, chvíli nepršelo, teď jen tak mží, tak ať si poradí.. :promin:
Zavírání včera v pohodě, huply dovnitř, já za náma přivřela, no problém pak byl dostat se ven, cpaly se do dveří taky, ale dala jsem to :blazen:

Obrázek

xchipsy

Nový příspěvek od xchipsy » 16 kvě 2019 20:36

Tak jak to bylo včera v pohodě, dnes ani ho*no :smutek: Zavřít se nenechaly, Ála už tak "zdivočela", že ke mě radši nejde blíž jak na tři metry. Ani kyblíky se žrádlem nejsou dost silná páka. Tak smůla, zůstanou přes noc puštěné, zvládly se schovat v dešti, snad to udělají i v noci a nic se nestane (jako zamotání se potmě do lanka apod...) Ale nic nenadělám, do lasa je chytat nebudu :hrabeti:

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 16 kvě 2019 21:01

Tak nejak jsi to predpokladala, vid? Ze se za chvili nebudou chtit nechavat zavirat... :)) Ono je to pro ne jen prospesne, kdyz si ten system mohou delat podle sveho. Kdyz maji dostatecne zazemi (a to maji), tak vic netreba. Ony si poradi :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 16 kvě 2019 21:07

Mno, ony si poradí, ale xchipsy se dnes moc nevyspí. :usmev:
Tykání vítáno.

xchipsy

Nový příspěvek od xchipsy » 16 kvě 2019 21:36

Ale vyspím, kašlu na ně, už jsem se kolem nich naskákala až až a nervů měla taky dost :vyhlizim:
Dokoukám hokej a spím, ráno budíček ve 4 a jdu na srnce :jizlivec:

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 16 kvě 2019 21:37

:udiv: jako takhle? :hajnej:
Tykání vítáno.

xchipsy

Nový příspěvek od xchipsy » 16 kvě 2019 22:35

Tak nějak :hihi:

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 16 kvě 2019 22:38

Tak to jsi holka šikovná. Já tak mouchu, komára a tak.
Tykání vítáno.

Odpovědět