Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Marion108 »

Jsem uplne zpitomela, nemuzu nikde na cmsch najit legendu pro ten blby formuar a vubec mi neni jasny jak se to vyplnuje... "chlivky" na cislo znamky mi nesedi, a taky mi nesedi "chlivky" na cislo hospodarstvi, zbyvaji dva volne... :nevim: jo a muzu to odeslat dnes a prihlasit od kvetna? Kdyz se 20. 5. narodili kozlici at uz jsou pak hlaseni narozeni u nas a ne pod 28....
Volat tam uz nebudu, jsou neuveritelne :jakoby: prijemni...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od přezdívka »

Číslo kozy si napočitejte odzadu vč. kodexu. Na začátku budou některá políčka volná. Číslo hospodářství je osmimístné a poslední 2 místa je číslo stáje. Pokud máte jen jednu stáj, tak nemusíte vyplňovat a poslední 2 budou volné. Napište s květnovým datem. Jinak by vám přišel chybník
Naposledy upravil(a) přezdívka dne 22 črc 2019 12:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Marion108 »

Dekuju. :ruzicka:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
nitraner

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od nitraner »

" :marion:
Čisla vypisuj odzadu, posledně číslo do posledního chlíva ku. 😂 A určo Ti to vyjde.
S kodama a pppisem je brožůrka.
156379137529425309840.jpg
Pro vedeni zaznamu je stajovy rgistr
1563791541623167916920.jpg
Hodně uspěchu. 😂👍
:nitraner1:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od oreb1 »

Jestli koza přišla k Vám v květnu, nepsala bych to tak, ale že přišla až teď. Záleží, jak jste se domluvili s původním majitelem, jaké datum píše nebo psal on. O nic nejde, ale plemenáři tohle všechno vědí, sledují a jednou to sečtou. Takže bych dala, že koza přišla třeba 15.7. a kůzlata se narodila třeba 18.7. Za měsíc už nikdo nepozná, kolik je kůzlatům, a hlášení po termínu tam ale bude napořád.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Marion108 »

Ok, ja je mam mnoho let, jen se jaksi neevidovaly... :promin:
Nahlasim je tedy od pondeli a kuzlata par dni po nich... dekuji.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Marion108 »

Tak a ted tam mam trojcisli co je zespodu znamky a pred tim to cislo zvrchu znamky... napr. 12911/958... je to tak Ok? Druh zvirete 3 a kod udalosti 28... :prekvapeni: muzu to takto odeslat tedy?
Jo a kod zeme je predpokladam cz, kdyz tam jsou dva ramecky...?
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Hhippie »

Marion, v el.evidenci existuje “Dohlaseni” - to je prave pro to, kdyz si clovek doveze neoznacena zvirata, oznaci je a dohlasi do evidence. Pak muzes oznacit vsechny najednou a prihlasit je taky najednou.
Po oznaceni mas myslim 5(7?) dni na to je zanest do evidence, jinak pindaj... takze urcite ne, zes je privezla v kvetnu...
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Marion108 »

Jj, uz vim kod 28... kozlici musi mit modre znamky, proste musi, rikala ta :ajeje: mila pani, takze znamky jsem objednala a uvidime, znamky vymenim a bud vymyslim datum narozeni nebo na to dlabu a pujdou pres 28 maji kod i u kuzlete pod matkou z neregistrovaneho chovu ale nevim ted ktery, musim dohledat, je to na :hrabeti:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Hhippie »

Marion, s tou barvou znamek je to nesmysl.
Na Schoku kazdou chvili nemaji spravne barvy pro jehnata a tak pokazde nabizeji jakoukoli. Chovatel musi mit zvirata oznacena jejich identifikacnimi cisly. Barvu usni znamky, co vim, nic neurcuje. Pri objednavani si muzes zvolit pro jakekoli pohlavi jakoukoli barvu, co je v nabidce.

Jsem zvedava, co napisi ostatni.
Akorat budes znovu platit jejich nesmyslne vysoky manipulacni poplatek, nove znamky a trapit kozy precvakavanim znamek :nesouhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Marion108 »

Ja fakt nevim, to ta pani a byla pekne hnusna na me, tak mi jen reknete zda to precvaknout... :smutek: :udiv: :nevim:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od přezdívka »

Barvu známek si můžete objednat podle vlastního uvážení. Když není zvláštní požadavek na barvu, tak kozičky mají barvu bílou a kozlíci modrou. Jehničky žlutou a beránci oranžovou. Taky je potřeba se kouknout na kodex, který je za číslem zvířete. Kozlíci a beránci mají na začátku kodexu 0 a kozičky a jehničky 9. Pokud se jedná o jatečná zvířata, která se zabijí v hospodářství chovatele, tak do půl roku se nemusí označovat a tím pádem ani nikam hlásit. Píšu o chovu, který není v KU. Ovce mám v KU a kozy ne. Na kozlíky známky vůbec neobjednávám. To je prostě maso. Někdy jsou maso i kozičky. Označuji jenom kozičky, které prodávám a nebo které si vyberu dál do chovu. Když budete tvrdit, že kůzlatům ještě není 1/2 roku tak to nikdo nedokáže. Průšvih by byl, kdyby kozička byla označená a kozlík ne / pokud by to byli sourozenci/ a podle toho se poznalo, že kecáte.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Marion108 »

Dekuji, u nas se urcite porazet nebude, kozlici by do pul roku meli opustit hospodarstvi a tudiz je dle toho co mam vycteno musim oznacit. Pani z cmsch byla zcela nekompromisni, ze kozlik musi mit modrou... jeste prihlaseni nejsou, prave jsem cekala na ty nove znamky... tak to vam opravdu ted nevim. Uprime, jednali se mnou jak s uplnym volem, ja tohle nikdy neresila a kdybych je prihasit nepotrebovala, tak se na to po tom telefonatu radsi vybodnu... misto, aby byli radi, ze to clovek chce udelat tak jak oni pozaduji, tak byli neprijemni...
Pripada mi to uplne fuk, kozlici jsou opravdu budouci maso, uz maji i gumicky, takze ja vam fakt nevim, co tak hroti...

Jo a na tu barvu znamek jsem se jich vubec neptala, oni proste videli, ze tam mam objednane pouze bile znamky a zacala do me pani sit, jak si to jako predstavuji...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Jan »

Hhippie píše: 22 črc 2019 22:09 Marion, v el.evidenci existuje “Dohlaseni” - to je prave pro to, kdyz si clovek doveze neoznacena zvirata, oznaci je a dohlasi do evidence. Pak muzes oznacit vsechny najednou a prihlasit je taky najednou.
Po oznaceni mas myslim 5(7?) dni na to je zanest do evidence, jinak pindaj... takze urcite ne, zes je privezla v kvetnu...
aha, to je zajímavé. mě řekly, že od neregistrovaných nakupovat nelze (nebo lze, ale nelze zaevidovat), že už znovu zaregistrovat nepujdou, že to prý šlo pouze dřív .
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Marion108 »

Jane, lze, kod udalosti 28 v pripade koz, u bahnic je asi jiny... kozy pak tam nemaji datum narozeni, ale datum nacvaknuti znamek a chybi udaje o rodicich, ale prihlasit je legalne lze...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Hhippie »

Aha? Tak to si asi, az budu mit cas, zavolam slechtiteli, abych si doplnila aktualni informace...?
Na druhou stranu: kdo komu dokaze, ze se to nenarodilo u vas? Leda byste byl zacinajici chovatel a kupoval mlade bez znamek, kteri by nebyly pod jakou kozu prihlasit... kazdopadne dokud se budou oznacovat zvirata znamkami na usi a nebude se jednat o pevne pod kuzi vlozeny cip nebo jine trvale oznaceni (tetovani do usi jako u kralika), pak se s tim bude smelit tak, jak se to dela ted... :nevim:
Ja nemam potrebu cokoli falsovat a zvirata oznacena mam, ale kdyz to slysim kolem sebe, co se deje...obcas nestacim zirat :nesouhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Marion108 »

Nevim, tohle mi rekli, ze kdyz koupim kozu, co nema znamky, tak ji takto prihlasim... fakt jako system veeeelmi logicky... :hrabeti: jasny, ze se da smelit, sak jsme se o tom bavili, usni znamky nejsou spolehlive oznaceni...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od oreb1 »

Je možnost kozu dohlásit a napsat, že je z neregistrovaného hospodářství nebo jak to tam je. Ale plemenáři si takové záznamy vedou zvlášť a pokud je nějaká větší kontrola, je to mínus. Chovatel nesmí kupovat kozy od neregistrovaných chovatelů. Když už to udělá, musí je ohlásit, ale být si vědom, že je to přestupek. Lepší postup, jak to vyřešit, je domluvit se s jiným chovatelem, který má kozy a kůzlata a "jako" koupit od něho. On přihásí nebo má přihlášenou kozu nebo kůzle, převede je druhému chovateli a je vše papírově v pořádku. To je rada od plemenáře (to nejsem já :usmev: ).
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od Marion108 »

Oreb, ale tady u me je jina situace, prvni koza byla z dost hroznych podminek a ja ji nekouila nybrz dostala a ted dohlasuju ji i jeji potomky (dalsi dve uz dospele kozy)... nepovazovala jsem za nutne podstupovat tohle papirove silenstvi... :hrabeti: ted se snazim to dat dokupy... to ze to nebylo spravne vim, ale sjednavam napravu... nikdo v okoli nema kozy oznacene a tudiz ani hlasene, chapu ze mam hledet na sebe, ale tak coz uz... :promin: na cmsch uz to vedi, tak at si delaji co chteji... jen bych prosila trochu pochopeni ze strany administrativnich pracovnic, jenz zvedaji telefony na infolince :vztek:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplnení hlášeni o dovozu kozy

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, já vím, nejde jen o to koupení, nesmíš ji ani nabýt, když není registrovaná, jakýmkoliv způsobem ji nesmíš získat, jinak je to přestupek. Nemyslím, že bys z toho měla problém, leda bys měla nějaké udavače kolem sebe, kvůli kterým by plemenáři u Tebe museli hledat každou blechu, kterou jinde nechají projít. Včera se k nám například připojil úplně cizí kozel, když jsme šli kolem hospodářství jedné paní, a šel s námi až domů. Neměl známky a chodil si venku jen tak a nikomu to nevadí.(Ani majitelce, když jsem jí volala, že ho vyhodím a možná netrefí zpátky.) Kdybych tohle všechno udělala já, asi mě zavřou :vytlem: . Píšu jen, jak by to mělo být, ne že to tak mají všichni :usmev: .
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů