Krmení kozla

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 2233
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 379 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmení kozla

Nový příspěvek od PavelIV »

Xchipsy - takhle vypadají výstavní kusy z Lysý. Jak jsem je viděl, tak jsem si vzpomněl a vyfotil. Kozel si mizera zrovna lehnul, ten byl ještě o trochu hubenější.

Obrázek
:PavelIV:

Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4527
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmení kozla

Nový příspěvek od oreb1 »

To je dobře Pavle, že jste sem dal tu fotku. Tam je pěkně vidět, jak vypadá koza na seně. Na zeleném má plný bachor a je kulatá z obou stran, pěkná. Na seně, protože má seno malý objem, se bachor nezaplní a zůstávají hladové jámy, i když jsou kozy nažrané. Je to tak i když dostávají jen jednou denně seno nebo přes noc.
Před pár dny jsem si říkala, jak kozy vypadají hubeně, a přitom nejsou. Poráželi jsme a všechna zvířata byla s tukem, a dost. Přitom na první pohled po ránu vypadala jako z koncentráku :usmev: .

Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 889
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmení kozla

Nový příspěvek od xchipsy »

Díky Pavle, já jsem byla celkem v šoku z hnědých (někdy v Brně, ale ne letos), jako chápu, že mléčná koza je něco jako holštýna v malém, ale to tehdá byly úplně kostry :smutek:
Ale teda tyhle na fotce se mi pořád zdají o fous lepší než je ta naše, má obrovský pupek, ale ten hřbet je bída, ty obratle jsou celé cítit a vidět (nejen shora a zboku, ale i zespodu nebo jak to nazvat..)
Navíc i nějak blbě chodí, kulhá na jednu zadní, vypadá to jakoby měla nějak povolené vazy nebo co, ještě jsem pořádně nevysledovala, v kterém místě je taková rozbloncaná.. No uvidíme, jak to s ní půjde, chuť k jídlu má, bohužel žere pomalu, takže než stihne sežrat svou dávku, tak ji většinou Kira vyžene :smutek: Což je škoda, že není průbojnější, kdyby jednou dvakrát i jen naznačila trknutí, tak si myslím, že by si hnědé rozmyslely nějaké vyhánění, ale ona je měkouš, koza nakročí a ona už radši uhýbá.. Myslím si, že to i bude důvod, proč je tak hubená, že v původním stádě se prostě dostatečně nedrala ke korytu a ostatní se nafutrovaly i za ni.. Kozel si svoje korýtko hlídá, když se mu zachce tak vyžene jakoukoli hnědku a když ta mu zkusí vlézt do korýtka, dostane čutku :blazen: Ten se mi zdá, že vypadá líp jak když byl ještě v boxu, očividně mu prospívá pohyb venku. Jen ta koza, ta není nic moc.. :nevim: Zkusím udělat nějakou lepší fotku.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

přezdívka
Příspěvky: 589
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmení kozla

Nový příspěvek od přezdívka »

Mám tady taky takovou potvoru. Je to matka a její dcery. Jedna dvouletá a druhá tříletá. A máma ty svoje holky šikanuje. Když jsou venku, tak jsou na volno. Ve chlívě mám starou připnutou na vodítko. Takže i na tom vodítku má pohyb. Na seno dostane, na vodu dostane a oves má každá zvlášť na dojírně. Jsou tak naučené. Když jsou na sucho, tak 1x denně na dojírnu jdou a každá dostane ochutnat. Kdybych dala nevím na kolik míst šrot a oves, tak ta stará potvora běhá dokola a mladé nemají moc šancí. Nehledě na to, že jak se snaží alespoň trochu urvat, tak toho víc rozhází než sežerou.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 3 hosti