Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MalyNomad
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2019 11:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od MalyNomad »

To ja si ostnaty drat planuju natahnout jako horni i spodni radu. Az nekdy nepojede elektrika, tak ostnaty drat je jediny zpusob jak past dobytek. Na solary extra neverim. V podminkach pro ekologicke zemedelce je to vyslovne uvedene ze se nesmi. Takze zjevne ostatni mohou. Amici jsou az takova hovada ze dokonce ostnace elektrifikuji. Maji tam ty ohrady vsude, tak proc to predelavat :fidli:
Think out of the box!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od PavelIV »

Jsem línej to hledat, ale myslím, že ostnatej drát zakázanej u dobytka je. Myslím, že jsem to četl v nějakým materiálu od SVS. Ale vůbec ho tam dávat nemusíš - když máš dost silnej zdroj, tak zvířata budou vědět, že to kope a zkoušet to nebudou. Modrobílej drát kope, to moje holky dobře vědí a třeba kolem sloupů vysokýho napětí ho mám nataženej na 4 tyčkách (bez připojení) a nelezou tam, přesto že moc dobře vědí, jak se o sloup dá krásně drbat. Myslím, že kdybych ohradník na tři dny vypnul, že se nic nestane. Když napadl sníh a mrzlo, tak skoro nefungoval a holky stejně nic nezkoušely.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Našla jsem v agronavigatoru malé pojednání o ostnatém drátu včetně paragrafů. Nečetla jsem to celé, ale hned na začátku vysvětlují nepoužívání ostnatého drátu stejně jako naše KVS. Netýká se to jen ekozemědělců, ale zákon na ochranu proti týrání platí pro všechny.
http://www.agronavigator.cz/ekozem/serv ... &val=90281
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jamarov »

Zrovna vcera jsem sousedce rikala ,ze ostnac mit natazeny nesmi.Jsou v eku ale to je jedno tedy.Jde o vysokou pevnou ohradu s pletivem. Ostnac nema byt kvuli konim ale kvuli lidem...bohuzel.Myslite ze muze byt ostnac ne jako horni rada ohrady ,ale predsunuty jako venkovni ochrana?
To bude asi zas problem ohledne bezpecnosti lidi ne?
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Jamarov, asi by to mohl být problém. Leda tam dát takové výstražné tabulky s obrázky ostnáče, aby lidi věděli, že tam je nebezpečí a nemají tam chodit. Viděla jsem to na nějakém obrázku, kde byla hustě smotaným ostnatým drátem chráněná nějaká zaminovaná zóna. Ale jen tak uvažuju. Skoro vždycky záleží na tom, jak člověk věc promyslí a jaké si najde výmluvy na případnou kritiku :usmev: .
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jamarov »

Nebo natahnout elektriku jeste z venci :hrabeti:
Jde o konkretni lidi co umyslne skodi a hrozi vypusteni koni na silnici a nasledne prusvih.
Je to sileny jak je tezky si ochranit majetek aby to bylo funkcni a v souladu se zakonem :smutek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Elektriku zvenčí určitě dát můžete, zase to chce ty tabulky. Ale elektrika se dá snadno vyřadit, ten ostnáč by byl účinnější. Nebo obojí :usmev: . A vykopat jámu, do které by padali :vytlem: .
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Lisbeth »

Když jsem začínala s chovem koní, byla ohrada důležitá pro to, aby se koně nerozprchli a nezdevastovali okolí, ale v poslední době mi spíš připadá, že se budují stále vymakanější ohrady, ne proto aby něco neuteklo ven, ale aby se něco, nebo někdo nedostalo dovnitř, což je strašný...Náš soused má jabloňový sad, asi 100 ks různých odrůd a celý ho má obehnaný ostnáčem a to kvůli té nejhorší škodné - člověku :nesouhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
jírab
Příspěvky: 169
Registrován: 29 lis 2018 21:20
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od jírab »

Bosorka Jana píše: 12 bře 2019 12:54 https://www.novinky.cz/komentare/499455 ... PqvEf6Jsno
V. Klaus mladší.
Náhodou jsem pročetl část tématu. Jsou to hodně složité věci. Třeba "původní/nepůvodní. Strašně záleží na úhlu pohledu. Lidi si pořád všechno vztahují na sebe, co se JIM hodí. Užitečný/škodlivý - vlastně pro koho, pro jeden druh, pro člověka? Nebo pro přírodu jako celek? Nejsem žádnej zarytej ochranář, ale je tady např. původní ČLOVĚK s jeho obchoďáky, auty, dálnicemi, letadly, honbou za penězi.....??? Nejsme náhodou taky taková škodná třeba zase pro jiné tvory???
Tykání též od každého vítám.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Janina »

Jsme veliká, největší škodná.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od přezdívka »

Dneska mě přišla do emailu pozvánka na protestní shromáždění a pálení ohňů proti vlkům někde v lomu na broumovsku. Svolávají to na 10. května. Mám to docela dost daleko, takže tam budu jenom duchem.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Přezdívko, a myslíte, že budou vlci přítomni? Že jim své požadavky demonstranti budou moct přečíst :vytlem: ?
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od přezdívka »

Třeba se budou koukat z dálky a leknoui se těch rozlobených chovatelů, kteří jím zatím nevybíravím způsobem spílají, že stáhnou ocas mezi nohy a pokorně se odstěhují sami zas o dům dál. :vytlem: :usmev: :vtipalek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Přezdívko, já těch 61 stran nečetla. To by mě vyděsilo, i kdybych vlk nebyla. Takže huňáči nepřijdou, ale člověk člověku vlkem... (To je jiné téma, to se jen hodila slova :usmev: .)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

mastnacku, to bude muset počkat do zimy, dřív volnou chvilku mít nebudu :smutek: . Už toho mám na zimu ke čtení připraveného víc.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

mastnacku, já si to teda přečtu. Vy ovce prodáváte, každý druhý tady taky, tak bodejť by ty ovce nebyly do zimy sežraný, když si je lidi upečou. Vždyť ani na vlky žádný nezbydou.
Mně taky letos tři kůzlata ukradla liška a neříkám nic, ani jim nedávám jedovaté návnady, i když vím, kde mají nory, protože je vyhubit nechci.Přesto si to přečtu, když jinak nedáte :usmev: . Třeba změním názor.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Ani jsem to nedočetla. Síť 110 cm vysoká nestačí a to je snad jasné každému. To by snad přeskočily i mladé ovce, natož vlk. Tak vysokou síť asi máte všichni normálně, ne?
Profesor1
Příspěvky: 8384
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Všechno to způsobili toulaví psi! Jak by řekl, nebo napsal ? ? ? Už ani nevím jak se jmenoval.
Samožřejmě v téhle prezentaci je to všechno nakoncentrované, aby to vyvolalo zděšení, ale problém to určitě je a já nemít flintu . . . . . tak si ji pořídím :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Já neříkám, že se člověk nemá bránit. Když vlk nebo vlci napadnou stádo, asi těžko někdo může po Vás chtít, abyste jen tak kolem chodili. Ale nechtějte mi namluvit, že 110 cm nebo dokonce 90 cm je ohrada, kterou chcete chránit svá zvířata proti vlkům. Vypadá to, že se jich nebojíte nebo nevěříte, že můžou přijít, a je to jen hysterie. Nemyslím to teď nijak zle, ale nerozumím tomu celému. Já vím, že to, jak liška přišla, byla moje chyba. Srovnávat můžu. Zvíře jako zvíře. Z těch kůzlat by taky byly jednou velké kozy. A zaživa je sežrala stejně jako vlk. Zkusím pochopit Váš pohled.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

mastnacku, tak jsem to teda kvůli Vám přečetla celé. Takhle podané to na mě působí velmi propagandisticky a to nemám ráda. Možná víte víc, o co jde, kdo je ten, kdo tohle všechno organizuje a proč, jelikož to máte blízko.
Já nejsem odpůrce ani ochránce vlka, spíš jsem obojí. V určité chvíli bude potřeba zasáhnout, ale ta chvíle ještě u nás nenastala. To se může týkat i jiných šelem, klidně i rysa nebo brzy šakala. A ochrana stád, jak ji provádějí chovatelé u nás, moc důkladná není, aspoň to na mě dělá takový dojem. Musím ale přiznat, že kdyby tenhle spisek byl napsán trochu jinak, ne tak nátlakově, dokázala bych o tom přemýšlet víc. Takhle to automaticky vyvolává absolutní souhlas nebo naprostou opozici.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 13 hostů