Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Janina »

Oplotíme hospodářská zvířata a lidi, aby vlci mohli zlikvidovat přemnoženou srnčí. To se nelíbí myslivcům, protože co pak budou lovit, až jim vlci vychytají srnčí? Takže myslivci chtějí vystřílet vlky. Oplotíme i myslivce, aby nemohli střílet vlky. Pak se tu vlci rozmnoží, sežerou všechno a zazvonil zvonec a pohádky je konec. Protože to nejni tak, že co vlk sežere mu vyskáče nakonec zas živé z břicha. A házet vlky do studny? To je nehygienické. :blazen: :vtipalek:
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak před chvílí na ČT1 - vlci někde u Jablůnky 11 ovcí.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Bekkky »

Já jen doufám, že v Čechách dostaneme rozum rychleji než Němci... a pochopíme, že vlka je třeba regulovat a držet jen v nějakých oblastech.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od pamijo »

Profesore nebyl to spíš Jablunkov, kdyby byli v Jablůnce, měla by je arus nadohled :smutek:
nitraner

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od nitraner »

Bekkky, to dost pochybuji.
Když to vemu podle králíků, tak je to jak zpomaleny film. Když němci na něco přicházeji že je špatně, my ti teprve začíname od Němců kopírovat. A trvá x let než potentati pochopí že Němci jsou již někde jinde.
A tak pořád dookola. 😂😂😂
Pokud ekologové, aktivisti a co jávím kdo všechno, za své miláčky dravce, nebudou platit škody ze svího, rozum nedostanou. 😂
:nitraner2: :nitraner3:
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Kostey »

Vzali jste si na dožínkách nálepky třeba na auto "vlk trávu nežere"? :souhlas:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jamarov »

Vím o těch plakátech ,ale nálepek jsem si nevšimla,každá nálepka na schování rzi je dobrá :)) pokud tam byly,tak vím kde je sehnat,ale bude to jako vztyčená vlajka :)) kdekoliv jsem ,tak politika a vlci jsou tabu,pokud se nechci hádat :vytlem:
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jejda já napsal Jablůnka. Tak tam určitě nééé (teda zatím :vytlem: ) Jo bylo to až tam severněji - Jablunkov :souhlas:
Vždyť vy jste taky tam někde za kopcem od Arus , to by jste znervóznela taky :vytlem:

I já viděl plakáty že vlk trávu nežere a divili jsme se, že tam nenaběhli nějací duháči s protestem. Samolepku bych bral, já rád dráždím vlka čarvenou karkulkou :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od pamijo »

já tiše doufám, že naše prostředí kolem Dezy a průmyslové zóny :cert: se vlkům líbit nebude, stačí divočáci procházející se po posečených polích
nitraner

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od nitraner »

Kostey neviděl, ale z celého srdce po ní toužim. Kdyby mi ji někdo poslal nalepim si ji.
👍👍👍
:nitraner2:
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Dneska jsem kolem vaší voňavé fabriky projížděl. Vlka jsem nezahlídl :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Taky jsem si nalepky nevsimla. Taky bych si ji nalepila.
Mela jsem krasnou samolepku na kufru: Já nejsu z Prahe” ... ale uz se odloupala :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Kostey »

Obrázek
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Marion108 »

:)) :kostey: :souhlas:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ty poslední věty obšlohli odemne :))
Tohle nemohli psát odborníci, odborníci přeci vědí, že většinu škod způsobili toulaví psi a ne vlci! :vytlem:

Nečetl jsem to celé, ale zaujalo mne mimo jiné tohle -

V praxi to vede k destrukci našich dlouhodobě stabilních ekosystémů•Pasoucí se zvířata musí být zabezpečena mnohem nákladnější a časově náročnější ochranou (systémy vysokých elektrických plotů, doporučení psů na ochranu stáda). To v praxi znamená, že divoká zvířata, která jinak sdílejí pastevní areály s pasenými zvířaty, jsouvytlačena ze svých stanovišť
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od irčan »

Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od oreb1 »

Tady měl včelař taky často medvědy, ale zvládl to grácií :usmev: .
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/m ... e-40295743
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Berrynator »

tak jsem se v pátek na konferenci v Koutech zúčastnil několikahodinové debaty chovatelů a zástupců svazu se zástupci agentury ochrany přírody, výstup asi takový, vlk tady je a bude, debaty ve stylu vlka tady nechceme se vůbec nepřipouští, prakticky v celé Evropě mají státy programy regulace vlka, jen u nás je to péče o vlka, když pominu primární požadavek chovatelů na eliminaci vlka, tak se vlastně celá debata nesla duchem nepochopení jednotlivých stran, což podle mě bylo způsobeno složením diskutujících protistran, chovatelé totiž požadují mimo řešení aktuálních problémů i výhled do budoucnosti, jak se bude postupovat při rozšíření vlčí populace, na tyto otázky ale odpověď nedostali především z toho důvodu, že to zástupci AOP moc neřeší, oni zastupují současný právní rámec a zákony, tudíž nemohou vydávat nějaké prohlášení do budoucnosti, v současné chvíli hlavně dokážou pomoci při žádostech z operačního programu na ochranu před velkými šelmami, samozřejmě podání žádosti je natolik jednoduché, že nejlepší je si na to najmout třetí stranu, minimální výdaj 100 tis.Kč, zástupci z AOP tvrdili, že mohou žádat i fyzické osoby, což si úplně nejsem jistý, v podmínkách je totiž jasně napsáno - podnikatelé a fyzické osoby podnikající v oblasti zemědělské prvovýroby, nárok na oplocení je jen podle počtu dobytčích jednotek, 1VDJ na 1ha, jinak řečeno, pokud chováte 100 ovcí = 15 VDJ, máte nárok na oplocení 15 ha, že vypásáte 30 ha nikoho nezajímá (vysvětlení je takové, že stejně nepasete najednou na celé výměře, tudíž můžete přesouvat oplocení spolu se stádem, není tedy nutné budovat kvalitní oplocení v celém pastevní areálu), chovatelé, kteří již mají zkušenost s tímto programem, byli rozhořčeni z nespolupráce jednotlivých státních institucí, když se totiž prokousali podmínkami dotačního programu, tak narazili na některých úřadech, kdy oplocení nebylo uznáno za dočasnou zemědělskou stavbu a je vyžadováno stavební povolení, samozřejmě dotační program je určen pro chovatele v oblastech, kde je potvrzen výskyt vlka, tudíž ostatní oblasti na tuto podporu nedosáhnou, ty mohou preventivní opatření financovat ze svého nebo si musí počkat až k nim vlci dorazí, jak konstatoval předseda svazu Mareš, síla ovčáků je malá, je to smutné, ale musíme si počkat, až začnou vlci decimovat stáda skotu, skoťáci mají ostřejší lokty a větší vyjednávací možnosti, (jinak útoky na skot se dle statistik rovněž zvyšují, meziroční nárůst téměř dvojnásobný, v roce 2019 nějakých 30ks telat),
ještě na závěr úžasný paradox fungování státu, na jedné straně neslyšíme nic jiného, než že je zapotřebí vytvářet hospodářským zvířatům ideální podmínky k chovu, všude samý welfare, na tyto programy jdou nemalé peníze, na druhé straně tady máme doporučení od zastánců vlků, kterak chránit stáda, tyto opatření jsou úplně pravý opak welfare, nejlepší je to, že i na tato opatření jsou vypláceny podpory, takže daňový poplatník musí brečet
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Diky Berry, zes to shrnul.
Ja jen doplnim, jak jsem to pochopila ja: ze vlk je v Evrope celoplosne chranen a zatim se zadna regule na snizovani stavu neplanuje, ale jednotlive staty, ktere s nim maji problemy, si mohou vyzadat urcitou vyjimku. Nevyznelo z toho, ze by bylo obzvlast snadne ji ziskat, ani ze by to znamenalo, ze se budou vlci strilet ve velkem. CR neinformovala, jestli planuje o ni zazadat.

Za dalsi se řešila prostupnost doporuceneho oploceni pro zachovani biodiversity a pohybu divoke zvere v prirode (mysleno obecne, ne vlky). Protoze kdyz by se stavely ohrady, ktere by nepropustily vlky (doporuceni 40 cm pod zem, 120 cm nad zem - soucasna kvota vysky je nedostatecna), pak se zamezi i migraci ostatnich divokych zvirat.
Tedy optimalni stav pry je, oplotit mensi vymeru a do te ovce na kazdou noc nahanet a zavirat. Coz neni mozne skrz narocnost a sebrani ovcim prirozeneho chovani (kdy napr.v lete se pasou temer jen v noci), takze velkou ztratovost na prirustkach v mase, stresu ovci, pridruzenych zdrav.problemu z maleho prostoru a velkeho mnozstvi ovci na jednom miste.

Posledni ze zajimavych poznatku bylo, ze z vyzkumu z okolnich statu vyplyva, ze vlk utoci (asi z 80% ???) v ohradach, tedy staveni ohrad neni resenim... :nesouhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od arus »

Tak mi z toho vyplynulo, že ochrana ovcí před vlkem neexistuje. Selský rozum mi říká, že dřív (valašsko) zavírali ovce do salaše, psi i lidé v noci hlídali. Nevím, nakolik to bylo úspěšné, ale vzhledem k tomu, že ovce přežily dodneška, tak asi jo. :usmev:
:arus:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 15 hostů