Vyplati se vubec chovat ovce?

chov ovcí a koz...
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od přezdívka »

Výkupce jehňat a ovcí z našeho kraje vykupoval jehňata za 43 Kč v živém, po odečtení 8% na nakrmenost. To by ještě šlo, ale vyřazené ovce vykupoval za 8 Kč v živém, taky po odečtu 8% na nakrmenost. Požadavek minimálně 10 ks na jednom místě a masné plemeno. Kříženci ho nezajímají. Je to 14 dní, co jsem zavezla na jatka dvě 7 let staré ovce a nechala si udělat párky a klobásy. Myslela jsem si, že klobásy dám do mrazáku a až bude mít manžel kulaté narozeniny, tak pro sešlost dáme opéct klobásdy na rošt. Zbylo jich jen pár na ochutnání. Budu muset nechat udělat další. Ještě, že mám z čeho.
No těch inzerátů prodám - ruším chov - za symbolickou cenu - atd....... bylo na podzim docela dost. Pamatuji si jeden inzerát někde od Rožnova - prodám 230 vyřazených ovcí za 300 Kč/ks. A za 500 jich bylo taky dost. To jsem si říkala, že než za takovou cenu, tak to dám sežrat psovi. Krmné odpady z jatek kupuji za cenu kolem 30 Kč/kg. Pes odmítá žrát samotné granule. Musí je mít něčím vylepšené. Nejvíc mu jedou zalité kozím mlékem. Teď, když kozy ještě nedojí, tak s kravským krabicákem mu taky moc nejdou.
.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Janina »

Dnes jsem se vrátila z prochajdy po lesích a lukách se psy kolem páté. Nakrmila jsem ovce jablky, založila pěkné seno do krmelce a plechové vaničky, ta je pro jehnata, ale dost jim toho sežerou i matky. Rozsvítila jsem si v ovčíně a usadila se přímo na čerstvě nastlanou hlubokou podestýlku, pěkně jsem se opřela o stěnu. V kapsách jsem měla posbírané narašené žaludy. Nejprve si vedle mne lehl beránek s třemi bílými vlásky, funěl a trošku hekal, jako když má napapaný bříško moc, rozkousala jsem jeden žalud a z dlaně jsem mu ho nabídla. Kousek si zobnul a přežvykoval ho v hubince. Pak ke mně z druhé strany přiběhla jehnička, od Zakladatelky, nejmladší dvoutýdenní, okusovala mi bundu, vodítko pro psy, bradu, tváře. Pak si zalehla podle mého stehna a hlavinku mi položila přímo na nej. Užívala si očividně drbání hlavinky a zad. Další přišel nejstarší berous, drbala jsem mu plácky na růžky a pod bradou, zalehl vedle Bílého chlupa. Za chvilku dorazil jeho bratr a složil se mezi kolegy, byla jsem obležená z obou stran. Další bery mi okusoval kaničky, až mi je rozvázal a pak si mi také lehl k nohám. Bahnice se krmily senem, to vonělo po ovčíně, klid, mír, spokojenost.
A pro tyto meditační chvíle se ovce rozhodně chovat vyplatí. :srdicko: :slunce:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, máš pravdu. Letos si ty brebery malé konečně prvně užívám. Jak je mám sesypané na jedné hromadě, tak jich je letos spousta a já je chodím minimálně 2x denně opečovávat. Jsou kontaktní, nebojí se a člověk si je může uživat. Také mi dělá dobře společnost zvířat a kontakt s nimi. A proto je mám... ;) :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
nitraner

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od nitraner »

Vyplatí.
Pro radost. A maso mám taky rád. Za nic jineho peníze neutrácim. A do hrobu si nic nevemu.
😂😂😂😂😂😂
P_20190309_143820.jpg
:nitraner1:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Janina »

Vidíte na zemi to prázdné místo mezi jehnaty? Právě jsem odtud vstala, seděla jsem na podestýlce opřená o zeď, všechna se postupně shromáždila, nechala se drbat na hrudní kosti, to milujou, okousala mne a a očenichala, a pak si ke mně lehla. Moje meditační chvilka, spočinutí, relax, pohoda..... :slunce: :srdicko:
Penězi k nezaplacení.
Přílohy
20190326_083252.jpg
20190326_083305.jpg
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ta hrudní kost zabírá u všech zvířat :souhlas:
(ten toaleťák co tam visí nemá chybu :)) )
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Marion108 »

To je snad liz, ne? :))
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já fíííím, ale první dojem . . . . sám jsem se musel smát :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Janina »

Jo Profo, já si budu mejt zadek vodou nebo utírat vlnou, a jehnatům budu kupovat toaleták. :)) no je mně to podobný. :vytlem:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od PavelIV »

První dojem úplně stejnej jako :profesor: :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Bekkky »

:slunce: :ovce: :ovce: :ovce: :slunce: JO, VYPLATÍ.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Kouťák »

Já nechovatel ovcí vám sem vstoupím.Chtěl bych si zakoupit vyčiněné kůže na chalupu.Na PC jsem prohlédl,ale radu,nebo případnou nabídku od vás uvítám.Sám se v tom neorientuji-velikost-cena atd..Děkuji předem.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Profesor1 »

Bohužel a k nelibosti nejen své musím konstatovat - udělejte si výlet do Polska. Velký výběr za poloviční cenu. Tak že i když se rozpadně třeba dřív, tak ji v klidu vyhodíte a koupíte novou.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od PavelIV »

Kůže asi není problém, ale když ji někdo bude vyčiňovat po domácku, tak se nedoplatíš. A ve větším se to asi nikomu moc nevyplatí.
Taky chci na chalupu ke každý posteli ovčí kůži na zem, ale ještě to má čas, za týden se bude teprv pokládat dlažba :vytlem:
:PavelIV:
nitraner

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od nitraner »

Už roste i s kůží....
IMG_20190327_180632.jpg
:nitraner1:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Janina »

Zdenku, pokud bys chtěl kůže ode mne, tak mohu nabídnout světlou i tmavou. Budou hotové před létem. Budu co nevídět posílat. Ráda ti ji prodám za cenu vyčinění, bývá to kolem šesti stovek, dle velikosti. Posíláme do Brtnice. Tmavá je z berana.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Lisbeth »

Tak Kouťák mě přeběhl, ale já bych taky móóc chtěla pár kůží do svého nového ještě pořád nedokončeného domu (fakt to nechvátá). Zemi Polskou mám drobet z ruky, tam se mě teda cestovat nechce, ale co si myslíte o kůžích které prodávají na různých zem. akcích, veletrzích, příp. poutích apod.? Je to kvalita nebo je to brak za šílenou cenu, nerozumím tomu vůbec, tak si nechám ráda poradit!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jani, mohu se přidat do fronty, hned za Kouťáka? :stydim:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od Profesor1 »

To jsou právě kůže z polska. Tam za kůži dáte cca tolik co tady za vyčinění. Možná i míň .
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplati se vubec chovat ovce?

Nový příspěvek od PavelIV »

Sakra, jsem zaváhal a už jsem třetí :))
Dělám si srandu, jen si budu pamatovat Brtnici, kůži seženu snadno, asi i zadarmo
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů