Udržení bahnic v kondici po porodu

chov ovcí a koz...
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já dneska ráno počítal balíky krmení a zjistil jsem, že seno mám ještě tak na měsíc a senáž na 14 dnů. Tak že snad do té doby tráva naroste. Za těch 14 dnů mám v plánu vypustit zvířata v háááááj.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak vzhledem k tomu ze od podzimu si kazdy tyden nakulim novy velky balik sena a ted ho mam necelych 14dni dokazuje ,ze seno temer neprijimaji.To sezeru vic kralici nez 14dospelych.
Marion mate zpusobne kozy jsem si vsimla :vytlem: Uz kdyz jste psala,ze kouknou z chlivku ven a kdyz je hnusne nikdo je nevyzene :))
Ja je mam celorocne venku a nektere zaviram az pri porodu jinak by to uvnitr rozmlatily.
Proste jsou to aktivistky a kdyz vidi travu okolo tak seno zrat nebudou.I kdyby mely mit hladovku a zkouset moje nervy :cert:
Musely by jedine byt od unora zavrene ve stodole bez kontaktu z vencim,pak by to slo.
Jinak pokud koza sezere 1 kilo sena znamena ze prijem z travy ma.

Uz jsem videla pampelisku... :usmev: Ale dole,u nas ani nahodou...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Jamarov »

Profesore to byl i muj ideal...jeste tak 14dni...seno mam,zbyde mi jeste minimalne 5baliku.
Ale holky jsou konecne spokojeny.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od PavelIV »

Taky mam ještě seno a krmnou slámu na 12 dnů podle zimní spotřeby. Ale jak jsou na 3 hektarech, tak už pasou každej lístek co vyleze a žerou sena/slámy míň. Myslel jsem, že mi pár balíků zbyde na příští zimu, asi ne. Tráva jinde roste fakt pomalu, kdybych nic neměl, tak už je tam vyhnat můžu, ale je to škoda, radši je ještě nechám kde jsou a budu krmit. Ať už spadne nějaká voda, ve studně je vody dost, ale pastviny jsou suchý :plac:
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jamarko, to seno co ti zbylo šetři pro tu rohatou potvoru, kterou ti vnutil náš milý admin :)) :andel:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Profesor1 »

Přehnal jsem to čím? Že jsem urazil kravku, nebo admina? :)) :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Marion108 »

on :profesor: zavidi, ze domu rohatici nesmi... pssst...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Jamarov »

No tak panove :andel:
Jo zrazoval mastnacek a vsichni kolem,reznik je z toho hotovej nejvic,nikdo mi to nepreje :plac:
No to jeje ze profesor zavidi :vytlem:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

jo, trávy už u mně metají :udiv: přes měsíc nepršelo, siláž je tak na deset dní, sena a slámy je stále dost, jediné co trochu narůstá je vojtěška
IMG_20190411_182422.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Profesor1 »

Metání trávy přeci začíná až tak koncem května +/-
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Normálně jo :souhlas:
Jenže co je poslední dobou normální ?
Fotka tu už někde je.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od minie »

pampelišky u nás už kvetou, ale jsou strašně nizoučné, mají sotva 1-2cm vysoký stvol.
Obávám se, že s vodou to bude spíš horší než stejné jako loni. Loni touhle dobou tráva ještě narostla, pak bylo sucho. LEtos je sucho a tráva zatim ani nenarostla. Místama jsem už taky zahlédla metat trávu, ale bylo to spíš ojedinělě, ne na ploše.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Hhippie »

Bojim bojim :mrzimeto:
Myslim, ze jsem se uz rozhodla, ze telatko nebude. Ze primarne, pokud neco naroste, musim uzivit ovecky... takze nas letos ceka opet rucni suseni vlastniho sena..to bude narez :prekvapeni:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Marion108 »

My letos dosli ke stejnemu zaveru... mame sice dost pozemku, ale neroste to a neprsi a je to prusvih, kozy se zatim drzi, Evina bude rodit kazdym dnem, sliznice maji ok... navic uvazujem, ze vzhledem k tomu, ze suchy trend asi pretrva, tak se budem soustredit na mala a nenarocna zvirata, ty totiz dokazou tohle snest a prosperovat... mam z toho vseho slusnou depku, denne prosim o dest a on nikde... :plac:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Janina »

Napadlo mne toto: Pokud se situace nevylepší, bahnice nepřipustím. Stejně, jako arus. Také vloni bahnice nepřipustila, důvod byl zřejmě jiný, než nedostatek krmiva, ale říkám si, že by to takto mohlo fungovat.
Máme osm jehnat, šest je beránků, pokud se nám je podaří vychovat do porážkové hmotnosti, necháme si skorem všechno maso pro sebe. Zamrazíme. Jednu jehničku prodáme a jednu si zřejmě necháme.
Od vloni zbyly dva balíky sena, nějaké seno se určitě nasušit podaří, a také manžel dva či tři balíky dostává jako deputát. Oslovím také chovatele ovcí, který bydlí blízko a v loni mi tři balíky prodal.
A bahnice si jednu sezonu odpočinou. Rodí každý rok, tak proč ne. Nebudeme je přikrmovat jádrem, nebudou vyřvávat ledva nás uvidí.
Je to jen nápad, spíš katastrofický scénář, ale ve větším klidu budeme jistě všichni. :slunce:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Janina »

A k tématu, mladá bahnice, narozená vloni v únoru, má dvojčata, je opravdu hubená. Přikrmuji stále, ale má takovou menší tlamku, i celou hlavu, myslím, že toho tolik nestihne sežrat jako kolegyně. Jehnata jí rostou standardně, ale má velmi hmatnou páteř a i kosti na zadku. Sliznice mají všichni pěkné, i exkrementy. S odčervením nechvátáme.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, pro malochovatele tohle jiste jedna z moznosti je.
Take se dost zabyvam tim, co si pocit...
Mam moznost noveho mensiho pozemku, kde roste nadherna stavnata trava, ale porad jde o to, ze vsechno musime delat rucne a ze to 1) stoji desne casu a sily, 2) ze to zabere mnoho mista pri uskladnovani.. :nesouhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Janina »

Chováme ovce rádi a s láskou, ale primárně pro maso pro nás. Takže je to pro nás dobré řešení. Králíky chováme ke stejnému účelu. Naše počty lehce uživíme z naší horní zahrady, přebytků ze zeleninové zahrady a seno pro ně není problém.
Výdělek nemusí být žádný, stačí nám, že bude pro rodinu obživa. Takže uvidíme. Jak se bude počasí vyvíjet.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od Marion108 »

Ja jsem dnes rada, ze mam jen jednu brezi kozu, mleko bude pro nas stacit a nebude to takovy sres s prodejem mladych... a hlavne kozi babca si odpocne. Neni uplne v idealni kondici i kdyz prikrmuji...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Udržení bahnic v kondici po porodu

Nový příspěvek od minie »

Jani...tos neviděla tu moji prvničku s trojčaty. Ani hmatat nemusím. Ale dávám ji maximum, co může. Budu mít vojtěškový balík, zítra ho nakulíme.
Já si nemůžu dovolit 1 rok ovce nepřipustit, ale je možné, že budu dál snižovat stavy. Vím, že mi ovce nevydělají, ale musí si vydělat alepsoň sami na sebe a já z nich musím mít alespoň maso pro rodinu. :nevim:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů