zaregistrovani hospodarstvi

chov ovcí a koz...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak me napada nez to odeslu,muzu si "jen tak" zaregistrovat staj na necim pozemku?
Pastvina je vzdalena a je to i jiny okres takze proto nova staj ,kvuli budoucim dotacim a nutnem zivnostaku to napisu na manzela, ale pozemek je jeho otce ,trvala adresa na danem miste neexistuje,pouze evidencni cislo chalupy.
Co jsem procitala kdysi manual tak bylo psano ,ze chovatel- zodpovedny za vse, je ten u koho se zvire pase a ne majitel. :udiv:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od PavelIV »

Já myslím, že záleží kdo si zaregistruje to hospodářství. No a k tomu by se asi nějaký lejstro podepsaný majitelem hodilo, nebo pachtovní smlouva. Poradí na SZIFu, taky se to u nich musí zakreslit do mapy. Já se ptal, když máme pozemek ve společným vlastnictví manželů. Bylo to, jak jsem myslel, papír že manželka souhlasí, jen podpis, žádný ověření podpisu.
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak hospodarstvi co mam doma je tez spolecny tehda jeste s pritelem. Zadny jeho souhlas ani popis jsem nemela.
Na dotace kaslu,ja si zivnost delat nebudu.ale az to tam vycistime treba jednou chtit budu...a prepis hospodarstvi pak na muze by byl zbytecne komplikovany.
Navic zvirata tam pujdou na jare, na podzim se budou vracet zas do me staje.Takze budu hlasit odsuny,prisuny.... :blazen:
No jo zakreslit se to bude muset asi...uz tam bylo hospodarstvi hlaseny, pred 6lety jsme odesli.To bylo ale na tchana,to ted uz ale nechci. Kdyz mi da manzel plnou moc tak muzu vse zarizovat za nej ne?
A treba ta pachtovni smlouva nebo dovoleni majitle by jste prilozil k tomu papiru registrace ?Posila se to na Hradistko ne?
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od PavelIV »

Já už ani nevím, a teď asi nepolezu do kompu. Myslím, že do Hradišťka a mělo by se to snad ještě nahlásit na vet. správě. Dělal jsem to všechno mailem nebo datovou schránkou.
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Profesor1 »

Když tam budou jenom přes léto, tak na co hospodářství? Jen pastvina v jiném katastru.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od PavelIV »

Musí bejt, můžou přijít veterináři na kontrolu např. Prostě to bejt musí, ze zákona, myslím
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Profesor1 »

Když mám hospodářství doma - v místě bydliště (např. na Valašsku ) a převezu si ovce na pastvu na Šumavu, kde mám pozemek-pastvinu (svoji, nebo v pachtu) , tak si tam přeci nebudu zakládat další hospodářství?! :udiv:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od PavelIV »

To se ale musí no
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Profesor1 »

Pastvina přeci nemůže být hospodářství. Další louku mám v Krkonoších, tak že tam bude třetí hospodářství? Taky tam budu ovce jen pást pár měsíců v roce, zimovat budu doma.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od přezdívka »

Mám registrovaná 2 hospodářství. To druhé jsem si zaregistrovala jenom proto, abych si mohla koupit - vlastně vyměnit - plemenného berana. Mám chov se statusem zanedbatelného rizika proti klasické formě klusavky. Beran, kterého jsem potřebovala pocházel z chovu bez statusu a jako naschvál neměl povolený genotyp R1 u kterého to nevadí, ale R2, kde prý to už je problém. Přitom, když připouštíte beranem bez statusu, tak to nevadí, ale když ho na dobu připouštění přihlásíte v Hradištku do svého chovu, tak už je problém a o získaný status příjdete. A bez statusu zase nic nejde vyvézt za hranice. Každý pohyb zvířete v centrální evidenci sledují i na vetrinární správě. Každý rok dělá verinář kontrolu všech přesunů - hlavně nákupů nových zvířat do chovu a porovnává se seznamem, jestli nakoupené zvíře je z chovu se stejným stupněm statusu. Prostě proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tohle je jiný případ. Určitě může člověk mít hospodářstvích třeba deset, ale proč bych musel mít hospodářství tam, kde ovce jen dovezu na vypasení luk. To by pak ? ? ? noooo, jak se jmenuje ten co vypásá louky všude možně po čechách . .. tak ten by musel pořád někde hospodářství zakládat a rušit.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Profesor1 »

Už vím jak se jmenuje - TomTady :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Jamarov »

Bylo by to uplne super kdyz to pujde,ale ta jednoduchost me spis presvedcuje ze to tak nebude.Jak pise prezdivka cokoliv by slo jednoduse tak se to musi udelat slozite...
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od přezdívka »

Dokud jsem nepotřebovala takhle upravit nařízení ve svůj prospěch, tak jsem si vystačila s jedním číslem hospodářství na dvou katastrech. Při přesunu z jedné pastviny na druhou a tím pádem i na jiné číslo hospodářství se podle tohoto nařízení musí přehlásit zvířata taky v Hradištku. A tak se budou pořád psát hlášení kolem dokola. Na jednom hospodářství mám jenom berana a na druhém všechna ostatní zvířata. A tak to taky zustane. Před měsícem jsem měla kontrolu z veteriny kvůli welfare, jak se tomu teď vznešeně říká. Nic jiného, než ustájení a krmení a přístup do výběhu a k vodě je naštěstí nezajímalo. Jinak by museli zjistit, že papírově nejsou zvířata, tam kde mají být.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Hhippie »

Prezdivko, podle me je vice typu kontrol. SVS zajimaji prave jen ta zvirata a prostredi, ve kterem ziji. Pak chodi Hygiena, ta zas resi dodrzovani podminek z jejich hlediska a pak chodi nekdo ze Svazu kvuli znaceni zvirat a evidenci jako takove... plus dalsi instituce, pokud clovek pobira dotace...
Nejspis Oreb by mohla vypravet, jake urady chodi a co kontroluji. Ta to ma z nas nejvic v malicku... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Jamarov »

Prezdivko s tim jsem prave pocitala,ze budu muset hlasit presuny tam i zpet... :smutek:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od přezdívka »

Dotace už neberu, ale když jsem ještě žádala, tak se s kontrolami dveře skoro netrhly. To welfare je teď posledních asi 5 let, co se na to pobírají dotace. Jak už jsem jednou v systému, tak z něj asi tak hned nevypadnu. Jo a plemenářská inspekce u mě byla dokonce 5x za poslední tři roky, co jsem brala dotace. Nikdy nic nezjistila. Asi jsem někomu moc ležela v žaludku. Co jsem přišla o většinu pozemků a dotace už nepobírám, tak zatím z inspekce nikdo nepřišel. Doufám, že jsem to nezakřikla. Hygiena, to je zas jiná kapitola. Myslím, že chodí, když je nějaká výroba sýrů, případně prodej mléka ze dvora. Jinak by to asi bylo na udání.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Kostey »

Nechce se mi to pročítat celé, ale oficiálně co katastr to další číslo hospodářství a ano, při pastvě hlásit přesuny sem a tam, podle toho kde zvířata zrovna jsou.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od Profesor1 »

Hospodářství by mělo být zakreslené v mapě ne? Tak že když je tam jen pastvina, tak se tam zakreslí co? Přístřešek, nebo alej stromů sloužící jako stíniště . . .?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zaregistrovani hospodarstvi

Nový příspěvek od minie »

No, já teda nevím, ale hospodářství máme jedno - v místě hospodářství máme 4 pastviny, které střídáme, ale je to bráno jako 1 stáj (je to 1 katastr), ale protože spásáme jednu stráň asi 5 km od nás a ta spadá do jiného katastru, tak jsme museli založit stáj č.2. Hospodářství máme stále jedno jediné, takto nám to bylo řečeno.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 13 hostů