Solární napájení ohradníku

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od MartinR »

Zdravím. Chtěl bych se zeptat na zkušenosti a doporučení solárního dobijeni autobaterie el.zdroje ohradniku.
Hlavně bych rád věděl jaký potřebuju cca výkon. Našel jsem třeba 20w tento: http://www.solarniautonabijecky.cz/sola ... nabijecka/
Myslíte že bude stačit. Zdroj mám 14J a baterii 64a mi to vybije cca za tři dny.
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od Pavel »

MartinR píše: 19 čer 2019 11:48 Zdravím. Chtěl bych se zeptat na zkušenosti a doporučení solárního dobijeni autobaterie el.zdroje ohradniku.
Hlavně bych rád věděl jaký potřebuju cca výkon. Našel jsem třeba 20w tento: http://www.solarniautonabijecky.cz/sola ... nabijecka/
Myslíte že bude stačit. Zdroj mám 14J a baterii 64a mi to vybije cca za tři dny.
Martine zdravím,
zkusím napsat alespoň jak to mám já. Jestli to pomůže.
Já jsem minulý rok pořídil tento panel - https://www.hadex.cz/g947-fotovoltaicky ... ystalicky/ , ke kterému je nutno dokoupit regulátor https://www.hadex.cz/g915a-solarni-regu ... 12-24v30a/ a další přislušenství pro připojení koncovky k panelu a dráty na propojení - https://www.hadex.cz/n345a-solarni-kabe ... 1kv-cerny/ , https://www.hadex.cz/d274-napajeci-zdir ... ni-panely/ , https://www.hadex.cz/d273-napajeci-kone ... ni-panely/ vše po zapojení vydrží celou sezónu běžet :usmev: a mám baterku jen 45Ah Když jsem nevěděl při koupi co vše k panelu potřebuji, tak jsem zvedl telefon a volal jsem do Hadexu, vše poradí a příp. i doporučí co je nejvhodnější řešení :vytlem:
Profesor1
Příspěvky: 8380
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jestli vám zdroj vytluče baterku za tři dny, tak je někde chyba - někde to tluče do země, do trávy . . . . . . .
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od PavelIV »

Nikdy jsem o tom neuvažoval, protože mi ty panely u Kamíra přišly drahý a bál jsem se, aby mi to někdo neukradl. Koukám, že tak drahý nejsou všude :souhlas:
:PavelIV:
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od Pavel »

PavelIV píše: 23 čer 2019 10:30 Nikdy jsem o tom neuvažoval, protože mi ty panely u Kamíra přišly drahý a bál jsem se, aby mi to někdo neukradl. Koukám, že tak drahý nejsou všude :souhlas:
No já taky jsem prvně neuvažoval o panelu např. co mají v kamíru děsně předražený , ale jak jsem našel hadex, tak jsem to zkusil za ty prachy a nelituji. :souhlas:
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od MartinR »

Moc díky Pavle! Hned zítra objednám akorát tam ještě musím dát dohromady kolik čeho budu potřebovat- myslím těch spojek a svorek. A jestli maj i ty svorky na připojeni ke konektorům baterky.
Profesore no tráva samozřejmě prorůstá ale hlavně je to na několik km lanek a pak ten zdroj je dost silněj.
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od Pavel »

Profesor1
Příspěvky: 8380
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od Profesor1 »

No já míval oplocených 7 ha a rozhodně jsem nedobíjel baterku po týdnu. A to už tři řady lanka udělaly taky nějaký ten kilometr. Silný, nesilný, pokud je dobře uzeměný a neprobíjí , tak by to mělo chvilku vydržet. Tráva a déšť, to už je problém.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od Hhippie »

Ja mam 200W panel, napaji pres nejaky prevodnik autobaterii, ze ktere jede 3,2J vybojnik (silnejsi kombinovany jsme tehds nenasli) a na ni nekolik km lanek a pasek. Vyboj asi neni zadna slava, ale ovce zustavaji vnutri uz par let. Nabijim max.2 x za zimu, kdyz dele nez treba 2 tydny nesviti... a to je hlavne o tom, ze kapacita baterie uz neni kdovijaka. Jinak je to absolutne bezudrzbova zalezitost! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od MartinR »

Ještě bych se chtěl zeptat, z toho regulátoru vede šest kablů - dva vedou k solárnímu panelu, dva k baterce a ty dva mám pak napojit na zdroj impulsů anebo ten zdroj má být napojený přímo také na baterku, tj. na polech baterky budu mít na každém dvě svorky?
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od Pavel »

MartinR píše: 23 čer 2019 20:41 Ještě bych se chtěl zeptat, z toho regulátoru vede šest kablů - dva vedou k solárnímu panelu, dva k baterce a ty dva mám pak napojit na zdroj impulsů anebo ten zdroj má být napojený přímo také na baterku, tj. na polech baterky budu mít na každém dvě svorky?
Zítra nafotím, ale jinak mám napojeno podle obrázku: panel - PANEL, na obrázku baterka -BATERKU a na obrázku žárovky - ZDROJ.A na baterce jen svorky od regulátoru.
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od Pavel »

Martine omlouvám se, ale zapomněl jsem. Pošlu večer. :)
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od MartinR »

V pohodě! Já teprve včera objednal a dnes mi psaly že posílají. Akorát jsem se v objednávce zeptal jestli by mi zkontrolovaly jestli mám vše co budu potřebovat a odepsaly mi že pouze prodávají komponenty a neprojektujou :mrzimeto: :nesouhlas: :hrabeti:
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od MartinR »

Tak dnes jsem nainstaloval panel a už to šlape - tak snad bude vše v pořádku... :souhlas:
Ještě jednou moc díky hlavně Pavlovi za cenné rady a odkazy - i díky "Malochovu" jsem dal do kupi a ušetřil nemalou částku než kdybych kupoval co jsem původně chtěl - celé mě to vyšlo cca na 1500,- :potlesk:
Ještě teda musím sehnat nějakou asi plechovou uzamykatelnou skřínku do které to vše (krom panelu) šoupnu aby to někoho nezlákalo :jizlivec:

Obrázek
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od oreb1 »

MartinR, nejvíc láká asi panel...
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární napájení ohradníku

Nový příspěvek od Kostey »

Taky jsem trochu upgradoval ať nemusím pořád lítat sem a tam s baterkama. Je to zatím jen tak poskládané a položené ve stabilní poloze (prostě na zemi), než něco vymyslím, ale už to běží pár dní a zdá se že to funguje.

Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] a 10 hostů