Chovatelská evidence

chov ovcí a koz...
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Chovatelská evidence

Nový příspěvek od Pavel »

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak a v čem (v jakém programu - zda něco na to existuje), vedete chovatelskou evidenci. Myslím tím např. záznam léčení, nebo při rození jehňat jaké k jaké matce patří kdy se narodilo, vážení atd... Měl jsem vždy kus papíru, kde jsem vždy napsal číslo ovce a daný zápis co jsem potřeboval, ale to je již nějak nepřehledné a potřebuji změnu, jelikož přemýšlím o vstupu do KU s novým stádem ovcí, a tak jak jsem to vedl doposud by to asi nešlo :nesouhlas: , kdysi jsem zkoušel excel, ale nikdy se mi nepovedlo vytvořit to co jsem potřeboval. Proto prosím o inspiraci v čem tyto záznamy vedete Vy. Případně zda-li máte něco již v excelu a jste ochotní se o to podělit budu Vám velice vděčný :vytlem:
Pavel
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelská evidence

Nový příspěvek od Marion108 »

Pavle, neco takoveho udelal mastnacek, zkuste mu napsat, treba se podeli o info... :usmev:
Edit. Je rychlej.... :souhlas: :vytlem:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelská evidence

Nový příspěvek od Pavel »

Mastnacku, já právě na portálu to zkoušel, ale mě přijde že toho tam moc nejde evidovat max. to léčení a něco málo ale tam si nezapíši matku s jehňaty k sobě atd... . A to právě potřebuji vše pohromadě :/
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelská evidence

Nový příspěvek od Pavel »

Mastnacku díky, kouknu na Sailforms. I když si vzpomínám že jsem to taky jak jsi to jsem psal zkoušel a jak je to anglické, tak s tím nejsem moc kamarád :vytlem: Ale více by se mi hodilo něco co se dá vytisknout a používat přímo na pastvině, než to psát na papír a pak zase datlovat do PC :vytlem: ,ale asi jsem už náročný a moc si vymýšlím :vytlem:
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelská evidence

Nový příspěvek od Pavel »

Ideálně takto: v papírové verzi na pastvinu a doma v PC mít přehledný jednoduchý program nebo tabulku a pak to tam přepsat :vytlem: Ale spíše mi jde o to, aby v tom programu či tabulce bylo vše pohromadě - bahnění, vážení atd... Jelikož teď jsem to měl vše zvlášť na každém papíru něco a byl tom docela zmatek, když jsem se potřeboval podívat např. jaká je matka toho a toho jehněte a než jsem to vždy našel tak to dalo občas zabrat :vytlem: Ale zkusím ještě něco v tom excelu nebo wordu .
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelská evidence

Nový příspěvek od přezdívka »

Mám sešit A4 a každá ovce má svou stránku. Nahoře č. ovce, dat narození, podíl krve plemene, a pod tím, kam až to jde zpětně dohledat č. matky a č. a linie otce. U některých mám takhle zaevidovaných 10 generací nazpátek. Potom po jednotlivých letech datum bahnění, početjehňat vč. mrtvě narozených, čím byla připouštěná, Porodní váha, váha ve 100 dnech, samozřejmě číslo. Do poslední kolonky poznámka píšu, jestli šlo jehně do chovu a komu jsem ho prodala.

Pro jednotlivý rok mám opět sešit. Podle toho, jak se ovce bahní, tak kromě č. jehněte a por. váhy píšu všechny možné úkony. A co jsem jim všechno dala. Baycox, odčervení, Covexin, popřípadě léčení .......

S počítačem zas takový kamarád nejsem. Hlavně psát tužkou nebo propiskou. Jednou jsem si udělala poznámky fixou a pak jsem sešit polila byl z toto jen baravný mazanec.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelská evidence

Nový příspěvek od PavelIV »

Pavle, trochu tě podezírám, že sis to na tom portálu moc nezkoušel :usmev:
Podle mě to tam všechno je, jdou exportovat, tisknout tabulky. Někde je tam takovej návod, to je myslím dobrý přečíst. Já to začal číst a přitom dělat, došel jsem k tomu, že je to intuitivní a dál nečetl. Teda předpokládám, že to máte pro ovce stejný jako pro krávy. Je mi docela líto, že takovej pěknej systém nepoužívám dostatečně - spoustu funkcí s 10 ks nevyužiju.
Na druhou stranu na sebe toho dost práskneš, ale když pak nějaká kontrola uvidí, že to vedeš pořádně, tak už si třeba dopředu řeknou, že jsi dobrej a s tím pak ke kontrole přistupujou.
:PavelIV:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelská evidence

Nový příspěvek od Jan »

Byl tu zmíněn sešit - nestačilo by tedy na každou ovci v excelu/libreoffice/googleaps udělat nový list?
Políček je tam dost, pokud to má i něco počítat, tak na to ten excel je taky (do jistý míry).
Já teda raději LibreOffice.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 18 hostů