známka

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

známka

Nový příspěvek od gajdovka »

Tak mi zbyly nějaké ušní známky,potřebuju označit jehničku,píšu dotaz CSCH,jestli ji mohu použít,jedna paní,že ano,pak pošlu přihlášení a chybník,špatně a dozvím se,že tuto známku ne,tak jsem z toho jelen,kdybych se nedotazovala.Tak si objednávám známku a doufám,že mi ji zase nepošlou v bublinkové obálce za balné a poštovné 150Kč.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Nepoužila jste sadu pro samce nebo kozy ?
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od gajdovka »

ano,prý jsem je dostala pro kozy,ale proto jsem se ptala předtím paní,zda je mohu použít.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od Profesor1 »

Neměla jste se zeptat ženy, ale MUŽE. :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od oreb1 »

Musím se svěřit a je to k ušním známkám.
Volala paní, která má ode mě kozu, jestli bych jí nepůjčila kleště, že potřebuje označit kůzlata. Klidně, ať si pro ně přijde, ale nevím, jestli to budou správné. Přijela, uprosila mě, abych jela s ní a nacvakla je. Přijely jsme, přinesla známky a mně se zdálo, že jsou jiné, tak jí to říkám, prostě to nepasovalo. Trvala na tom, že to určitě půjde, ať jsem klidná. Cvakla jsem první, půlka známky zůstala v uchu, druhá půlka ne. Odmítla jsem pokračovat, že na její známky jsou jiné kleště. Vyrvala koze tu půlku z ucha a zkusila to sama - stejný výsledek. Přišel její muž s instalatérskými kleštěmi a zkoušel tu druhou půlku namáčknout na první, co už v uchu byla. Samozřejmě to nešlo. Říkám, ať si koupí kleště přímo na svůj typ známek, ale její muž pořád opakoval, že to přece musí jít. Odešla jsem, nevím, co bylo dál, ale být tou kozou bych nechtěla.
Je fakt, že kvůli dvěma kůzlatům kupovat kleště, se zdá zbytečné. Kdyby se třeba mohly ty kleště půjčit někde oficiálně, to by bylo dobré. Aby se vyhovělo jednomu zákonu, buď budou lidi překračovat jiný nebo zbytečně kupovat něco, co už třeba nikdy nepoužijí.
Taky jsem si vzpomněla, jak jsem já poprvé odkládala nastřelení známek a Profesor mě uklidňoval, že to nic není. No, už je to snad se mnou lepší, tohle zvládnu :usmev: .
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od Janina »

Já to furt nedávám. :plac: Takže nic. Nemaj nic.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

a mně nový kleště čekají, jedny jsem mněl na skot i na malé páskové pro kozy
a teď co ty malé páskové pro Zee Tag kleště nejsou tak ty nové malé s nima nejdou a ty strašný plácačky na ZT jim dávat nebudu
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od Hhippie »

Oreb, vzhledem k dnesnim cenam postovneho si moc nedovedu predstavit, jak by takovahle sluzba “pujcovny klesti” mela vypadat... kdyby v tom nebyl takovyhle bordel, mohlo by mit par veterinaru ty aplikacni kleste a kdyby zrovna “jel kolem”, tak by mohl par mladych nekomu oznacit. Ale takhle, kdyz jsou kazde dva roky nove typy znamek, tedy i klesti...? :zed:

Resilo se na Konferenci v Koutech tema cipovych znamek nutnych pro vyvoz zvirat. Pan zastupujici Svaz horentne vysvetloval, ze delaji, co mohou, aby dodavali co nejlevnejsi znamky, ale ze se bohuzel museji nechavat vyrabet ve velkych seriich a pak jim v tom visi moc penez... tak to nas zvedl ze zidli!! Koho zajima jejich obchodni system, resp.neschopnost jejich obchodniho oddeleni? :nesouhlas:
Informace byla takova, ze se stavajicim dodavatelem je to taky nejake spatne, takze museji shanet noveho... a tak porad dokola.
Je opravdu zvlastni, ze v soucasnem plastikovem svete neexistuje stabilni vyrobce, ktery by byl schopen sepsat kontrakt na par set tisic plastovych nausnic rocne...? Jasne, tam je komplikace hlavne v tech ciselnych radach, ale neverim, ze se to neda vyresit... jen chtit a ne se jen vymlouvat a brecet, jak jsou ti dodavatele nespolehlivi...? :nesouhlas:
Jsem znechucena.
Bohuzel mi dosly uz stare znamky, pasujici do mych starych klesti, tak me na jare take ceka trapeni v podobe aplikace nových znamek starymi klestemi :smutek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od oreb1 »

DAD, dávala jsem dřív malé páskové Zee Tags. Teď ty nové páskové, stejně velké, jen jedna strana je rovná a druhá dokulata, jdou těmi kleštěmi Zee Tags taky normálně. Mají kovový hrot. Ta paní měla nějaké známky s plastovým průsvitným hrotem, nevím, co to je zač,
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

To jsem rád, že by to mělo jít :souhlas: .
Stejně známky objednávám jen kvůli hlášení. Většinou se kůzlata nedožijí navěšení.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od oreb1 »

Přece nemusíte hlásit s číslem ty, které porazíte. Jen zapíšete do deníku, že se narodili. A pak porážku. Bez čísla. Tak proč kvůli nim objednáváte známky?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

No, možná, že to dělám špatně, ale mám elektronické hlášení. Tudíž nevedu písemné záznamy. A tam mi bez přiděleného čísla nic neprojde. A snažím se i o prodej v živom. A odhlásit zvířata bez přiděleného čísla mi opět nejde.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od Hhippie »

Oreb, sice neni potreba mlade hlasit do pul roka jejich veku, ale pouze kdyz zustavaji na hospodarstvi a tam se take uskutecni jejich porazka. Pokud se prodaji v zivem, pak se musi oznacit a zanest do evidence nejdrive narozeni a nasledne odsun na jine hospodarstvi.. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od oreb1 »

Ano, to je jasné, ale pokud se na hospodářství porazí, nemusí se jim ta čísla dávat. Škoda peněz za známky a za poštovné, škoda práce. Udržuju si stále papírový stájový deník, protože v tom vidím jen výhody. Tohle je jedna z nich. Při narození jen napíšu datum a pohlaví, při porážce kůzlete zase jen datum a konec. Víc není třeba. Při prodeji se zeptám, jestli chtějí dát známky a pak teprve kůzle přihlásím s číslem a hned odhlásím. Při jednom hlášení.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od xchipsy »

A proto jsem - když jsem se rozhodovala - pořídila známky od Mave :bublina: Protože jsem potřebovala známky pro kozy a pro prasata, mezitím zrušili malé páskové, ke kterým byly ZeeTags kleště (které byly i k terčíkům pro prasata) a abych nemusela kupovat dvoje kleště, tak jsem "koupila" jednoho výrobce. Kleště mám tudíž jedny (a k nim jen tři druhy hrotů - na terčíky, na podkovy pro prasata a na čtverečky pro kozy) :souhlas:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od Hhippie »

Prosím vás, má někdo tyhle ušní známky? Musela jsem objednat tyto, protože typ, co jsem používala, opět přestali vyrábět. Teď jsem si říkala, že jehňata dorůstají a bude třeba značit, tak že vyzkouším, zda jsem to schopná nainstalovat kleštěmi, co mám. (ZeeTags) Ale nejsem :vztek:

Čím se tyto aplikují?
Přílohy
90F9AA88-6EAB-4527-AC28-14480BE74D55.jpeg
55548CF9-AE3A-4714-9ACA-457691295ACB.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od PavelIV »

Sikovkama ?
Mám taky jen ZeeTags
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od Hhippie »

Totiž - tahle známka nemá žádný systém, za který by se v těch TZ mohla uchytit :nesouhlas: ani hrot není kam strčit a protikus je tak úzký, že v kleštích taky nedrží :zed:
:Hhippie: Bubáci forever!
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od minie »

hhippie...jak známky vypadají z vnitřní strany strany. Ta polovina, kde není hrot, ale natočená, kde není psané číslo. Nevím, co mám za značku, ale podle fotek si říkám, proč by to nemělo jít nacvaknout např. těmi, co mám já :nevim: A jak je tam ten hrot, proč to nejde "napíchnot" na tu aplikační jehlu, on není dutý?
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: známka

Nový příspěvek od minie »

teda, píšu to ještě proto, portože sice kupuji jiné známky, ale při objednávce je tam myslím (dle výrobce i tato pásková). Beran má páskový, ale nedávno jsem mu zrovna objednala duplicitní tu naši (pro jistotu) Ale on má urvané pole s číslem, ale v uchu mu stále visí, takže to bude zajímavé, mu to odstřihávat. Každopádně mi připadá, že má stejný princip cvakání...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů