Vykup masnych jehnat

chov ovcí a koz...
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vykup masnych jehnat

Nový příspěvek od PaK »

Ahoj. Co je povazovano za masne jehne? Jaka mira krizeni je prijatelná ze strany výkupce? Pokud je ovce 50/50 suffolk/romanovska a beran suffolk, je jehne 75/25 a jedna se o masne? Máte někdo zkušenost s Toro Hlavečník nebo Šefc Teplice? Konkretne by se mi libilo mit nekolik cistokrevnych suffolku na drobny prodej nebo pro vlastni potrebu a nekolik ovci su/ro, pro vice jehnat, na jatka nebo vykupy. Jak na to hledite z vaseho pohledu chovatelu? A jeste jedna otazka, mate nekdo zkusenosti s prodejem do zahranici, pravdepodobne do Nemecka?
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykup masnych jehnat

Nový příspěvek od Berrynator »

tak pokud to není požadavek vysloveně na jedince masných plemen, tak bych to bral hlavně jako jehňata zmasilá - dobře osvalená, se Šefcem jsem komunikoval minulý rok, vzhledem k tomu jaké bylo bídné počasí a přetlak jehňat, tak mě víceméně poslal k šípku a ještě navíc chtěl hlavně berany, Toro Hlavečník jsem taky zkoušel, při prvním rozhovoru to vypadalo docela dobře, sice odběr až někdy za 2-3 měsíce a že by si pro jehňata i dojely, že to není problém, když jsem volal podruhé, tak odběr zase až někdy bůh ví kdy a na dopravu co říkal prve se taky nijak netvářil, tak jsem sehnal odbyt jinde, navíc současná cena v Toro Hlavečník 82, případně 86 Kč je docela bída.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykup masnych jehnat

Nový příspěvek od Berrynator »

ne nezaměnil, to je cena v mase, na jatkách ti už nikdo cenu v živém nezaplatí, v živém je to tak něco přes 35 Kč
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykup masnych jehnat

Nový příspěvek od přezdívka »

Nejlepší cena je před velikonocema. Letos na jaře cena 115 v mase. Nesmí to být starší jak rok. Vzhledem k tomu, že dostávali seno na příděl a žádné šeredění a byli to romaňáci, tak na háku nejlepší skoro 30 kg. Cena stejná za všechno bez rozdílu třídy. TORO Hlavečník. Je fakt, že letos je cena opravdu hodně při zemi. Před vánoci se dalo proda i za 95 v mase. Jak to bude letos je věštění z křišťálové koule. Pokud bych musela seno kupovat, tak bych to za to prodala. Seno mám vlastní a myslím, že celkem dost, tak si počkám zas na lepší cenu.
Šefc to co vykoupí, tak u sebe shromáždí a když toho má na kamion, tak to vyveze mimo republiku. S cenou se taky nepředá. Sice platí hned na ruku. Zváží na místě a na nakrmenost strhává 8%. Jo a čip je další náklad pro chovatele nebo převedeno na kila o další 1 a1/2 kg méně. Chtěla jsem s ním obchodovat jednou a nedohodla jsem se. Chce minimálně 10 kusů najenou popřípadě se s někým domluvit, aby to bylo na jednom místě.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykup masnych jehnat

Nový příspěvek od čobanak »

mam zkušenost,že gdyž člověk skopové sam nejí,tak nemá smisl to chovat.občas něco prodám,ale opravdu jen příležitostne,často je nutnost zvíře aspoň zabít,ale spíš i stáhnout a rozbourat.vjetší zájem je o drůbež,pak to obnáší škubání.pak ale 100kč za kg mam.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykup masnych jehnat

Nový příspěvek od Janina »

Králíci a vejce jdou také velmi dobře na odbyt.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykup masnych jehnat

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

A po tajmu i hovězí :usmev: :souhlas: :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů