Ohrady

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PavelIV »

Aha, já to chápal, že jde o vodění, ne projetí na koni, tak to pak víc.
:PavelIV:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Lisbeth »

Pavle IV, jako fakt? :)) Ty jo, tak tohle by opravdu nebyl problém! :)) A já blbka, když to na mě přijde, to způsobně "donesu" až domů! :)) Teď vidím, kde jsem udělala životní chybu... :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Marion108 »

Janinko, zrovna vcera se po nasem hospodarstvi potuloval pes zdejsiho myslivce, bez znamky...
Kdyz nase fena slapne na jeho louku, ktera sousedi s nasi, tak je problem, do cizich psu kope, pokud jsou na dosah, nadava jak dlaždic, jefnim slovem Hovado, takoveho hulvata uz jsem dlouho nevidela... ale nejde to brat obecne... jen me zaujalo, ze mate se psi stejny problem...
Naposledy upravil(a) Marion108 dne 28 kvě 2019 07:08, celkem upraveno 1 x.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Tedysek »

Jde o koně co mi nejvíc připomíná ČT (křížennec tažného a tuším A1/1). Kůň nevím na co je a není zvyklý. Já jen, že dnes hezky popršává a hlína bude měkká a krásně se budou zatloukat nějaký ty sloupky. A potřebuju zamezit vjetí traktoru a přitom zachovat průchod pro toho koně co nám se svolením chodí po záhumence. :) Nemám však tušení kolik prostoru zas potřebuje traktor. Vzhledem k tomu, že je právě mokro a lehce blátivo (to teprv přijde až se splaví voda z pole nad záhumenkou) tak očekávám, že tam zas někdo projede jako barbar. Takže, když tam nechám cca 1,3m volného průchodu tak kůň by neměl mít problém a traktor neprojede? Tuším, že koně po naší záhumence jeden člověk vede a druhý sedí v sedle.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Marion108 »

Mohlo by to stacit, fakt zalezi na tom konkretnim koni...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Lisbeth »

Tedysku, zeptala bych se majitele koně, zda mu nevadí zúžené prostory, já jsem s tím nikdy neměla problém, ať s vlastními koňmi nebo cizími - klubovými, ale chápu, že jsou tací, pro které to problém je, další věcí je traktor? Myslíš klasiku Zetora, nějaký malý domaděl, nebo Nev Hollanda? Je-li to zetor, nechala bych i 1,5m - zadkem neprojede, je-li to domácí samohyb, ten bude asi menší...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Lisbeth »

Mastňáčku, mám obavy, že tolik munice bychom v ČR nesehnali, zvláště po eurovolbách by v muničních skladech byla ozvěna :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Tedysek »

Lisbeth, jaky traktor tam jezdi to nevim, ještě jsem ho "nechytila při činu". :( Ale vzhledem k tomu, že bdelava sousedovic zahumenku o velikosti nula nula nic, tak to nic velkeho nebude. No, možná nakonec zkusim najít nějaký skoby do tvaru L a udelam tam prkno na sundání... 2m nebo kolik mají plotovky co tu mám. To bude asi nejlepší. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jo tohle zní docela rozumně, na oko to bude zandaný (pro cizí), ale domácí budou vědět své :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Tedysek »

No, jen budu doufat, ze nekoho nenapadne to sundat, aby tam projel. Jinak bych tam taky mohla chtit natahnout ostnaty drat.... :cert:
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Pro Tedýska. Včera jsme začali stavět další ohradu kolem pastviny, používáme ovčí pletivo https://www.e-pletivo.cz/obchod/lesni-o ... ivo-120cm/ přesně toto, 150 metrů plotu i s dopravou do tří dnů vyjde na 2700(doprava zdarma je nad 2000). Nejstarší pletivo máme natažené 8 let, nejeví žádné známky koroze.
V okolí pastviny jsou přemnožené olše a osiky, některé pan B. skácel a upravil na kůly, které zatlouká palicí, jiné jsme použili přímo jako kůl. A začali jsme používat jako mezisloupky roxory. Myslím, že 10 ale dělají i 12mm. Vázací drát, telegrafické svorky https://www.e-pletivo.cz/obchod/doplnky ... zinkovane/. Svorkami se na třech místech, nahoře, uprostřed a dole, přitluče napnuté pletivo ke dřevěnému sloupku, nahoře mám na mysli seshora sloupku. Sloupky stačí po pěti metrech nebo i víc, mezi to třeba dva roxory. Pletivo k roxorům upevnit nahoře i dole drátem. Včera jsme za dvě hodiny navečer udělali 50m(jedna role pletiva.) Toto je dle mne nejlevnější a nejsnazší způsob jak oplotit záhumenku. :usmev:
Podobně se staví lesní oplocenky.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Tedysek »

Jani, me pro zacatek bude staci jen nejakych 10-12m radoby plotu. Přítul říkal, že jednou pro ovečky koupíme el ohradník. Ale na celou záhumenku je to ted zbytecny vydaj. Precijen utrata za :medved: vybavu je ted docela slusny narez. Plus se musi investovat jeste jinam. Takze to vyresim pro letosek takto provizorne. Pristi rok to muzu vytahnout a to drevo ztopit. :) Takze nejake 4 kuly nebo klacky tam zatlucu, na to pridelam hrebikama nebo vrutama latě a uvidim jestli to bude fungovat. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Hhippie »

Za me bych to resila tak, ze bych udelala jakoby predsazene jedno pole treba o 1,5m pred linie plotu, aby se tam zachazelo jakoby do “L”. Nebo klidne nechat ten pruchod 1,5m a v predsazeni bych do zeme hodila jeden kul na stred diry-brany. Aby nemeli problem pesi, cyklo, ale ctyrkola vozitka se tam nedostala. :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PavelIV »

Nebo tam třeba metr od sebe položit pořádný šutry
:PavelIV:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Proti traktoru by stačila i natažená páska ne? Traktorista se dovtípí.
Přílohy
op-cerveno-bile-zakaz-vstupu2.jpg
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od xchipsy »

Lisbeth, na odrazení prasat se dá použít kde co, pokud máte blízko nějakou zoo, zkuste se s nimi domluvit, jestli by vám nedali trus predátora (rys, tygr, lev...záleží co chovají). Hodně se používají vlasy, takže další cestu můžete směřovat do kadeřnictví (vlasy do sáčku nebo pet láhve, udělat dírky a rozvěsit). Ale divočáci si umí na vše postupně zvyknout. Pak jsou komerční přípravky, např. Hagopur, ale na ten si časem zvyknou taky. Navíc funguje spíš na okamžité "zastavení" (proto se používá u silnic), takže prase sice zpozorní, ale když zjistí, že se nic neděje, tak stejně půjde dál (a pokud ne dnes a zítra, tak to zkusí pozítří :vytlem: Jsou to velmi chytrá zvířata.

Bosorka Jana, tak snažím se být slušný myslivec, protože to je základ a měl by takový být každý (bohužel není). Inteligentní, no nevím :blazen: Nelovím pro trofeje, jsem schopná jezdit půl roku na jeden žebřík, protože tam chodí srna s papilomatózou nebo slaboučké srnče... Nelovím lišky v době odchovu mláďat, nestřílím na zvěř v pohybu, prostě se snažím chovat tak, aby ulovení bylo rychlé, přesné a "bezbolestné". Jak jsem se k tomu dostala? Ani pořádně nevím. Jediný v rodině je strejda, ale že bych s ním jako malá chodila do lesa nebo tak, to ne. Spíš to tak vyplynulo samo, přes deset let jsem se motala okolo útulku, slýchala různé historky o tom, jací jsou myslivci vrazi ubohých pejsků apod., tak jsem si řekla, co takhle zjistit, jak je to ve skutečnosti? A už to bylo :bublina:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
nitraner

Re: Ohrady

Nový příspěvek od nitraner »

P_20190601_155723_016.jpg
Poslední 😂😂😂 dvaasedumdesátý 😂😂😂
:nitraner2:
Ps: a teď 240 ks palet.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Nitraner ty jsi hubenej jak lunt! A silák. :souhlas:
nitraner

Re: Ohrady

Nový příspěvek od nitraner »

:))
P_20190602_110425.jpg
Prvních 90 palet na místě.
:)) :nitraner2:
nitraner

Re: Ohrady

Nový příspěvek od nitraner »

IMG-69509a0495cb42f291c055700bbd2276-V.jpg
První dílec na ohradu. 😂😂😂 :nitraner2:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů