Sušení sena

Louky a pole
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Lisbeth »

Malé ohlédnutí za letošním sušením, které ještě alespoň u nás neskončilo :usmev:
Na seno posekáno a usušeno asi 7 000m2, růčo fůčo, ale odvoz hmoty byl vskutku originální, aneb jak sváží seno profesionální řidič:
20190605_144821.jpg
Traktor a vlek? To prej je pro blbce a jézeďáky, takhle to dělá profík :vytlem:

A pak se nám zadařila jedna fůra malých překrásných balíků od známého, celá Avie bratru za 1500Kč, no nekup to!
20190629_144357.jpg
20190629_144538.jpg
Takováhle skulinka nám zbyla na otavy a teď už je skoro zaplněná a otavy ještě neskončily:
20190629_151100.jpg
Na otavách zatím posečeno a uklizeno 2 000m2, ještě nám asi 1 000m2 na různých plochách zbývá, ale to jsou jen takové čučky, na tom už to nefrčí.
Na zimu mám ještě přiklepnutou sennou injekci v podobě 4 velkých kulatých balíků a tím pro letošek končíme. Oproti loňsku je půda narvaná, stále pasu a vozím zelené, tže spotřeba sena nula nula prd a hezky šetřím na zimu, letošní sušení prostě moc pěkné, jsem spokojená! :usmev:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Dokud můžete editovat nešlo by umazat to písmeno "a" před těmi jezeďáky? Tak nějak by se mě líp spalo :)) :vytlem: DĚKUJU! :vytlem: :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Lisbeth »

No já nevim, blbec je prý nebezpečný ze všech stran :)) jézeďák taky?? :)) Nehledě na to, že pouze reprodukuji, co chlap tekrát zahlásil, když se přihrkal s tím pomalovaným vehiklem :)) :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

Lisbeth a kdo to bude žrát všechno? :udiv:
Pěkná zásobička.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jani děkuji, ono se to nezdá, ale plnotučná čůza (rozuměj kobyla :vytlem: )má přeci jen spotřebu, dokud jsem měla jen králíky a morčata, nikdy jsem nic nekupovala, pak když jsem měla toho šedivého ponyho, tak tomu taky stačilo jen to, co jsme nasušili, kupovat nebylo nic třeba. Jenže kobyla je kříženec chladnokrevníka, prostě je to mašina a přesto, že jí celou zimu,kdy většinou nejezdím, držím jen na záchovné dávce, aby mi nechcípla, ty 4 balíky dokoupit musím, kdybych to neudělala, tak to co momentálně mám, by mi pro všechna zvířata vydrželo tak do dubna, což by u kobyly nevadilo, ta už se pak pase, ale králíky krmím celoročně suchým, zelené zásadně nedávám (jen jako na spestřenou sem tam něco, ne jako plnohodnotné krmivo), no a ty už by byli na suchu... :stydim: Balíky jí dávám v rozmezí listopad - březen, jeden mi vydrží déle jak měsíc, tže tím kupovaným pokryju tu nejhorší část roku a svým krmím v přechodném období září-říjen a duben-květen.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

:hrabeti: v patek jsme privezli pul horal sena, z toho pulka sucha a druha nedosusena, lezela jen 24 h... tak se ta nedosusena pulka dosousi na placku pred senikem... dnes nemelo prset a ejhle bourka se nakupila, zacalo hrmit, tak jsme jak paka seno zase shrabali, zaplachtovali a cekam co bude, zvazuju, to naskladat na stojat, trojnozky tu mame, ale nevim jak na to... :nevim: seno je jen misty vlhky, vcera jsem doufala, ze to doschne, ale prihnal se mrak a tak jsme to zase shrabali a dnes znovu... :vtipalek:
Přílohy
IMG_20190806_144022_620.JPG
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, vypadá to proschle, nebylo by to lepší už dát na seník,než riskovat, že to zmokne? S vrstvením na trojnožku neporadím, ale na hromadě lepší než nic, natož když tam bude konstrukce uvnitř. Držím palce, ať to nezmokne.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

No on se chlap boji, ze to zacne plesnivet, proschle to je, vcera i dnes pri tom hrabani jsem uplne suche oddelila a to jsme uklidili, takze hromada je polovicni... ale jsou tam vlhke cucky, casti...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od oreb1 »

To vidíte vy na místě líp, ale když to bude volně, tak by to mělo vydržet, to spíš ještě proschne. Uvidíš, co s tím provedete :usmev: .
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Vsechno letosni seno je pod strechou. :usmev: Tak mam radost prevelikou, uz nas cekaji jen otavy a asi jich moc nebude...
Je to paradni, vse v terminu a nic nezmoklo, az na ten omokly horal, ale to se cestou vyfoukalo a pri vykladani uz bylo suchy, neproprselo...
Jasny bez dramat se to neobeslo, ale dest se nakonec odklonil a obesel nas pres Polsko... :vytlem: kolecko u nahrabovaku stalo par stovek, vypinac taky snad drahej nebude... noze na sekacce se nechaly stary a novy pujdou az do nove sezony, nebyl cas na vymenu... :promin: V senu je minimum starceku a mam dost sena i uplne cisteho, takze spokojenost... :hura: preju i ostatnim at dosusite otavy a mate kliiid.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od andre.marek »

Já jsem otavy včera posbíral na velký vozík, nebylo to ještě úlně suché a hlásili déšť, včera ani dnes tady moc nesuší, včera skoro celý den vlhko.
Snad bude zítra hezky, rozhodím to ještě po dvoře a snad už nacpu do balíků. :usmev: :vytlem:
Ještě jeden malý pozemek a bude hotovo. :potlesk: I když zahrada posečená před 2 týdny tak neskutečně obrazila (hlavně blízko hnojiště, kde má hodně živin), že možná ještě jednou budu muset sekat. To už je ale taková trocha, že to neřeším.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od andre.marek »

Tak jsem to dnes prakt. suché rozhodil po dvoře na sluníčko, všude kolem se honily mraky, bouřky. Nachystali jsme balíkovačku, nastartoval traktor a začalo pršet :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:
Tak jsem to teda co nejrychleji slisoval, samozřejmě ještě praskl provázek na jednom vázání :vztek: :bomba: :bomba: , to už jsem neřešil a udělal 10 pořádných balíků. Na jedné straně rozvázaných... Nechám to proschnout a za 6 týdnů skrmím, snad to bude dobré :vztek:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od přezdívka »

Máme posekáno od pátku. Vrch už byl krásně suchý. Dneska se mělo podle plánu otočit na druhou stranu a nechat doschnout. Celé odpoledne se honily mraky a nakonec z nich vypadlo něco jako větší rosa a asi za hodinu zas trochu. Tak jsem zvědavá, jak dlouho se to sušení potáhne. A jestli už náhodou nemá místní zemědělec zazimovaný li jako loni touhle dobou. Určitě toho bude víc jak dva horaly. Takže se bude muset zase házet do fukaru. Poslední vůz se zaveze pod střechu a bude se krmit zrovna z něho.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Taky ještě honím poslední malé kousky. Tenhle plácek je asi nejvýnosnější co mám.
Když nespadne voda a zítra přijedu před šestou odpoledne tak vytáhnu lis a možná to stihnu i odvést pod střechu.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

IMG_20190827_190305.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od přezdívka »

Hurá, hurá a ještě hurá. M8ne zbalikováno. Ručičky nebudou mít mozoly. :vytlem: :hura:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tad to je aktuální fotka? Tolik hmoty jsem neměl ani na jaře. Snad během září něco ještě naroste a pak teprve budu senážovat otavy. Jednou jsem dělal senáže až 4.11.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od přezdívka »

Otavy bývá míň než sena. Počítala jsem, že toho bude tak polovina. Byla jsem mile překvapená. Sena 20 balíků průměr 150 a otavy 15 balíků průměr 150. A to se letos pořád pasou. Loni se červenec a srpen krmilo senem. Potom na podzim něco narostlo a až do poloviny prosince se chodily pást. Můžu s klidem začít připouštět už v září.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Profesor - jo, byla aktuální při odchodu dom, i sena tam bylo dost, cca 4 ks o průměru 120 cm, jinde však nemám ani polovinu
Jenže dnes byl návrat domů zpožděn, lis jsem sice nasadil, i na louku jsem dojel, jenže to už bylo osm večer a bylo to vlhké od rosy. Tak snad zítra.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo. Ted uz je rosy vazne hodne. Prave jsem si rikala, ze mate stesti, kdo jeste susite, ze je pres den takove vedro. Protoze jinak by to neuschlo do sen ani nahodou... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů