Sušení sena

Louky a pole
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak veselo se meni v zoufalost...ha a pul polozenej a nejsme schopny to ani obratit :plac:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Mastnacku, tak to jsi extremne vykonny a nebo my tak neschopni :smutek: Ja tedy mela obraceni cirka pul ha na min.2h. I vic. Takze jestli davas trojnasobek za stejnou dobu, nedokazu si predstavit Tvou rychlost nebo rucni nastroj, ktery na to pouzivas... jiste je to i v systemu. Ja mela material vzdy po cele plose vybehu, takze toho bylo fakt pozehnane jen co se chozeni tyce... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak to si hodne prehnal...nevim jestli :vytlem: Nebo :plac:
Jako byt sama,bez deti,krouzku,litani po ortopedii s dcerou,nehrnout pred sebou kamenickou praci a spoustu jinych pakaren jako denne varit a pect,hospodarstvi a a delat jen seno tak to si u toho budu zpivat.
Od 5vzhuru,k senu jsem se nedostala. Najela jsem pres 150 km... :cert: Uz toho mam taky dost...
Jo konska technika zklamala...asi to chce mit kone :))
Pacicky se odpoledne prisroubovaly a dobry,jenze po chvili se prestali tocit kola a obracet. Retez vyjizdi z ozubenyho kola,tak to bracha do pulnoci svaroval a vybrusoval,protoze zuby byly hodne mizerny. A ja se od pul 8 do 11snazila vse aspon otocit a nahrnout...ani nahodou :smutek: Rano chlap vyjel a praskla tyc ktera drzi obracakovou nozicku. Tak po 6zas svaroval,jenze musel do prace. Po pul hodine mi vola ze ctyrkolka dojela...asi zadreny motor :cert: Takze nalozit ctyrkolku ve dvou do trandaka mazec...pak do servisu a pak ho odvezt do Male Upy do hor do prace... Ale to uz je do tematu -kdyz se nedari.... :smutek:
Ale muze byt hur :slunce:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak takovou mladou techniku jeste nezacali ani vyrabet! :vytlem:

Ja ti nevim...vidim okolo hospodare co v tom maji od pul mega avic nastrkano a furt resi poruchy....

Kdo nema nalozino :mrk:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

Milí zlatí, včera jsem si sekla sad velikosti 2000 m jak jsem psala. 5 hodin práce.
Dnes první rozhazování a převracení mi trvalo hráběmi 3! hodiny. Od 10 do 13 hod. Jsem vysílena. :otraveny:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od andre.marek »

To bych řekl že je taková normální, až hodně slušná rychlost. To co tady bylo výše se mi zdá hodně odvážné :vytlem:
My když kdysi dávno obraceli ručně 0,5 hektaru, tak to ve dvou bylo tak na 2-3 hod., když už bylo to seno trochu srovnáno a vynošeno z pod stromů.
Pak když nastoupila první mechanizace s obracákem na Dakr, tak to byla sláva :souhlas: , dalo se to obrátit za 3/4-1 hod. sám a to bylo něco :potlesk:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

Děkuji, velmi jsem se snažila, nelelkovala, ale rychleji to nešlo. Také jsem musela zpod stromů vynosit. Letos je tam hodně hmoty. K večeru mi pomůže pan B. Vše přiblížíme a nahrabeme do řad. Zítra na tom budu pracovat celý den a večer to odvozíme k nám do stodoly na mlat. A budeme příležitostně dosoušet. Ve čtvrtek má totiž pršet.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Bosorka je sikulka... :usmev: my bychom dnes meli zradkovat, tak to snad bude skoro suchy a zitra to posbirame. U domu jsrm zradkovala pruh co na nem zkousel sekacku, vecer to klidne muze pod strechu...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

Já a pan B. jsme krásně proschlé seno dali na řady, cca 45 min. Zítra to dvakrát otočím a půjde to domů. :usmev:
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

Včera mě pomocník ulomil výfuk na traktoru (úplně nový), dneska se mě ulomilo opěrné kolo na obraceči(ulomené šrouby které drží objímku), tak se bude večer opravovat. To vše k sušení patří. Třeba i to, že právě obědvám .
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8382
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Profesor1 »

To nééééé. Je to klučina, který má dva dny vyuční list, tak že já v jeho věku bych urval i rotačku za traktorem :usmev: Sekl totiž mezi stromy, kde to vychází opravdu místama o chlup. Počítal jsem s horším. Navíc jeho tatík má COčko, tak že je to muj vrchní servisman. Opravil i ten výfuk :souhlas:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jen malochovatel může v 19,45 skočit do auta s naloženým lisem a jet 20 km za senem :usmev: .
Hlavní je, že dalších 41 kousků je doma :souhlas: .
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak včera v poledne mě kolega, co mi dělá seno, volal, že je to po tom dešti z nedělního ráno dost mokrý a že to někde stojí na vodě. Jsem se orosil, ale protože měla žena volno a na chalupě bude mít v neděli synek oslavu narozenin, lítal jsem kolem chalupy a taky dodělal holkám 4 ha ohradu a vypustil je tam - to bylo radosti. Tak jsem se jel podívat na seno až v půl devátý večer a vůbec hrozný mi to nepřišlo. Tak jsem mu volal a on říká: "už je to dobrý viď, my jsme se tam byli odpoledne podívat. Takže dnes se nahrabuje a lisuje, jestli se něco nepodělá.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Hhippie »

Pavel: to mate dobry! Drzim palce :souhlas: My jsme byli vyplaseni, ze porah hlasej deste na dnes a na weekend, ze do toho snad vjedm pristi tyden konecne. Ale prijde mi to porad odkladane, ze uz jsem z toho takova vselijaka... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

Ted to schlo krásně. Posekala jsem v pondělí, včera raubírna, a dnes uklízet. Protože skladujeme volně ložené, většinu sena sušíme celkem tři dny.
Zbývá nám poslední plac na sušení, náš sad. Vlastně jsme ho nikdy nesušili, koncentrace stromů je taková, že je prakticky stále stín. Takže plán je v sobotu či neděli posekat, nechat ležet den, den a půl, a vyvozit na dvůr před stodolu. Má kolem 1000m, tak to půjde.
A o otavy ani nemáme zájem tedy.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od PavelIV »

:mastnacek: jak velkej?
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

Vcera vecer muj drahy nahraboval do radku a prepojil jeste za milaska horal... trochu se vzteka, jako vzdycky, ale nakonec to neco po desaty mel hotovy...
Jo a prave by se mel vracet z peeerovny a doveze si novy pero (na tu sekacku samozrejme... :vytlem: )
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Marion108 »

:usmev: pruzinu... ale vyrobi to mistni perovna... :vytlem:
Nekde s tim neco potento... nevim, pry si za to muze sam, ze to prasklo... psala jsem vyse, dojel ze sekani a zjistil, ze rupla jakasi pruzina...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Berrynator »

každý se bude chtít po té loňské a vlastně i předloňské bídě zásobit minimálně na 1 rok, takže předpokládám, že zájem o seno bude a cena nijak výrazně dolů nepůjde, zvláště pak když nadále předpovídají docela teplo a voda zase je lokálně díky bouřkám, takže je otázka, jak to s těmi otavami zase dopadne
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušení sena

Nový příspěvek od Janina »

Naše balíky maj průměr 140, na výšku 125. A jsou hodně utažené. Tráva je z luk, které mám prochozené, směska vhodná pro ovce, nic vysoce klasnatého. Žádné jedůvky. Jeden za 1000 i z dovozem.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů