Vracení pozemku po skončení pachtu

Louky a pole
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vracení pozemku po skončení pachtu

Nový příspěvek od Jan »

já bych to nehrotil. Pokud máte živnost na něco jiného (teda platíte soc.zdrav.), hodilo by se Vám to zatravnit a za to jsou dotace. Teď v tom stadiu , kdy je to srovnaný bych rychle sehnal někoho se sečkou a zasel třeba ozimou pšenici s vojtěškou. Nebo jen tu pšenici a na jaře ji sklidit na seno. Možností je nekonečno. Zatim jste nenapsala tu výměru a vlastní plány.

Ohledně tech podmínek s ornou půdou, podívejte se, jak se chová investor před stavbou , než má povolení , bývá to zarostlý lebedou, beranim ocasem ....... No a nikoho to nezajímá. Mít trávu / jetelosměsku na orný půdě je normální a pokud jde o erozi , tak pokud to neni extra svah snad i to nejlepší.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vracení pozemku po skončení pachtu

Nový příspěvek od Jan »

DAD David Abrahám píše: 13 říj 2019 07:01 Oreb, omezuje. Využití půdy je dáno zápisem v katastru.
U výsadby stromů si jen dejte pozor, aby jednou koruny nezasahovali k sousedům.
s využitím souvisí i způsob využití v územním plánu . podle NOZ je při výsadbě stromů dána vzdálenost od hranice mimo ideálně asi písemné dohody 2 metry od hranice pozemku.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vracení pozemku po skončení pachtu

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jane, územní plán je kus byrokratického cáru který musí mít každá obec. Nikdo nikoho nemůže nutit aby postavil na poli kde hospodaří jenom proto, že to úředník načmáral do katastrální mapy.
Je tam omezení jen v zařizování nové činnosti - různá podnikání.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vracení pozemku po skončení pachtu

Nový příspěvek od Jan »

s timhle přístupem bacha na projednávání územního plánu a heslo "biokoridor". Mlčení (neodvolání se ve lhůtě) je souhlas.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vracení pozemku po skončení pachtu

Nový příspěvek od Hhippie »

Jan ma pravdu. Clovek si muze myslet dle selskeho rozumu co chce, ale nastaveni shora jsou vetsinou jasne dana.
Jsou dany parametry, jak se chovat k orne pude, co tam clovek smi a nesmi delat a jak o ni ma pecovat. Uzemni plan doupravuje dalsi udaje, jako jestli a jak se smi oplotit, atp.
Je to opruz, ale je dobre mit v tomto prehled, protoze je jasne, ze by to JZD dal chtelo vyuzivat, takze by mohlo skodit. Tedy by bylo lepsi to mit pojistene tim, ze bude mit clovek ciste svedomi a bude schopny si pripadne stiznosti ustat.
Asi bych si zavolala na nejaky organ mesta a poradila se, co s tim. Idealne si to nechala poslat mailem, at to mam cerne na bilem.
A chca nechca bych si to nechala geodetem vytycit. Sice to stoji penize, ale budete mit jasne dane hranice pozemku, tedy ho budete moci treba i jen par kuly s provazkem vytycit, aby Vam to dal neobhospodarovavali...
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vracení pozemku po skončení pachtu

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jane, o biokoridoru máš pravdu. Já jsem jen neviděl dělat reálně biokoridor přes širé lány.
Společnost Gepard by však mohla o mojí osobě tvrdit něco ve smyslu o špatně manipulovatelné osoby :)) až nepřizpůsobivé :)) . Vím, že to dělají jak housky na krám, ale vždy když jsem se s nima srazil tak museli couvnout pro formání chyby a nepřesnosti ve zpracovávaných podkladech z terénních šetření.
Mmj. zřízení biokoridoru místního významu se může provést jen na základě souhlasu ( stvrzeným podpisem) vlastníků s dotací na údržbu, odprodej za tabulkovou hodnotu obci (státu, zřizovateli) nebo výměnou za jiný pozemek ve vzájemné shodě. Jinak pá pá biokoridoru.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vracení pozemku po skončení pachtu

Nový příspěvek od PavelIV »

Oreb, za mě určitě co nejdřív nechat vyměřit a označit v terénu. Jinak bych to nechal zarůst a spásal, popř. nějakej strom. S těma podmínkama to chlapi dost míchali s podmínkama pro dotace, většina se Vás netýká. Poradil bych se na SZIFu a hlavně bych jim oficiálně oznámil, že jsem vlastníkem týhle parcely (parcel) a od 1.10. už ten nájemce nemá na to právo. Oni totiž kdysi ukázali smlouvu a tím pádem si na dotace zaregistrovali díl půdního bloku, ale o výpovědi SZIF třeba neinformují a můžou zkoušet pobírat dotace dál. Veřejná mapa zem. půdy je tady, stačí jen přibližovat:
http://eagri.cz/public/app/lpisext/lpis/verejny2/plpis/
nebo v pravo hledat podle obce nebo jiných údajů. On by na to SZIF přišel, ale letecký/družicový snímkování se dělá jednou za dva roky a letos nějak ty snímky ne a ne aktualizovat.
Já si teda myslím, že na svojí orný, na kterou nepobíráte dotace, přepasení stačí. Popotahovat by Vás snad uživatel okolních parcel mohl jen, pokud byste mu svou nečinností působila potíže, např. že by se tam semenila monokultura lebedy a semena létala na jeho pole. Jinak bych byl úplně v klidu, ale na SZIF bych aspoň pro klid duše pro informace zavolal.
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů