Vyroba a prodej sena - provozovna?

Louky a pole
PaK
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od PaK »

Ahoj. Narazil jsem na netu na clanek o vyrobe krmiv a nez zacnu obvolavat ourady zeptam se tu. Pokud chci vyrabet seno na prodej skutecne musim mit registrovany provoz u ukzuz nebo to jen spatne chapu?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od Hhippie »

Co vim, tak aby clovek mohl legalne vyrabet a prodavat krmivo (nejen jadro, ale i seno), mel by mit zivnostak na Vyroba a prodej krmiv. Co vse k tomu nalezi, vsak nevim. Netyka se me to.
Pro skladovani techto krmiv jsou take zvlastni predpisy. Uz Stavebni urad urcuje, kde se smi a nesmi krmivo uskladnovat... :nevim:
Nejlepe si fakt nekam zavolat, at Te odkazi ma prislusne predpisy a mas to v cajku, kdyz to chces provozovat... :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
nitraner

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od nitraner »

Zdar.
Kolik toho chceš dělat?
PaK
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od PaK »

Zatim hektar, do budoucna 4 hektary. Jen jako privydelek.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od oreb1 »

Při výkonu řemesla či podobné podnikatelské činnosti platí, že na převažující činnost musíte mít povolení a zároveň můžete provádět i jiné činnosti, které tu hlavní doplňují, bez zvláštního povolení. Už nevím, do kolika procent smí být ta doplňující činnost. Takhle nějak by to asi mělo platit u ve Vašem případě. Ledaže byste nic jiného nedělal, pak byste měl výrobu krmiv jako hlavní obor a ten by měl být povolen.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od Tedysek »

Oreb takže když budu chovat krávy ve velkém tak můžu dělat vlastní granule pro zvířata jako bokem a nikdo to nemusí kontrolovat? :-O
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od Janina »

Zde bych doporučovala pročíst, je to návodné.
https://www.jakpodnikat.cz/zivnosti-volne.php
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Registrace na UKZUZ ? Proč tam ?
Jestli registrace tak jako zemědělec nebo podnikatel. A hlavně to přiznat FÚ než to zařídí jiní :nesouhlas: .
Výroba sena není to samé jako krmiva, u kterých se musí dodržovat receptura, OL a datum spotřeby.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od oreb1 »

Tedysku, tak úplně to není, jak píšeš. Ale když pokrývač přidělá okapy na střechu, což je odborná práce pro klempíře, je to v pořádku. Jako vždy záleží na tom, jestli má člověk dostatečné argumenty pro zdůvodnění této činnosti. Prodat přebytečné seno není to samé, jako vyrobit granule z masa krav, které chovám. Porušila bys v tom případě hodně zákonů :smutek:. To už jsi někde úplně jinde. Ta činnost musí být jen jako doplňující k činnosti hlavní.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tedýsku, když chovám skot a budu jim dělat granule na krmení ze surovin které splňují limity tak na mně nikdo nemůže. V případě jejich dalšího prodeje už musím splňovat další parametry.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
PaK
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od PaK »

DAD David Abrahám píše: 21 říj 2019 15:22 Registrace na UKZUZ ? Proč tam ?
Jestli registrace tak jako zemědělec nebo podnikatel. A hlavně to přiznat FÚ než to zařídí jiní :nesouhlas: .
Výroba sena není to samé jako krmiva, u kterých se musí dodržovat receptura, OL a datum spotřeby.
Takze seno neni krmivo? Prave proto se ptam.
Cerpal jsem odtud https://www.naschov.cz/pravni-predpisy- ... ni-na-trh/
A tam se pise
krmivo“ – látka nebo výrobek, včetně doplňkových látek, zpracované, částečně zpracované nebo nezpracované, určené ke krmení zvířat orální cestou (nařízení č. 178/2002);
Nevim jestli pod to spada i seno.
nitraner

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od nitraner »

😂 Abych řekl pravdu, jsem se pobavil. Máš jeden hektar. Teď, do budoucna 4, kolik máš znamejch? Zjisti si kdo by si od tebe bral seno. Jaká je realna cena ve tvém regionu. A pak si udelej kalkulaci. A napadne Tě možná co napadlo mě. 😂 Co nespotřebuješ pro vlastní potřebu, by mohlo jít jako prodej ze dvora. Nebo ne? 😂😂😂
:nitraner2:
PaK
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od PaK »

nitraner píše: 21 říj 2019 16:54 😂 Abych řekl pravdu, jsem se pobavil. Máš jeden hektar.
No jsem rad ze jsi se pobavil na muj ucet :vytlem: I kdyz zase nechapu proc. :stydim:
Seno chci nabidnout jizdarne (ten 1h mam od jara osety travni skladbou vhodnou pro kone) ktera sousedi s jednim z mych pozemku a uz nekolikrat za mnou byli jestli bych jim ty pozemky nepronajal na pastvu coz se mi moc nechce. Dalsi je chov ovci a zjistuju si vsechny moznosti. Nechci nechavat pozemky v pronajmu a tak spekuluju nad ruznymi moznostmi. Neco me napadne dohledam si informace a co mi neni jasne tak se poptam.
A tak schvalne, mate ve 4 blocich 7,5 hektaru poli. Co by jste s tim delali kdyz nepronajmout a mechanizace je na minimalni urovni ? :bublina:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od oreb1 »

No to je přesně pro pár oveček, které by aspoň neměly pořád jednu pastvinu. Prodávat seno, zvlášť když nemáte mechanizaci a musel byste platit někomu za službu, se nevyplatí. Už jsme to tu někde počítali, opravdu to není výdělečná činnost. Ale třeba má někdo ještě jiný názor. (Samozřejmě je dobře, že se o to zajímáte a vymýšlíte, co s tím dál.)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od Janina »

Pobavil se asi proto, že seno z jednoho hektaru se prodá po kamarádech. A nemusí se to nikde hlásit.
Hektar máme cca my, a chováme sedm ovcí a králíky a maj to na pastvu a i sušíme na zimu, dokupujeme tak tři velké balíky. Sekáme Vari Lucinou, bubnovkou, obracíme ručně. 7 hektarů to už je jiná.
Pronajímat, záleželo by, co za to nabízejí? A zdali chceš chovat sám nějakou zvířenu.
PaK
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od PaK »

Tak jeste upresneni. Ty pozemky me nemusi uzivit to zvlada bez problemu zamestnavatel. Pro me se jedna spise o relax v prirode a prilezitostny privydelek. Jiz nekolik let jsem zemedelskym podnikatelem s moznosti upravy,zpracovanim a prodejem vlastni produkce ale v podstate skoro nepodnikam krom topolu, nebyli uvolneny pozemky to az ted. Bohuzel chov jsem si nezarizoval tehdy me to nejak nenapadlo ale to by se eventuelne dalo rozsirit ale ta byrokracie k chovu ovci me od ovci celkem dost odrazuje.
K mechanizaci. Koupil jsem si malotraktor, behem zimy mam domluvenou koupi obracece a shrnovace. Balicku si musim vyrobit sam , na male baliky. To jsou veci ktere bych potreboval i k ovcim.
Naposledy upravil(a) PaK dne 21 říj 2019 19:55, celkem upraveno 1 x.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od Janina »

Tak pokud chováte ovce na výpas a maso není té byrokracie zas tolik.
Spíš se jedná o to, že ovce je , velmi milý, živý tvor. Je třeba nastudovat a zvážit, zda mohu zajistit zvířeně vše, co potřebuje ke spokojenému životu. Člověk to musí mít rád, chovatelství.
Tak bych nejprve zvážila, zda mám k chovatelství chuť, ke , a k jaké, zvířeně vztah. Je třeba věnovat spoustu času, po práci.
nitraner

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od nitraner »

:souhlas:
Na něco vysázel rychlo rostoucí dřeviny, něco oplotil krásnou paletovou ohradou, asi dvě nebo tři ohrady (jak psala Oreb) :vytlem: a něco nechal na seno. No co jiného se dalo odemě čekat? :vytlem: :vytlem: :vytlem:
Nejsem typ na papírování. A vůbec se mi nelíbí, že Andrejko chce mít přehled o každém prdu. Za komoušu jsme řvali nějaké pindy o svobodě a máme ji? Dnes na vše je potřeba lajstro. A nakonec nula s nulou pojde. Jen starostí přibude.
:)) :)) :)) Naštěstí jsem bezzemek. :hura: A když se něco potento, zruším smlouvu a budu mít na dvě zimy topení z ohrad. Možná na tři. No jo no ale to je asi o něčem jiném.
Nicméně přeji Ti, aby se Ti tvé plány zdařili k naprosté spokojenosti. :souhlas: :souhlas: :souhlas:
:vytlem: :vytlem: :vytlem: :vytlem: :vytlem: Božinku, jak já mám toho Mastnacka rád. :)) :)) :))
:nitraner2:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

no, já bych to moc neřešil, abych nepřidělal vrásky dotyčným úředníkům :))
kdo se moc ptá, moc se doví :vytlem:
nemůžu si pomoct, ale při složitosti textu se nemohu odprostit od myšlenky, že se jedná o VKS, výrobce granulovaného či jinak upraveného krmiva pro psy, kočky atd.
jakožto zemědělský podnikatel bych prodal svoji výrobu tak jak je, nevšiml jsem si, že by můj dodavatel jádra mi k účtence přidával dokument o schválení provozu UKZUZ :))
bez techniky je to tak na pastvu a seno (senáž), není asi nic jednoduššího
můžeš mi prozradit z čeho a jak chceš vyrobit - upravit baličku na malé balíky ?
řeším podobný problém (s penězi :usmev: )
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
PaK
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba a prodej sena - provozovna?

Nový příspěvek od PaK »

Bosorka Jana píše: 21 říj 2019 19:53
Cas chut i prostredky by byli.Ale ja kdyz bych chtel chovat ovce tak na zivnost kvuli dotacim :stydim: protoze co jsem si dohledaval a zjitoval i na tomto foru tak bez tech dotaci by se mohlo jednat o ztratovy chov. (Dotace ale jen na pozemek)A prestoze me to nemusi zivit tak penize budu radsi vrazet do deti nez do chovu. Takze chov ovci jako konicek ano, ale aby si na sebe aspon vydelali.
nitraner píše: 21 říj 2019 19:58
Jsem z tvych prispevku nejake nerozumnej :udiv: tak sem si otevrel Rychlou Univerzalni Medicinu a treba to pochopim :nazdravi: :vytlem:
oreb1 píše: 21 říj 2019 19:17
Jestli muzu uctive poprosit o tykani. A nebo me prosim upozornete ze vam mam vykat oreb.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů