Úprava pastvin

Louky a pole
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ty vlhké pastviny jsou rizikové na motolici jaterní.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jan »

Bojíš se klidu kolem místa, kde máš dům? Pokud to prodá, dal bych tam kamery,aby nebyli vidět co na to obecní úřad, že si někdo dělá skládku na cizí louce?
Kdybych se měl bát všeho, co někdo udělá/ neudělá , mysli si / nemyslí si , to bych si nemohl ani pustit počítač :))

Profesor : pokud by to koupila, dá se zakopat drenáž.
Pokud to není nějaký CHKO, ale to asi ne, když tam je skládka
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Profesor1 »

Pokud jsem to pochopil správně, tak je minimálně část pozemku při velkých deštích pod vodou.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jan »

Otázka je, kolik je to zaplavované v M2 a jak často jsou ty deště.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Hhippie »

Hele, chci to vysondovat od místních, jak je to s tou vodou.. teď vcelku pršelo a je to suché, nikde nic nečvachtá, ani nikde nestojí voda krom cesty vyježděné od aut.

Jo, motolice je debilní. A taky hniloba paznehtů. To jsou obojí věci, na co jsou ty walliserky háklivé… proto tolik řeším tu vlhkost… v jednom místě je teď při normálním stavu voda tak 3/4 m pod přelitím a ta louka je vůči tomu břehu spíš pod úrovní. Takže předpokládám, že pokud to přeteče, tak že se louka zatopí a proto tam je to rákosí… protože tam má dobrou živnou půdu… :smutek:

Add. “strach” z lidí… mno… jen jsem si zažila své, když jsme budovali v první chatové osadě, mnoho let stresu, kdy po nás šel kdekdo za každý prd… ale je fakt, že tady by byl prostě el.ohradník a maximálně někde v křoví - kterého je tam dostatek - nějaká bouda… jinak tam neplánuji stavět nic.
Ale už to, že si to někdo oplotí - jako svůj pozemek - je ohrožení jejich svobody nemoct na cizím pozemku bordelit, parkovat, atp. … a to vždy vzbudí velkou vlnu nevole… to už známe :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Františka. »

Když to budete mít oplocené, nebude takový problém s lidmi. Navíc tady už jste doma, i když nová. U školky asi byl i provoz, který lidem vadil, střídali se tam lidi. Někdo je teda protivný pořád, ale takových lidí je menšina.
K tomu rákosí - když se pravidelně seká a odstraňuje, místo trochu vysychá, pomalu, ale jistě bláto ustupuje.
Já myslím, že i kdybyste nepásla na celém a jen zbytek třeba dočasně sekala a sušila nebo to třeba i rozšmelcovala slepicím, neproděláte. Spěchá to? Víc byste poznala, až bude jaro a po dešti, jak to tam bude vypadat.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Rákos se dá sekáním slušně omezit za dva roky, seno z mokré louky mi dobytek žere bez problémů, ostatní se nad tím ošklíbají :mrzimeto: , za další rok s přihnojením už je porost dobrý pro všechny :souhlas: jen se nesmí přestat :mrk: jinak se to rychle vrátí do původního stavu
bordel na který sousedi nadávají a jen tam přihazují jsem tu měl taky, teď je to čisté a nadávají ještě víc, že to nemají kam házet - to jsem vyřešil rychlým procesem dotazem na příslušný úřad, od té doby sice nezdraví, ale je klid :souhlas: , psal jsem to i jinde, jak do lesa voláš, tak se z lesa ozívá, smlouva na min. 15 let a ze začátku s min. platbou za nájem, ať je z čeho platit uvedení do provozu schopného stavu, staň se SHR a požádej o dotaci, od 2023 by to mělo být ještě zajímavější :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Františka. »

Tady v jednom místě byla taky skládka, lidi to neměli kam dávat, ale po dohodě s obcí tam dali poblíž kontejner a u toho místa je cedule, kde je kontejner.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, taky jsem si říkala, že by bylo nejlepší to rok pozorovat, jak se to chová, než s něčím začnu… :promin:

Ono tak fakt bláto není. Myslím, že jen ten rákos nedovolí růst něčemu jinému. Jistě by bylo řešení si zatím oplotit půlku a druhou sekat a pak třeba rozšířit na zbytek… je to všechno k zamyšlení… láká mě to. Vlastně i baví něco budovat. Ale vím, že lidi nesnášej, když někdo dělá hluk a sekačka hluk dělá, navíc ta bubnovka nemá moc velký záběr, takže pokud bych měla za léto sekat třeba 4-5x, tak by ze mě moc nadšení nebyli… :ajeje: výhoda, že to můžu dělat dopoledne, kdy je jich doma míň. Ale i tak… už jsem z lidí dost vybzíkaná :mrzimeto: Vždycky de najde někdo, kdo pindá. A když na vás chodí řvát debil, že ho rušíte, když přišel z práce a chce mít klid a že mu ničíte život… tak to je vcelku otravné… nabídli jsme mu, že může pomoct tou kosou, co chce po nás, abychom to sekali… že bude to rychleji a tím dřív může mít klid… ale brigádku nepřijal :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade, já nejsem živnostník. Musela bych překopat celé svoje žití… většinu pozemků mám jen per huba, takže vcelku nereálné na to dostat nějaké dotace. Ale díky za pobídku. Je to vždycky ke zvážení, co by to přineslo a co to způsobí za práci a náklady navíc :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já mám registraci - IČO, tím že jsem zaměstnanec tak neplatím žádné další daně, jednou do roka podepisují přehled tržeb :nevim: pro socku, tím, že jsem si zatím nestihl podat žádost o jakoukoliv dotaci :smutek: tak ani neplatím daně :usmev: , to se ale změní jakmile budu mít vlastní hektary a pozemky na smlouvu, to se pak budu smekat aby přišly nějaký kačky na naftu :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
hodek
Příspěvky: 70
Registrován: 10 dub 2019 21:50
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od hodek »

Povinnost být registrovaným podnikatelem v zemědělství vypadla z podmínek pro žádost o dotace tuším v r. 2020 a obnovena zatím nebyla. Na pozemky nemusí být přímo smlouva, stačí písemný souhlas majitele s hospodařením, aspoň mně to tak prošlo s naším 85 letým sousedem, který zásadně žádný papír s názvem "smlouva" nepodepíše :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Františka. »

Ani prý to nemusí být písemně, stačí faktické obhospodařování.
hodek
Příspěvky: 70
Registrován: 10 dub 2019 21:50
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od hodek »

To bývalo, že každému zakreslili to, co si v mapě ukázal, že obhospodařuje, teď už aspoň nějaký papír při zákresu pozemku do LPIS být musí, jinak vám to sice zaevidují, ale jako parcelu bez právního důvodu k užívání a také bez nároku na dotace
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od PavelIV »

Oni to i nakreslí, ale na dotace musí bejt lejstro. Podnikatel má dokonce povinnost zaregistrovat si veškerou obhospodařovanou půdu. Ale dotace dostane jen na tu papírem od majitele
Update. - špatně jsem přečetl předchozí příspěvek, vlastně hodek napsal to samý
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Hhippie »

Aha. Vidíte, to je pro mě novinka. Tak to je k zamyšlení. Sice mám malé výměry, ale nakonec se to poskládá… takže to pár hektarů je :andel:
Děkuji za info a podporu. Zkusím se na to pozeptat. Přes jakou instituci to jde? Že bych si tam pak v týdnu zavolala o více info…
:Hhippie: Bubáci forever!
hodek
Příspěvky: 70
Registrován: 10 dub 2019 21:50
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od hodek »

SZIF - Státní zemědělský intervenční fond, oddělení příjmu žádostí a LPIS, bývá v okresních městech a většinou jsou tam ochotní a poradí. Žádosti se podávají od půlky dubna do půlky května, teď je tak ideální čas se dojít zaregistrovat.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jan »

DAD David Abrahám píše: 04 úno 2022 22:39 Já mám registraci - IČO, tím že jsem zaměstnanec tak neplatím žádné další daně, jednou do roka podepisují přehled tržeb :nevim: pro socku, tím, že jsem si zatím nestihl podat žádost o jakoukoliv dotaci :smutek: tak ani neplatím daně :usmev: , to se ale změní jakmile budu mít vlastní hektary a pozemky na smlouvu, to se pak budu smekat aby přišly nějaký kačky na naftu :souhlas:
kolik budeš vydělávat ? když vyděláš milion máš fixní náklad 800000 teda zbude 200000 z toho je 15% 30000 a základní sleva na poplatníka je tuším 24000 , pak máš tuším 3 děti, tak to je asi 30000 , takže ti 24000 vrátí. Tuším že slevu na polatníka chtějí zvyšovat. A s tou zelenou naftou, ono je to paušálem asi 250 kč/ha , v případě větší než normospotřeby by mohla hrozit kontrola od celníků, což minimálně zabere čas.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jan »

Hhippie píše: 05 úno 2022 07:38 Aha. Vidíte, to je pro mě novinka. Tak to je k zamyšlení. Sice mám malé výměry, ale nakonec se to poskládá… takže to pár hektarů je :andel:
Děkuji za info a podporu. Zkusím se na to pozeptat. Přes jakou instituci to jde? Že bych si tam pak v týdnu zavolala o více info…
pokud máš datovou schránku nikam nemusíš.
tady : https://eagri.cz/ssl/nosso-app/eagriapp ... l/web/mze/
je možný se přihlásit přes datovku do portálu farmáře , je tam i registr zvířat a vše. Do SZIFu se dá přihlásit tady : https://www.szif.cz/irj/portal/pf/pf_ozep_priprava , ovšem nevím jak přez datovku. To jsem řešil žádostí na ministerstvu zemědělství.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pastvin

Nový příspěvek od Jan »

hodek píše: 04 úno 2022 23:12 Povinnost být registrovaným podnikatelem v zemědělství vypadla z podmínek pro žádost o dotace tuším v r. 2020 a obnovena zatím nebyla. Na pozemky nemusí být přímo smlouva, stačí písemný souhlas majitele s hospodařením, aspoň mně to tak prošlo s naším 85 letým sousedem, který zásadně žádný papír s názvem "smlouva" nepodepíše :vytlem:
s tím podnikatelem , ano roky 2021 a 2022 nemusí být registrace. Jednalo se o to, že tuším ve Francii se někdo soudil , že má nárok taky , soud vyhrál a pro období do 2022 mu příslušela dotace a tím všem ostatním. Protože ale žaloval konkrétní období, není jisté, jak to bude od roku 2023. Mimochodem dle zákona o půdě je podnikatelem v zemědělství ten, kdo obhospodařuje půdu. Takže .....

Ohledně toho písemného souhlasu - to je taky novinka. protože spousta s.r.o. na základě zákona o půdě obhospodařuje zdarma (majitel není znám, neřeší, neví o tom, ...) veškerou půdu (pochopitelně jen ty velký, co jsou ty hodný) , která není pronajatá. A pochopitelně na ni i berou dotace.No a tuším piráti to nabonzovali v EU , tak aby jak se říká vlk se nažral a kozy zůstaly celý to snad těm velkejm nekontrolujou, ale všechny nový žádosti jo. Podle mě to takhle není správně, protože sám mám v souladu s NOZ několik ústních pachtovních smluv , tedy měl by stačit SZIFu buď mé čestné prohlášení , nebo by se měl dotázat vlastníka, zdali je to pravda. Ale jak jsem pochopil, oni se tam nenudí.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů