Králičí rození

chov králíků...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

No tak je necham u matky. Ja nikam nespecham 🙂 Nemivam u odstavcat problemy, ale take se jim rada preventivne vyhnu 😉
Dekuji.

Jinak jsem koukala do hnizda zakrsle rexí dalmatince a ma nejspis zas 6 mladych. Takovouhle kdybych mela masnou matku, zpivala bych si... na zakrslici ma vetsinou spis nadprumerny pocet mladych, vyborne obstaranych a bezproblemove odchovanych...jen jsem zvedava na kvalitu srsti. Nekdo tu zminoval, ze je mozne, ze si nepasuji se sameckem...tak jsem zvedava. Ale zatim jsou to puntikati slepečci v chlupech pod slamou :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
nitraner

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od nitraner »

6-7 týden věku mláďat, samici připusti. Za 14 dní odstav.
Předpoklad je že samice je v dobré kondici.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Lisbeth »

20190316_105552.jpg
Mladí od mojí šampionky, stáří 25 dní.
20190323_100642.jpg
Titéž, stáří 33 dní.
20190323_100703.jpg
S tatínkem :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Lisbeth »

20190316_105237.jpg
Kočičí asistence...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Janina »

Lisbeht krásně puntíkatá banda, a ta kočka!
Žije hodně i venku? Jak jí pak vyčesáváš? Moc hezká micka. :souhlas:
nitraner

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od nitraner »

Taťka
P_20190322_101102.jpg
a jeho 7 potomků
P_20190322_100839.jpg
😂😂😂
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Tedysek »

Předevčírem Březulka porodila 3 miminka. Flíčka, Puntíka a Juráška. :-)
Krásné hnízdečko udělala.
Krásné hnízdečko udělala.
20190323_163213.jpg
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jani, o "tý kočce" mi ani nemluv :vytlem: Tedy je to kocour, sibiřský bez PP a ten kožich, no hrůza...vyčesáváme ho, jinak to ani nejde, ale v zimě má chlupy dlouhé až 7 cm a když ho vezmeš tím kočičím česáčkem, tak hrozně řve, tže to v průběhu zimy postupně vzdáváme a kocour nám lehce dredovatí, kdybys ho viděla teď - v týdnu mu mamka ostříhala všechny dredy a taková ta spečená místa, co nejdou vzít česáčkem. Vypadá jak špatně vypraný mop :)) na zádech má již letní srst, na bocích a spodní straně břicha má vystříhaná ohromná a holá kola a kolem mu vlají zbytky zimích chlupů, které postupně odstraňujeme :)) Je to kocour venkovní, domů se chodí najíst a napít (kvůli ostatním kočkám žádné misky venku nepřipadají v úvahu) a když chce, je doma s námi, ale na záchod jedině ven a přes noc také ven. Je to kastrát samozřejmě, prát se neumí, ale přesto se o to pokouší a když pak přijde urousaný od jiného kocoura, tak je to fakt chuťovka :soufl:

Nitraner - mám taky sedm kousků!

Tedysek - tak to je ovšem mega hnízdo :vytlem: moje šampionka vždycky vyrobí takové nic a pak se jich z toho vyvalí celá armáda :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Tedysek »

Lisbeth, jo kdyz je ve velkem kotci tak udela vzdy cele nory. Treba o rozmerech 40 x 60cm. Je jak blazen. :D
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Dneska se mi vylouplo hnizdecko dalmatinskych rexiku. Ctyri pekne puntikati, dva mourovani zrzavo-sedivo-cerni.
Přílohy
B24EB8EB-3AF6-4496-959E-B5C6F22E3756.jpeg
52C378A9-F115-4DC1-A48D-80C3BCB2241C.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Na prvničku solidní výkon :souhlas: narozeni 17.3., mamina (Čv x Bu x Vss) byla chudák celá s nervama pryč, po otevření kotce kňourala a brečela, jakoby jí někdo ubližoval...

Obrázek

Po týdnu jsem ji vyhodila do přepravky, abych jí vyčistila kotec a při té příležitosti jsem načumla do hnízda, nechtěla jsem je moc rozhrabávat, ale napočítala jsem sedm hlaviček, možná bylo ještě nějaké schované. Tak mám radost, protože po peripetiích s připouštěním už měla slíbený mrazák :blazen:

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Rostou, koukají, ven se jim zatím nechce :blazen: Nakonec jich je osm. Foto věk 14 dní.
edit: Tady je vidět, že se opět nepotvrdila poučka, že z málopočetných vrhů se nemají nechávat samice do chovu... Matka téhle (Čv) mi ve čtyřech vrzích dala celých DESET králíčat (ne, nevytahovala je, nehynuli, prostě jich porodila vždy jen 2-3). Poslední pokus byl s jiným samcem (předchozí s Vss) a to s křížencem Bu x Vss, abych zkusila, jestli se s tím stříbrňákem prostě nějak netlučou geny či co.. Krásná DVĚ mláďata :vztek: Takže Čv odcestovala do mrazáku, její děcka do chovu - jednu má kamarád, v prvním vrhu sedm mladých. Druhou mám teda já a napoprvé osm. Takže tak.

Obrázek

A ledňáci od Bu a kříženky

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Čím jsem starší, tím jsem pohodlnější (a tak jo, línější :blazen: a už mě nebavilo běhat do každého kotce s kyblíkem pro hobliny, tak jsem si pořídila nového pomocníka, na jednu "náplň" v pohodě udělám pět kotců :souhlas: Akorát to soudruzi nedomysleli, kolečka jsou plastová, takže ať se jede po tvrdé hlíně nebo dlažbě nebo betonu, je to rachot... Takže udělám tuning a vyměním je za klasická gumová, která jsem kdysi objevili v bazaru (čtyři za stovku, no neberte to :jakoby: dvě už se použila na převoz startovacího vozejku, takže dvě se ještě někde válí, to je počet akorát pro mě..)

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Jsou to krasni macci!
Ja mam pocit, ze mi to letos vubec neroste :(
Pritom mam vse jako jindy. Pravda...obmneneni chovno jedinci. Ale jsou to normalni masni kralici, vsechno krizenci KA. Driv jsem mivala ciste. A ti by meli rust pomaleji nez krizenci, ne? Tak fakt nevim... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Janina »

Hhippie zkus je zvážit. Třeba je to jen pocit, a třeba ne.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Dobry tip. Zkusim najit nekde tabulku, kolik maji mit cca 2mesicni odstavcata KA..ale obavam se, ze z nich do porazkovych 4 mesicu zadni macci nebudou... :nevim:

Táááákže ideál:
2m - 1,3 kg
3m - 2,2 kg
4m - 2,7 kg
5m - 3,1 kg
6m - 3,4 kg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Co je myšleno KA? Kaliforňák Kal nebo kastorex Ca?
Jinak mě se nejvíc osvědčila kombinace Bu samice s Vss samcem, mama je sice vzteklá uvrčená hysterka, ale jinak je perfektní, pečlivá, má výrazné říje, snadné připouštění, perfektně se stará, mléčná... Druhá samice je modrá kříženka všeho se vším, takový typický vesnický mix od souseda a po stejném samci Vss je ten rozdíl v mladých znát, sice dává početné vrhy (7-8), ale králíčata rostou pomaleji.
Předevčírem přijel známý, že by chtěl připustit dvě samice. Nikdy to nedělám, tentokrát jsem udělala výjimku (po prohlídce, zda jsou zdravé, nemají svrab nebo spirochetózu). První samice s výraznou říjí, ale hysterka neskutečná, rodeo po kotci, nakonec ji samec připustil spíš omylem - chtěla vlézt do jeslí, jenže u mě narazila - mám s bočním plněním - a jak se na ně sápala, tak ji samec popadl :blazen: Druhá v říji nebyla, samci sice držela, ale nezvedala, takže tam jsme ji tak trochu znásilnili - prostě když byl samec na ní, tak jsem pod něj strčila ruku, chytla samici za chlupy na zadku a přizvedla ji (nerada toto, ale když už přijel, tak ať z toho má pocit, že jsme pro to něco udělali..) Včera přijel zas, prý pro jistotu a že to tak dělá... :hrabeti: Samozřejmě to k ničemu nebylo, první kňučela a vrčela a zase lítala jak šílená, druhá dřepěla jak pecka. Já měla v plánu připustit i svoje, tak jsem si řekla, proč ne hned. Zkoukla jsem je, obě v říji, no paráda. Kříženka k Vss, šla okamžitě, zrzka k meklenburákovi, nejdřív udělala dvacet koleček po kotci, zfackovala ho, vynadala mu (vždycky má takové divoké předehry, většinou ještě i párkrát samce ojede ona) a pak se vystrčila na zadních, div se nepřevrátila :)) To je radost, když má člověk normální samice :souhlas: Skoro mi toho známého bylo líto, když viděl, jak to má vypadat :blazen:

Ještě se vrátím k těm váhám - loni jsem si to poctivě průběžně psala, letos na to nějak kašlu, ale při příštím čištění zvážím. Tak něco z minulých vrhů:
1/ Bu x Vss - 5ks, průměrná váha v 64 dnech 2124g
2/ X x Vss - 6ks - průměr v 62 dnech 1890g

1/ 80 dní - 2660g, 2/ 78 dní - 2520g
1/ 119 dní - 3335g, 2/ 117 dní - 3550g

(ke konci výkrmu bývají ti od Bu o něco "lehčí", ale v mase je to naopak, právě díky Bu mají tenké kožky, zatímco od kříženky jsou to medvědi v kůži)

pro porovnání dubnový vrh, takže rostoucí králíci už pak v letních vedrech a bylo to znát, míň žerou a tudíž míň rostou (ale zas u Bu jich bylo o dva víc)..
1/ Bu x Vss - 7ks - průměr v 60 dnech 1480g
2/ X x Vss - 8ks - průměr v 58 dnech 1315g

1/ 114 dní - 2814g, 2/ 112 dní - 2720g

Všichni vždycky jásají nad "plnými" hnízdy, soused taky vždycky "kolik máš králíků...mě se okotila samica a má jich jen pět..šest..druhá je perfektní, ta jich má dvanáct!...", no pro mě je ideál právě těch 6, skvěle rostou a jsou vyrovnaní. Jak jich je víc, už tam bývají menší mláďata a celkově ten růst je pomalejší a nevyrovnanější. Třeba u těch osmi od kříženky se váhy pohybovali u nejslabších od 1160g po nejsilnější 1520g (v těch 58 dnech)
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od andre.marek »

Přesně tenhle vozíček jsem měl vyhlídnutý na seno, ale asi by byl malý. Nechce se mi právě chodit s malým košem několikrát.
Původně teda jsem chtěl nákupní vozík :vytlem: , ale zjistil jsem, kolik za něj chcou a to teda :stydim:
Musím vymyslet něco pojízdného, kam dám kyblík s granulema a tak půl malého hranatého balíku sena.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Tohle má objem 62 litrů, takže půl balíku v pohodě. Já mám na seno tenhle "zahradní" vak - https://eshop.oslavan.cz/zahradni-vak-p ... adni-odpad
je lehoučký, dám do toho seno pro všech deset kotců. Když kydám, tak naopak slámu (když dám plný a trochu zmáčknu, tak vyjde na 2-3 kotce. A to mám ten menší 80l.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Mam poodobny z Lidlu a take ho pouzivam na noseni slamy na podestylku pro kralikarnu 😉 Je dobry a docela zivotny - ta tu cenu... :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2018/2019

Nový příspěvek od andre.marek »

Tento vak je druhá varianta co uvažuji.
Původně jsem používal nádrž na vodu - něco takového - https://www.hornbach.cz/shop/Sud-na-des ... rtikl.html /měl jsem králíkárny naproti sobě v malém chlévě/, v novém místě mám králíkárny napodél a musím více nosit a tohle je takové nepraktické na delší poponášení, navíc jsem chtěl vyřešit i ty granule v jednom kroku.
Ideální by byl velký nákupní vozík s přepážkou na granule a v druhém oddíle seno, ale ty ceny jsou šílené...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů