Kokcidie

Odpovědět
oreb1

Re: Kokcidie

Nový příspěvek od oreb1 » 25 led 2019 18:13

Janinko, Vy to nepotřebujete, žádný problém v tomto nemáte, ale třeba někdo se může inspirovat. Já to u koz používám a chválím si to. Každopádně u drůbeže je to dobré taky.
Křemelina se taky určitě dá použít, ale má menší savost a je hrubší. Jíl je jen jemný prášek s velkou absorpční schopností. Většinou je bílý, ale měla jsem jednou od jiné firmy nějaký s názvem FarmDry a ten byl hnědý. Prostě jíl, ale sami si ho neumíme umlet na prášek.

Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 25 led 2019 18:25

Budu se opakovat. :usmev: Pro někoho dobré jistě i u drůbeže, ale já nemám žádnou podestýlku v kurníku. Podlaha je čistá. Pod bidly je trusný stůl, na něm staré lino. Exkrementy shrábnu do kýble a odnesu. Jak se slípky vzbudí, tak odejdou, chodí tam jen snášet a spát. V ostatním krytém prostoru je v rohu popeliště, písek, piliny, popel. Tam chci přidat křemelinu, je prý proti cizopasníkům. V na zbytku podlahy je lehce sláma a piliny. Je tam sucho. Slepice jsou nejvíce venku a v ovčíně. :slunce:
Pro ovce by jíl byl dobrý, na vysokou podestýlku, hlavně když jsou v choulech pár dní. Jinak se musí hodně nastýlat.
Tykání vítáno.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 25 led 2019 18:48

Janinko, je to tak, já to ale nikomu nenutím, takže si to neberte tak osobně :usmev: . Někomu se to hodí, jinému ne. Někdo má v kurníku v zimě slámu, seno, vlastně taky takovou vysokou podestýlku, aby slepice nenastydly. To jen jak jsem to viděla.

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 25 led 2019 19:08

Do budoucna premyslim o par slepickach. Ale uprimne budu muset sbirat mnoho zkusenosti. Protoze jediny kurnik,ktery mam pod nosem,je te tety, co jaem tu uz zminovala, ze chova kraliky na vrstve plesnivych bobku,ze ktere padaji cervy,krmi plesnivym kdecim... tak slepice maji pod senou v kurniku tak 10cm vrstvu vykalu pod kazdym hradem i misty na zemi. Vlastne nevim,jak vypada interier kurniku,ale predstavuji si rozhodne neco utulnejsiho... kazdopadne snaset chodeji do bedynek v zavetri,ve kterych je trocha sena.
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 25 led 2019 19:12

Slípky za noc vykálí dosti velké množství exkrementů pod sebe. Trusný stůl pod hřady je super, udělají to na něj a podlaha je čistá. Je třeba to několikrát týdně vyhrábnout.
Tykání vítáno.

Odpovědět