tip na kurník, kurníkaře, středočech

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Janina »

A to se vyplatí. :vytlem: Musíš vzít alespon dvacet kousků.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Marion108 »

Xchipsy, ja pro slipky taky jezdila daleko a nakonec si lihla sama, protoze ono zas tak slozity neni, ztraty jsou, ale rikam tomu selekce a slipky u nas vychovane a odvodene jsou mnohem odolnejsi a samostatnejsi nez slipky z lihne.
Nechala jsem vsechny mame a budu shanet prave prvne tri kvocny a pod ne nasadovky, kvocny budou asi vyandotky nebi maransky... hledatvna vystavach... pry radil Honzik, poznas chovatele a ten ti pak proda. :usmev:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak se xchipsy poptejte po okoli,jestli nekdo nechova.Nebo treba pokud jezdite pro krmeni nekam na statek tak vetsinou hospodari mezi sebou vedi.
Ja jezdimna statek kde nakupuji hybridky jako dvoudenni kurata a pak prodavaji kuricky od 160-180 kc ty za 180 uz zacinaji snaset.maji dekalb white,kropenky,cerny, hnedy...zacnalajsem taly tak. Prijela s detmi kazdy chtel jinou barvu a byla to parada .
Pak jsem zacala lihnout jejich krizence s kohoutem z vystavy- vlaska rodobarva.a sehnala vajicka vlasek od Zacatka z if a dalsi vajicka z inzerce...zajem je jak o kohoutky coz vitam na maso.vetsinu mam kohoutku.No a o slipky je tez velky zajem.prodavam ale minimum.Slipky si nechavam...ale neni problem me vzdy prekecat k prodeji :)) pak lituju...
Chci mit i tezka masna plemena.kvuli masu. Ted mame rozestaveny kurnik ,zatim jen zaklady...jeste nemam udelany navrh... :krik: Jak to bude vymyslene uvnitr...no neni to jednoduchy.budou tam dve patra,kvuli metrum na plochu.Je to 18m2 plus jeste jedno patro temer ve stejne plose-musi tam byt 3odchovny pro vetsi kurata, pokud zbyde misto tak i pro lehka plemena a perlicky.
.
dole pak prostor pro bezce,pizmovky ,mozna jednou i pro labute...tedy husy :jakoby: A pro tezke slipky - nevim pro ktere se rozhodnu... a lehke alespon dva kmeny- ceske kropenky a vlasky...a jeste neco urcite.nekolik vchodu a navazujici voliery kvuli moznemu a vcadnemu oddeleni pred sberm vajicek kvuli cistokrevnosti.

Xchipsy nebojte se vubec jit do hybridek,myslim ze nebudete litovat i oni jsou pekne barevne,dobre snasi mozna nejsou dlouhodobe vykonne ale do te doby si muzete sehnat nejake dalsi uz cistokrevne slipky.casto spojuji nove slipky jak odrosle kuricky tak mladsi...kohoutu mam dost a holky se nervou.ty mladsi se musi proste probojovat u krmeni ,jinak nemam volieru zahrada 3500 m2 dal pak louky ,les...muzou kam chteji, ze bych je mela nekdy oklovane a od krve to snad ne.
Klidne budte vycurana a kupte slipky co zacnou snaset vzdyt o vajicka jde :souhlas: Nechte taky chvili zavrene jak pisete,normalne si zvyknou.

Pak si zkuste treba odchovat mlade,ztrata je pak mensi z prvniho nespechu kdyz uz v kurniku mate slipky a vajicka.
Narocne to zas tak neni odchov... spis na cas a mit vyresene odchovny,kdyz budou rust...Taky zalezi na veku a stresu pri prevozu a od koho si je privezete.


Marion lehke,polotezke a tezke plemena maji rozdil v tech mirach na plochu.kouknu se.ale ty lehky maji mensi naroky na prostor.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od xchipsy »

Já jsem právě plánovala nejdřív jen tak slípky, že nechci kohouta (se jich bojím :hrabeti: Pak, kdyby mě to joo bavilo, tak bych právě uvažovala, že bych si zkusila něco vylíhnout, ale až bych to měla připravené (líheň, udělala bych odchovnu apod.). Takže začnu jen slepice --- vajíčko --- bříško :blazen:
Asi to nakonec dopadne tak, že fakt vezmu nějaké hybridy, sem do vsi jezdí co chvíli event. mám kousek (30km) líheň (to kdybych nechtěla kupovat z auta) než vymýšlet nějaké složitosti a jezdit světa kraj, když ani nevím, jak se mi chov bude dařit... Ono je fakt, že dneska i mezi těma hybridama se dají najít pěkné barvy, tak uvidíme...

Ještě zkusím poslední pokus a sice kontaktovat plemenný chov (je to "jen" 75km od nás :)) třeba tam by něco klaplo a pak to vzdám a koupím hybridky...
Naposledy upravil(a) xchipsy dne 10 bře 2019 12:09, celkem upraveno 1 x.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od xchipsy »

Bosorka Jana píše: 10 bře 2019 11:48 A to se vyplatí. :vytlem: Musíš vzít alespon dvacet kousků.
To néé, kurník mám vypočítaný pro 10, co bych dělala s dalšíma 10 navíc? Obrečím každýho králíka i prase, co se doma porazí nebo na porážku prodá, tak si ten stres nebudu přidávat ještě slepičkama :krik:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Janina »

Tak slepice je krátkověká, obzvláště ta hybridní, a ty si promyslíš, co a jak. Vyzkoušíš, jak tě to bude bavit a zajímat. Postavíš odchovnu a uvidí se. Pro začátek jsou hybridky ideální. Já k nim mám rýnského kohouta, má růžicový hřeben, takže mu nehrozí omrzání. A je hodný, ale to i vlašák, zatím máme štěstí. Vlašák má tedy sem tam omrzlý hřeben.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Kouťák »

Nevím sice kdo kde bydlí,ale pokud to někdo nemá daleko na Soběslavský trh,který se koná každou první neděli v měsíci od 7-11 hod.,Tak v březnu tam bylo dle mého odhadu 200 ks.slepic,buď již ve snášce,nebo těsně před snáškou.Před bránou prodávali další hybridní slepice,celý náklaďák a uvnitř bylo spoustu krásných šlechtěných slepic.Jen pro zajímavost mě zaujali zdrobnělé Paduánky asi žluté.,ale ty jsou na parádu.Cenová relace hybridek 150-170,-Kč.U šlechtěných cena nepřelezla 200,-Kč.Dále tam bylo hodně narozených kuřat různých plemen.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Janina »

Krása, tak asi dorazím. Ze dvě tři slípky by se mi hodily.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Jamarov »

Hybridky nejsou spatny.jdete do toho osahejte si to a uvidite.
Nekupovala bych osobne tedy z auta- kavapo a jine dalsi firmy...nekdo chvali nekdo ne...
A az budete chtit lihnout a mit cistokrevne mrknete na plemena ktere sami vysedi a odvodi.pokud nechcete jet ve velkem a nejakych 10 max15 kusu je limit tak se na lihnuti vybodnete.je to tak akorat drazsi napinavy serial nez v tv pri lihnuti :)) ale zbytecny obstrukce.me slipky nesedi proto mam lihen a proto chci jeste jine plemeno ktere mi vypomuze treba i misto lihne.
Jinak mezi nami ,bude to znit hloupe...mam trochu fobii celkove z ptaku...nebo z toho co lita...psssst :224: :nevim: Chapu obavu z kohoutu,ale nikdy jsem nemela zleho,nikdy nezautocily ani na male deti a to jich mam prumerne min.od 3 do 9...kusu...a to nepocitam odchovny.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Jamarov »

O je. ...to mel byt smajlik na septani..bez te facky :cert: Tsss
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od xchipsy »

Jamarov- já zlého kohouta zažila, ale nejspíš to bylo tím, že jsme jako děcka byli hrozní parchanti a u babičky na dvoře ho dráždili přes plot koštětem :stydim:
Ale jinak je fakt, že celkově mám i ze slepice respekt, přeci jen ten zobák je takovej..masivní, proti třeba andulce :blazen: Jsem divná no, ke skoro čtyřmetrákové svini jsem chodila naprosto v pohodě a z dvoukilové slepice budu mít fobii :hrabeti:

Kouťák - do Soběslavi 110km. Jsem prostě na blbým místě, všude je to daleko, takový za sedmero horami a sedmero řekami.. :nesouhlas:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Janina »

Tak jsem se právě pobavila. Na if diskutují o tomtéž co my zde. https://www.ifauna.cz/drubez/diskuse/de ... a-za-kolik
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Jamarov »

No xchipsy tak to je dost mozne :)) my nikdy neprovokovali jako deti u babicky,ale vim jak se kazdy krom strýcka bal jit do vybehu...obcas se zly kohout objevil a pak sel na pekac.kdyz budete mit zlyho...coz jw podle me velka nahoda a pocet slepic a prostor to minimalizuje( muj postreh) a asi i geny hraji roli...to uplne nevim...tak si date obed a novwho kohouta sezenete vzdy.uprimne mam rada spis ty plache..drzi se ode me dal a vsichni jsme spokojeni... :vytlem:
A divna nejste...tuhle jsme se svoji dobrou pritelkyni u pivka probiraly ,ktera je tez chovatelka co mi na nich tak vadi...chtela me odblokovat :vytlem: ...no a kdyz jsme dosli az k dinosaurum tak jsme se uz jen smaly :)) :))
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od xchipsy »

Bosorka Jana píše: 10 bře 2019 16:05 Tak jsem se právě pobavila. Na if diskutují o tomtéž co my zde. https://www.ifauna.cz/drubez/diskuse/de ... a-za-kolik
Mě pobavilo, jak se poslední dobou na iF množí otevírání starých témat (hlavně v sekci Skot prasata a Králíci, možná i v dalších, ale ty moc nesleduji). Dotaz položen třeba v roce 2010 a najednou "aktuální" odpověď.. Vždy je to neregistrovaný uživatel nebo někdo, kdo se registroval zrovna den před. Stejně tak zakládání "divných" nových témat.. Admini očividně neví, kudy kam, protože tam chcípl pes, tak si píšou sami se sebou... :prekvapeni:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Jamarov »

Co vy vite...treba je to uz i donutilo k tomu si poridit vlastni kravu, prase,kralika kozu ci ovci :)) no a ted si zjistuji ty informace :vytlem:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od Janina »

Jamarov pobavila. :vytlem:
xchipsy pozoruji to delší dobu, a také možnost psát anonymně, to nebylo ještě nedávno.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od xchipsy »

Jamarov píše: 10 bře 2019 18:44 Co vy vite...treba je to uz i donutilo k tomu si poridit vlastni kravu, prase,kralika kozu ci ovci :)) no a ted si zjistuji ty informace :vytlem:
Tak možné je všechno :usmev: Hlavně když do diskuze o prasatech z roku 2006 někdo zadavateli otázky napíše, jestli by byla možnost koupit sele.. Uživatel "GGL", samozřejmě neregistrovaný..
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od xchipsy »

Jupíjou, tak (snad) jsem sehnala ty hempšírky! :souhlas: Sice až na někdy koncem června, začátkem července - což je logické, když teď jsou všude kuřata, tak je potřeba nějaký čas, aby vyrostla :usmev: ale snad to klapne. Bude to jen asi 75 km výlet, ale hurá hurá hurá!
Jinak na stavbě jsem nepokročila vůbec nikam, jelikož na mě sedl moribundus, takže od neděle vždy jen nakrmím a vykydám a zalezu a i ta +- hodina a půl běhání kolem dobytka mě vyčerpá na max :otraveny: Navíc než začnu tu kostru pobíjet, tak ji chci natřít, aby to bylo i v místech, kam se pak už nedostanu a teprv dneska mi přijde barva (jsem si myslela, že ji koupím normál v obchodě, ale oni ji standardně neberou, protože "..vono je to drahý, třiapůlkilovka stojí skoro tisíc korun..." No jo no, ale je to super věc, která funguje, ne jak něco, co se pak musí natírat každý rok a ještě se to loupe :prekvapeni:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Prosím odkaz na ten zázrak
Za všechny děkuji
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kurník, kurníkaře, středočech

Nový příspěvek od xchipsy »

O kropence jsem chvíli taky uvažovala, ale co se týče dostupnosti, je to podobné, jako s tou hmepšírkou - milion nabídek kohoutů, vajec, kuřat...ale já bych radši už větší kuřice, které budu moct strčit přímo do kurníku a nemuset vymýšlet nějaké "tepelné kvočny" lampičky apod.. :nene:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů