Odčervení slepic

Chov důbeže
honzapm

Re: Odčervení slepic

Nový příspěvek od honzapm »

Anko, tak co je nového? Už máte výsledky koprologie?

Na stránkách Státního veterinárního ústavu si stáhnete a vyplníte příslušnou žádanku.
(Obecná nebo Vyšetření vzorků 1)
https://www.svupraha.cz/ke-stazeni/

V lékárně si koupíte lékovku, na poště si koupíte polstrovanou obálku A5 (tu s bublinkama),
naberete nožíkem hovínko a poštou expres jako EMS to pošlete na Suchdol do Prahy na SVÚ.
Obálku jsem nadepsal Vzorek - Koprologie a na lékovku jsem lihovým fixem napsal totéž + své jméno,
kdyby náhodou... Dále jsem uvedl, že výsledky a fakturu bych rád e-mailem.
Ještě ten den v noci to měli na vrátnici (mají non-stop příjem vzorků) - potvrzující SMS od pošty.
Trus oni považují za Vzorek 1, okem viditelnou breberku (breberky) oni považují za Vzorek 2-3.
Druhý den jsem už měl v mailu hezky pěkně výsledky. Mám dojem, že to stálo 365,- Kč.
Poštovné 150,- + cena obálky a lékovky. A máte téměř jistotu.

Vřele vám radím vůbec se neobtěžovat s běžnými veterináři, ztráta času i iluzí.
A pokud vám to játro sdělí, že je to cokoliv nestráveného, tak od něj už ani kapky do ucha. :slunce:

To vaše na fotce vypadá dost fuj, netuším, co to je, ale moje bílé útvary v hovínku vypadaly jinak,
měly max. 1,5 milimetru a byly mléčně průhledně bílé, jako vajíčka některých plžů - byla to tasemnice,
ale ono jich je plno druhů.

Po 18 dnech vřele doporučuji odčervení Helmigalem nebo Panacurem (Fenbendazol) opakovat.
A poté znovu a znovu, ostatně tak se to při boji s tasemnicí uvádí.
Ochranná lhůta na vejce nebyla stanovena, nebyla zkoumána a ani měřena, tudíž Bodlinka
o tom uvádí, že v takovém případě, kdy nikdo nezaplatil testy Fenbendazolu, je ochranná lhůta
alibisticky stanovena na 7 dnů od ukončení podávání.

Hodně zdaru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi honzapm za příspěvky (celkem 5):
Bosorka Jana, oreb1, Anka, Kouťák, Javorka
Hodnocení: 38.46%

Ve mně to je. Jen to probudit. :hvezda:

Anka
Co chovám: drůbež, králiky, psy

Nový příspěvek od Anka »

Honzo, skvělý příspěvek, děkuju. Bohužel jsem toto neudělala, ale informace si uložím pro příště. Veterinář mi dal Helmigal 25mg, že mám dávat do míchanice 3 - 5 dní, dnes to mají třetí den. A za měsíc mám použít druhý pytlík.
Kdybych neměla ty dvě fotky, tak si myslím, že blbnu! Každý den čistím kurník, chodím po výběhu, kontroluju každý bobek a nemůžu najít vůbec nic!
Chybami se člověk učí. Teď mám připravenou sklenici na vzorky i s pinzetou a ono stále nic. Kam se ta "obří" škrkavka ztratí, jestli z nich vypadne?? Vždyť venku je lehce nad nulou, tak když vyleze z příjemného tepla musí rovnou ztuhnout a ne se mi někde schovávat..

DAD David Abrahám
Co chovám: drůbež, kočky, kozy, psy, ptactvo, skot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Je to červík ? Je. Tak ho slépka sezobne.
Když mohou vybýrat články tasemnice, sežrat dešťovku tak proč ne škrkavku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi DAD David Abrahám za příspěvky (celkem 2):
oreb1, Bosorka Jana
Hodnocení: 15.38%

na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

Anka

Nový příspěvek od Anka »

Fuj, tohle mě nenapadlo.
Venku to tak fungovat může, ale v kurníku se nesvítí a mají tam fakt tmu. Jsou tam cca od 16:00 do 7:00 a kam zmizí škrkavky? Ráno otevřu a ony jdou ven, kurník čistím cca v 8:30. Nejsou zvyklé tam něco zobat, ale stát se to asi může.. Potvory :)

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 »

Anko, ale pořád se červi nevylučují. Mají cykly.

Anka

Nový příspěvek od Anka »

Pořád ne, ale když jsou zavřené 15 hodin a já od soboty nenašla jediného červa ani kousek ničeho nepatřičného v trusu, tak mi to přijde divné. Navíc dostaly léky které mají červy asi zabít a pak vyloučit, tak kde jsou?

Odpovědět