Vlašky

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vlašky

Nový příspěvek od Janina »

Jsem chovatelem slípek pouhé dva roky. Vloni jsme si pořídili čtyři hybridky a rýnského udatníka. Co se snášky týče, musím je pochválit, začaly nést před Vánoci a nesou stále každý den.
V květnu 2018 jsem si dostala vcelku darem od milého letitého chovatele Olánka čtyři měsíční Vlašky i s kohoutkem. Před pár dny, v šesti měsících, jsem se dočkala prvních vajíček. Slepičky jsou nádherné, to je pokoukáníčko. Vajíčka zatím malá, ale to je pochopitelné. Žloutky mají ještě žlutší než hybridky. Mám z nich velikou radost.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Janina »

A dokumentace
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Marion108 »

Ja mela slepicky, nez mi je Tara rozskubala, byla stene...:(
Mela jsem kropenky a zdrobnele vyandotky.
Obrázek
Neco jako vlasky chova moje maminka.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Janina »

Pokouším se o potravinovou, i jinou , soběstačnost, proto jsem začala i s chovem slípek. Sbírat vejce je opravdu potěšení. A to kuřátko je roztomilé.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Marion108 »

Mam vejce od maminky a stejne se snazim je moc nepouzivat, spousta veci se da udelat bez nich...;)
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Marion108 »

Ale ke slipkam se vratim, jen chci, aby meli poradne ubytovani a to chvili potrva...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Janina »

Proč omezuješ vejce? Je to komplexní potravina.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Marion108 »

Komplexni ano, ale dobreho po malu. Pritel je chce omezovat, ja ani nee... Duvody, bozinku on jich ma...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Javorka »

Janinko, to mě těší, že vám už mladé slepičky nesou. Mým vlaštičkám už bylo před týdnem 5 měsíců, tak se snad taky dočkám. Mám od starších slepic nějaká vejce, ale není to moc. Jsem ráda, že podělím děti.
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Janina »

Javorka píše: 14 říj 2018 18:18 Janinko, to mě těší, že vám už mladé slepičky nesou. Mým vlaštičkám už bylo před týdnem 5 měsíců, tak se snad taky dočkám. Mám od starších slepic nějaká vejce, ale není to moc. Jsem ráda, že podělím děti.
Javorko zdravím :papa: To jsem ráda, že vás vidím. Moc mne těší, že jste si sem našla cestu.
Slepičky nesou pár dní, a vypadá, že zatím jen dvě, ty co mají velký hřebínek, ty s růžicovým zatím ne.
Hybridky trošku odpočívají sem tam.
Uživatelský avatar
honzapm
Příspěvky: 178
Registrován: 10 říj 2018 09:51
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od honzapm »

Zdravíme Javorku a máváme. To už vám komtesy taky brzo ponesou. U mě se dnes stavil náš zedník, co pomáhal zvelebovat Vlaškárium.
Sice už jako zedník nepracuje, což je škoda, ale láskou k oranžovým vlašindám se nakazit stihl. A tak si dneska odvezl kohouta a šest komtes, a příští neděli se prý ještě staví pro zbytek. No tak to jsem zvědafson, to abych na gaučíku moc neotálel a nějaké pěkné udatnice mu honemrychle vybral. Postavil pro ně úplný pavilón, jednak jsem ho viděl, poněvadž jezdím kolem, ale ještě mi to dnes ukazoval na telefonu. Vstupní brána, dvě okna po každé straně brány a ještě k tomu zázemí na krmení a podestýlku, plus oddělený chlívek pro ind. běžce. No co vám budu povídat - existuje podezření, že možná, mno, možná... dost určitě začne krása střídat nádheru. Uí.
Obrázek
Ve mně to je. Jen to probudit. :hvezda:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Janina »

To jsou barvičky u kohoutů, a ty slípky! Krása už střídá nádheru. Když jich je pohromadě tolik, kolik jich máte Honzíku vy, tak to musí být ten pravý vlaščí ráj a nebe. :srdicko:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Javorka »

Děkuji za přivítání.
Asi mě bude trochu trvat, než se zorientuji. Na počítač není čas. Snažím se využít toho krásného počasí a překopávám zahradu. Vyryla jsem kde co a musí to do země než začne pršet. Doma to to nestíhám vůbec. Ale to nevadí, ono to na mě všechno počká.
Zatím jsem ráda, že jsem vás našla. :slunce:
A že jsem našla i smajlíky.
:papa:
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Janina »

Javorko, pokud musíte něco stihnout, než začne pršet, tak to máte na všechno spoooustu, velikou, času.
Také se tu učím, a každé vystoupení z komfortní zony je pro mne za trest. Ale ono to půjde, budem dobré. :kyticka:
A až přijde zima a bude čas a brzy tma a venku toužebně očekávané plískanice, tak pak tu proberem páté přes deváté.
Ještě k Vlaškám, mám o ně strach, jak se pasou oveny přes tři zahrady, tak komtesy se producíroujou po velikých pozemcích, zatím jsou všechny, ale obáávám se, že dravec nespí. :shock: Také jsem jim musela už dvakrát zastřihnout křidélko, sousedka říkala, že lítají jako motýlci, ale k ní na záhony , že.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Javorka »

Moje vlaščí holky zatím moc nezdrhají. Teda jedna občas přeletí plot do zahrady u domu, ale jak ji otevřu vrátka, tak se poslušně vrátí k ostatním. Ale lítají kuřata (dvorková směs, 12 týdnů, vysezená Blaženkou) a těm to zatím prochází. Jsou jen 4 (nakonec 3 slepičky!), tak ani moc neškodí. Zatím. Blaženka se o ně starala 11 týdnů!
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Janina »

Javorko, až budete mít čas, tak všechny vaše slípečky a kuřátka vyblejskněte, ráda bych je viděla pohromadě. Máte jich požehnaně. :souhlas:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Javorka »

To bych měla. Zapomínám a fotky mi budou chybět. Ale foťák už mám připravený, už týden leží na stole.
:433:
Uživatelský avatar
honzapm
Příspěvky: 178
Registrován: 10 říj 2018 09:51
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od honzapm »

Včera mi ten zedník chtěl vnutit za Vlašky nějaké peníze, ale říkal jsem mu, že tentokrát je to dárek. Tak nedal jinak, než že mi musí dát aspoň Bezinkovici. V pátek mi kamarád přivezl Víčkovici, takže to začíná vypadat, že kvůli Vlaškám se ze mě nakonec stane zasloužilý ochutnávač podomácku vyrobených "léků", že. To tu mám už několik vín od jiných Vlaškařů, no ještěže nepiju, aspoň je co rozdávat dál, jsou to kousky putovní. :pivo:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ve mně to je. Jen to probudit. :hvezda:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Janina »

Chci vám Honzo napsat, jak jsem potěšena, že tu máme největšího odborníka na Vlašky i jiné slípky u nás. :srdicko: Na vašich fotkách krása střídá nádheru a ta poslední, tu si dám, z dovolením, jako tapetu na plochu. Úžasné. Kolik cen už jste letos získal a kam se ještě chystáte vystavovat? :kyticka:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlašky

Nový příspěvek od Javorka »

Tak jsem udělala fůru fotek a něco málo vybrala. Zahrada je zasypaná listím z ořechů, na uklízení zatím není čas, ale aspoň je v čem se hrabat. Kohoutci jsou zatím ještě 3, ale jeden je už zamluvený.
Kuřátka se nechtěla fotit, ale nakonec jsem je ulovila.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Javorka dne 16 říj 2018 23:23, celkem upraveno 2 x.
:433:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů