Kurník

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kurník

Nový příspěvek od Marion108 »

Mam namalovat navrh kurniku. Budu vdecna za vase tipy a rady, jak to udelat co nejvic prakticke. :slepice:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurník

Nový příspěvek od Javorka »

Už tu podobné téma je.

tip na kurník, kurníkaře, středočech
:433:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurník

Nový příspěvek od Marion108 »

Diky, to jsem nevedela.. jdu tam. :usmev:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurník

Nový příspěvek od arus »

Kurník mám z dřevotřísky, nezateplený, starý šest let. Mám letošní srpnová kuřata, tak bych ho chtěla zateplit, aby mi chuděrky nemrzly, když už si je tak piplám.
Nejlepší zateplit něčím, co na jaře můžu sundat. Napadlo mě, omotat ho dekou a na to dát nepromokavou plachtu nebo na oboustranou lepící pásku nalepit polystyrén...a pak mně napadlo, zeptat se vás. Víc hlav, víc ví. Děkuji. :ruzicka:
:arus:
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurník

Nový příspěvek od irčan »

Můj názor je že zateplování nemá příš význam.Pipuša v dobré kondici snese vysoké mráz ale je chólostivá na průvan.Takže víc smyslu bych viděl v tom utěsnit kurník tak aby průvan nevznikl ale taky nechat něco jako ventilačku aby větral.Pokud se vytvoří vícevrstvá stěna např.z deky a plachty je to ůtočiště a množírna pro různý infekce,čmelíky a podobný.Polystyrén rozklovó.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurník

Nový příspěvek od Javorka »

Dost často čtu, že se kurník zateplovat nemá, ale já ho zateplený mám. I tak se bojím, že jim bude zima.
Vzhledem k tomu, že máte kuřátka ještě malá, tak bych kurník taky něčím obalila.
:433:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurník

Nový příspěvek od arus »

:javorka: ještě jsem ten kurník nepořešila, pořád nevím, jak? Zatím je teplo, tak jsem v klidu. Plašit budu, až bude mrznout. Musím se opravit. Napsala jsem, že mám kurník z dřevotřísky, ale mám ho s OSB desek.
:arus:
Prestige
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2018 15:27
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurník

Nový příspěvek od Prestige »

Mám možnost koupit kurník, je 2 roky starý, má být asi pro 10 slepic.Majitelka chce za něj 12.000,-Kč. Mysláte si , že je to dobrá cena? A ještě když ho koupím asi ho budu muset nějak vydesinfikovat ? Jinak bych chtěla chovat Orpingtonky :usmev: [media]https://zvirata.bazos.cz/inzerat/111931217/kurnik.php[/media]
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurník

Nový příspěvek od Profesor1 »

Myslím že dobrá cena, jestli teda to okrasné dílo bude součástí :vytlem:
Za šest se prodávají obyčejné "bedny". Tohle vypadá masivně.
Nevýhody - hodně úkrytů pro čmelíky, nebude se moci v boji proti čmelíkům použít plamen.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurník

Nový příspěvek od xchipsy »

No, nevím.. :nevim: Jak je to velké? Takhle na to fotkách to vypadá jako docela malá boudička.. Vadila by mi absence dveří, sice se dá hodně udělat i jen zvenčí, ale na pořádný úklid je lepší, když člověk může vlézt dovnitř (a normálně se uvnitř i postavit)..
OSBéčko pobité palubkami, otázkou je, jaké síly. Pokud je OSB úplné minimum (nějaká 12tka) a palubky obdobně (15-17mm), tak tomu za ty prachy moc nedali :blazen: (ale pochopitelně to stačí, ta síla stěn)
Cena je teda hodně vysoká, řekla bych, že ji určují hlavně ty "blbosti" (automat.dvířka a trusník)a jestli je to i s tím výběhem, tak to pak ano..
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů