Kvočna

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Tak mám od kamarádky 10 vajíček. Včera k večeru jsem je dala pod slepičku. Dnes odpoledne bylo 7 z hnízda odsunutých a odpoledne si je zase přisunula a zatím sedí na všech.
Ty bílé, nejsou bílé, jsou malé a zelené, prý jsou bez cholesterolu.
DSCF8814.JPG
:arus:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

To jsou asi od araukan ty do zelena... mama par tech slepicek ma a nesou hezky, cholesterol maji urcite taky... :vytlem: kazdopadne co se tyce lihnutu, tak jsou z mych zkusenosti nejhur lihnutelny, maji asi silnejsi skorapku a dost casto se mi kure nezvadlo proklovnou, zkousela jsem dvakrat a je z toho jen par slipek... vetsinou zemrely vyvinuty uvnitr... :plac: preji at vam to jde lip.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
nitraner

Re: Kvočna

Nový příspěvek od nitraner »

:marion:
Tak tak, araukany.
A cholesterol maj taky. Křepelči jej mají miň.
:nitraner2:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Včera během dne Kvočinka Olánková samovolně opustila samotku i s kuřátky, nastěhovala se poblíž kurníku. Tak jsem kurník uklidila, hnízda čerstvě nastlala. Slepice ani kohouti si ke kuřátkům nic nedovolili. Kvočinka si na nocování vybrala nastlaný snášecí košík v kurníku. Kuřátka k ní naskákala, kupodivu, je dost vysoký.
Děj se vůle Páně. Jedu dnes večer do neděle pryč. Bude se starat pan Bosorka. Ten rád věci nechává na přírodě, tak jsem zvědava s kolika kuřátky se v neděli setkám.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Kuřátka jsou stará cca 24 dní, nocují v kurníku ve snáškovém košíku, spolu s Kvočinkou Olánkovou. Ta se vzorně stará. Vodí kuřátka po celém sadu, 1500 m, vyhledává to nejlepší. Je ostražitá. Když vejdu do sadu, bud se běží schovat do ovčína nebo do příbytku, kde kuřátka vyseděla. :usmev: Nesnáší, když na ní namířím telefon. :vytlem: Ostatní slípky i oba kohouti se chovají vzorně.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

To je moc prima, Jani. Zrovna jsem si rikala, ze bych uvitala vlastni kureci... ale na to si jeste holt pockame..
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Pěkně rostou. Ty moje taky. :usmev:
Kvočna mě klove do bot, někdy nejen tam. Potvora. :mrk:
:433:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

:javorka: taky mně slepice klovou do bot a dřepnou mi na nohu. Asi si myslí, že jsem kohout. Začala mi kvokat už druhá kuřice. Vtlačila se do hnízda k té první a podělily se o vejce. Jsem naprostý nezkušený začátečník, vůbec nevím, co s nimi? Obě jsou v kurníku s ostatními, nemám je kam oddělit a kradou mi vejce od ostatních slepic.
Když seděla jen jedna, vystihla jsem okamžik, kdy slezla z hnízda a vejce jsem ji sebrala, teď, když jsou dvě, jsem bez šance. Už tři dny jsem neviděla čerstvé vejce. :smula:
:arus:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

Arus, bud odkvokat nebo nechat kvokat nekde jinde, nechat v kurniku se mi neosvedcilo, slepice dve v jednom hnizde se mi taky neosvedcilo, nic z toho nebylo...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od přezdívka »

Asi je letos rok blbec. Hybridky přece byly vyšlechtěny proto, aby snášely vejce a o potomstvo se postarala líheň. Jedna kvočna už kvoká 2a1/2 měsíce a nehodlá s tím přestat. Jednu jsem nasadila, ta vodí 6 kuřat. A jednu asi nasadím teď v sobotu. Neteř mě přiveze vejce. Mám jen slepice bez kohouta. Každé ráno popadnu kvočny a vyhodím je do beraního zimního výběhu, který zatím čeká na zbavení hnoje, ať si jdou hrabat. No tak aby se neřeklo, si parkrát zahrabou a než stačím dát obilí a čistou vodu a sebrat vejce, tak už jsou zpět. Tak je vyhodím ještě znova. Myslela jsem, že je to kvokání přejde dřív. Mám taky jinou práci, než stát v kurníku a vyhazovat kvočny z hnízda. Pokoušela jsem se je přesvědčit, aby seděly jinde. Ani náhodou. A žádnou klec, do které bych je zavřela nemám. A než by ji manžel udělal, to by byly dřív Vánoce.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Mám taky vytrvalkyni. Sedí už víc jak 6 týdnů. Snášková hnízda jsem jí už zatarasila, tak uvidím, co večer. Druhá sedí 14 dní. Mých 15 kuřat mě bohatí stačí. Kdyby raději snášely vejce.
Nejlepší je jí, hned jak začne kvokat, dát na studenou podlahu a přiklopit s vodou a zrním nějakou bednou. Ale to jsem zanedbala. Většinou je po 3, 4 dnech pokoj.
:433:
kosta
Příspěvky: 759
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

Mě dříve starší chovatelé radili když slepice kvoká a nechceme kuřata dát ji aspirin.Slepice která kvoká má zvýšenou teplotu a tím že ji dáme
něco na snížení teploty kvokání přestane.Také jsme ji koupali ve studené vodě.Pomohlo obojí.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Tak, to jsou ony :nene:
DSCF8828.JPG
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Souseda mi vyprávěla, že dříve se nechtěná kvočna chytla, dala do pytle a ve stodole nebo někde, aby na ní nesvítilo slunce, se pytel pověsil. Jednou prý babička na milou kvočnu zapomněla a našli ji až v zimě. :udiv: :280:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Rychle slepici odkvokáte když kvokání podchytíte zavčas. Když už je rozsezená, bude vám to trvat déle, ale jde to. Kvočnu oddělte, nejlépe jí dát do drátěného koše a přikrýt něčím, aby na ní nepršelo. A zavěsit na lanko na strom. Zdá se to být kruté, ale je odzkoušené. Slepice nesmí mít teplo pod sebou a jak se houpá na ladě, tak jí větřík ofukuje. nechat jí tam dva dny (nesmí na ní svítit slunce) a je po kvokání. Po 10 - 14 dnech vám začne opět snášet.
Když slepice kvoká napusťte do sudu 5cm vody a dejte jí tam na celý den. Do vody si nesedne a když bude stát celý den na nohách, tak jí kvokání brzy přejde. :)
Slepici dát do pytle, pověsit na větev, bidlo apod. Když jdete kolem, trochu s pytlem zahoupat. Slepice nemá pevno pod nohama, navíc se to s ní houpá, je nejistá a kvokání ji také brzy přejde.
Zdroj interner
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

To jsou teda kruty metody, my davali na chladny bedon s vodou a bilkovinym krmenim, funguje to vzdy... max pet dni a je pokoj... pod klicku bez podestylky, vyhazovat s hnizda nema efekt...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
kosta
Příspěvky: 759
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

Ještě jsem si vzpomněla,že ti co měli hodně slepic tak kvočna šla na polévku,
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

:marion:
tlačí mně čas (kvůli blížící se dovolené) budu muset milé kvočny strčit pod bedýnku. Jaké bílkovinové krmení máte na mysli?
Ještě jim dám šanci do úterý, kdyby se náhodou vylíhla kuřátka z těch zelených vajíček. Moc tomu však nevěřím.
:arus:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

Cokoli, tvaroh treba, davala jsem jim vetsinou syrovatku. :usmev: asi by sel i treba hrach nebo proste co je doma...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Včera Kvočinka Olánková snesla první vajíčko po sezení a vodění kuřátek. Usedla 20.5. takže nenesla zhruba jeden a půl měsíce.
Dnes si na spaní sedla poprvé na hřad, ne do košíku. Kuřátka nadávala a nadávala, ale když chtěla sedět u maminy, musela prostě vyvzlínat na hřad k ní. Je to dost vysoko, jsou šikovná. :vytlem: na to, že jim ještě není měsíc. :vytlem:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů