Kvočna

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Moje kvočna už pak ani sedět nechtěla, plná vejce vystrkala sama.
Dvě byla čistá a dvě plná kuřete. Asi se neproklubala či co. No, máme jich šest prostě.
Javorko neporadím, o slípkách natož kuřatech toho moc nevím. :smutek:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jamarov »

Asi taky neporadim. Lihla jsem vzdy umele,hybridky mi nikdy nedosedely do konce. Letos vysedely kuratka dve moje lihnute. Prvni jich vyvedla 12. Mela na to klid. Zjistila jsem to az kdyz jsne slyseli pipani ve stodole pod motorkama,myslela jsem ze ji vzala liska.Za dva dny je vyvedla na dvur.
Druha v kurniku. Problem je ze kdyz sedi,ostatni slipky ji tam dal snaseji,takze bud jsem delala z pletiva ohradku abych ji tam dala vodu a jidlo,nebo uzavrit cely kurnik a pouzivat jen druhy. Vysedela jich 6. Dalsi dve ciste a 8 s needopecenymi kuratky. Skoda. Sesedla brzy.Po necelem tydnu jsem je pustila ven mezi ostatni. A dobry,na noc se vraci a pred slepicemi si je ochrani,vcera zmizelo jedno kure. Nebylo slabe ale je tu spostu mist a prostoru kam mohlo spadnout co ja vim.Nikde jsem ho nenasla.

Arus.nevim kolik mate slepic,ale kvuli kuratum je nemate,tudiz je logicke,ze to neni technicky vymyslene.Berte to jako bonus.Bud se o ne slipka postara a ochrani je nebo nejake padne.Zalezi jak velky kurnik mate,kolik slepic a zda muzou chodit ven.
Davam navic nizkou misku na vodu aby se neutopila.Jinak prvni dva dny nepotrebuji pit ani jist.Proto se tak male1-2 denni po vylihnuti prevazeji a prodavaji.
Pokud se nekdo postara o slipky tak zvladne i kuratka. Uzijte si dovolenou :usmev:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Jo jo, jedno černé kuřátko je odstrkované. Večer bylo venku před kurníkem, ostatní na hřadu u Kvočinky. Vždycky bylo takové kousek dál, pozadu, dnes jsem viděla Kvočinku jak ho klovla do hlavinky. Něco proti němu má. Život nejni jednoduchej. :mrzimeto:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Tak jsem to nevydržela a koukla se pod kvočny, každá má pod sebou jedno kuře a několik vajec. Trochu mně to uklidnilo, že když budou dvě matky a každá bude mít jen jedno kuře, že s nimi nebude taková práce. Každá si to své ohlídá a ochrání, aspoň doufám, že to tak bude. :bublina:
:arus:
kosta
Příspěvky: 757
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od kosta »

Když chcete vědět kolik bude kuřat vezměte vejce opatrně a prohlídněte je prosvěcovačkou a když není prosvěcovačka napustíte vlážnou vodu
a vejce dejte do vody když se vejce pohnou jsou tam kuřata. já jsem je prosvěcovala sedmý den po nasazení .Když jsou čistá je to vidět a když se
vyvíjí zárodek je také vidět malé tmavé místo.Je to vyzkoušené .Líhli jsme kuřata 20 let.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Slepice sedí na vejcích už 24 den. Druhá se k ní přidala před týdnem a vzala si z jejího hnízda pár vajíček. Obě mají pod sebou kuřátko a celkem 5 nevylíhlých vajíček. Jsou v kurníku s ostatními. Kuřátka se vylíhla v pondělí, dnes je středa, tak čekám, že už budou pít a zobat. Na zobání jim dám strouhanku, uvařený žloutek a suché kopřivy.
Budou mít svůj výběh. Spát budou v kurníku. Kdyby byl problém s ostatními třemi slepicemi, tak ty pustím do kurníku až za tmy.
Poradíte mi ještě něco, nebo to tak stačí?
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Nevím, čím krmíš slípky. Nejlepší je pro kuřátka kuřátková směs. Koupit. Maj tam vše potřebné.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Jani, slepice krmím zbytky ze školní jídelny a pšenicí. Mám i zbytek ječmene, ten jim taky dávám. Někde jsem četla, že ječmen způsobuje u slepic kvokavost. Možná to je pravda, z pěti slepic mi kvokají dvě. Taky tomu prý napomáhají chrousti. Stačí, když jich pár sezobnou. Letos bylo u nás na zahradě chroustů požehnaně. Nevím, co je na tom pravdy. :usmev:
Žádnou směs jsem zatím nekupovala, ani nevím, kde by se dala koupit?
:arus:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

Arus, strouhanka je z peciva a to bych malym kuratum nedavala, urcite ne ted kdyz jsou takto malinke, vajicko jim uvarte cele muzou i bilek, jinak nasekat na jemno koprivy a psenici jim take muzete nabidnout, ja ji nikdy nesrotovala a uz v prvnich dnech je kvocna naucila zobat ji celou. Kurata jsem lihla tedy pod kvocnou jen pet let, ale za to docela uspesne... :nevim:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

:arus: Určitě si kupte směs pro kuřátka. Je to nejlepší, mají tam všechno co potřebují.
Já jsem jim letos objednávala u Mifumy (na doporučení lidí z iF) a to je luxus. Jinak si krmení objednávám u Kvídery, beru toho docela dost, tak jsem ráda, že mi přivezou domů.
Zbytky z jídelny jsou slané, to by malá kuřátka mít neměla.
Taky se pořád učím, chovám slepice teprve od r. 2013.
:usmev:
:433:
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od pamijo »

arus, pro kuřátka jsou dobré i jáhly a kukuřičný šrot, směs můžete zkusit koupit v Janové (krmivajanova.cz)
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Pamijo, Janová mně taky napadla. Volala jsem tam už ráno a mají otevřeno jen do půl čtvrté. Mám to natěsno, snad to stihnu, než zavřou. Nakoukla jsem do zverimexu a tam směs K1 neměli.
:marion: taky mi to s tou strouhankou bylo divné, ale protože mi to řekla zkušená chovatelka slepic, tak jsem to vzala.
Zatím jsou kuřátka pořád zalezlá pod mámou.
Možná vás tím už otravuji, ale pro mně je to nové a tím, že jsem si opravdu myslela, že nic nebude, tak jsem pořád v údivu. :arus:
:arus:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od PavelIV »

Maruško, víš kolik nováčků si to za pár let přečte? A budou vděční, že jsi se zeptala, protože najdou odpovědi :souhlas:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

:PavelIV: ty jsi naše malochovatelské :srdicko: ...vždycky potěšíš :hura:
:arus:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od arus »

Tak už máme první jídlo :mrk:
DSCF8830.JPG
:arus:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Profesor1 »

Přidal bych ještě tvaroh, nebo zkysané mléko.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

To kyselé mléko je určitě dobré, míchám ho do směsky. Tvaroh taky dávám a mrkvičku.
Do vody Acidomid - prevence množení patogenních bakterií, plísní a kokcidií.
:433:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

Arus K1 nic nezkazite, naopak. :usmev: jinak vsichni nademnou radi velmi dobre, tvaroh jsem davala take. Ja se bez tech smesi snazila obejit pac energys tam cpe fakt osklivosti :soufl: a vyrabi se tady u nas, prodavaji ho skoro vsichni, no a kdyz jsem objevila smesi z Letohradu jsem jsem to mela vychytane bez nich... :usmev: ty z Letohradu jsou troufam si rict docela slusne.... ae to pro vas bude asi daleko... Na morave jsem krmila od Drcmana, ale pouze kone, ty vyssi tridy smesi byli dobre, ty hobby asi prumer... :nevim:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Krmím směsi od Primagry, nakupuji v Sedlčanech. K tomu pšenici. A grit. Rozdrcené skořápky. Občas tvaroh, kyselé mléko, loňské vlašáky. Mají rádi bobuloviny, třešně, jiné ovoce. Mají travnatý výběh 1500m v sadu. Veliký kompost. 5 nosnic, 2 kohouti a 6 kuřat.
nitraner

Re: Kvočna

Nový příspěvek od nitraner »

:bosorka:
V Sedlčanech, neříkej že u Sirotka.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů