Tepláky na Podzim

Chov důbeže
Profesor1

Re: Tepláky na Podzim

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ty starší prostě nenesou. Já loni zaspal s omlazením "stáda" a přes zimu jsem měl minimum. Teď se naštěstí už roznesly, ale stejně už pokukuji po kuřicích - mladicích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Profesor1 za příspěvky (celkem 2):
Bosorka Jana, Javorka
Hodnocení: 15.38%

:profesor:

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 »

Tak to v životě chodí :usmev: .
Tito uživatelé poděkovali autorovi oreb1 za příspěvky (celkem 3):
Bosorka Jana, PavelIV, Javorka
Hodnocení: 23.08%

přezdívka
Co chovám: drůbež, ovce, kozy

Nový příspěvek od přezdívka »

Nevím, do jakého vlákna to napsat, tak to napíšu sem. Včera, když jsem šla sbírat vejce, tak jsem v hnízdě měla po hóóóóóódně moc dlouhé době dvoužloutkové vejce. Večer jsem vzala šupleru a změřila ho. Na délku 9,8 cm a na šířku 5 cm. Vážilo 11 dkg. Dnes jsem ho zrovna spotřebovala v kuchyni, protože by se špatně skladovalo na proložce. Jenom doufám, že si slepice nenatrhla prdel. /snad ne, na vejci žádná krev nebyla/. A snad to byla jenom vyjímka povrzující pravidlo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi přezdívka za příspěvky (celkem 2):
Bosorka Jana, Javorka
Hodnocení: 15.38%

Profesor1

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já zase teď , když se celkem dost roznesly nacházám občas vajíčko jako od holuba. Zřejmě některá nese denně, tak se jí to občas nedokáže pořádně vyvinout. Nebo vám tam zalétla husa a mě holub :vytlem:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Profesor1 za příspěvek:
Javorka
Hodnocení: 7.69%

:profesor:

Javorka
Co chovám: drůbež, kočky, psy

Nový příspěvek od Javorka »

Vloni jsem takových mrňavých vajíček měla několik. Četla jsem na iF, že to může být, když slepice přestává nést. Použila jsem je na velikonoční výzdobu, bylo v nich trošku bílku, tak co s nimi.
Já dnes našla malé vajíčko, tak už jsem se skoro začala radovat, že jedna vlaštička dostala rozum. Ale s jásáním ještě počkám, až to bude jisté. :usmev:
Ráno, ještě za tmy jsem slyšela jak ptáci začínají zpívat. Asi to jaro opravdu bude. Ale bylo pod nulou a celý den i když dost svítilo slunce, foukal studený vítr.
Dnes přeletěl plot už jen kohout a odpoledne jedna slepice. Uklovla pár lístků vylézajících tulipánů, tak jsem ji nalákala na salát, co jsem odnesla do výběhu. To je těžký, když u domu se začíná zelenat tráva a u slepic je to zatím nic moc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Javorka za příspěvky (celkem 3):
Kouťák, Bosorka Jana, Profesor1
Hodnocení: 23.08%

:433:

Odpovědět