Potřeby dojiče

Vše o chovu skotů...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeby dojiče

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

řekl bych že jsou na výměnu, guma puchří - časem nebo chemií
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeby dojiče

Nový příspěvek od Jamarov »

A po jaké době asi se kupují nové? Vůbec nemám představu.Rok,dva...pět?

Ještě další věc,mám dvě vývěvy a tak bych chtěla pořídit do budoucna radši i konev a vlastně celé dojení na kozy,nejlepší by to bylo už zkompletovaný,abych nemusela objednávat vše zvlášť.
Stránek je dost....za tip budu ráda.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeby dojiče

Nový příspěvek od Profesor1 »

Nové se kupují až to prdne a nejde hadice více zkrátit. Když zkracuješ, tak řízni raději dál od praskliny, protože konec praskliny přesně nevidíš a tím natažením na rozdělovač, případně na víko konve se prasklina posune zase dál. Jestli budu mít cestu, tak ti asi dovezu nejen hrnec, ale i konev s hadicema, ale ty budou už asi ztyřelé. Vlastně ani nevím kde to mám. Budu to muset pohledat.
Typ na kozodoj ti nedám. Našel bych něco na bazoši a zkusil prvně tam. Někdy je dobré zavolat prodejci a nenápadně vytáhnou z něj pár info.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeby dojiče

Nový příspěvek od Jamarov »

No tak večer strašně odněkud podfukovalo ,nakonec hadice od navlecky do rozdelovace.jelikoz ranní pokus s odriznutim vzduch.hadice dopadl dobre-muž to udělal večer ale jak píšeš asi ne dostatecne od te praskliny,tak jsem odrizla konec,nahrála a nasadila ale nevim jak moc je důležitý aby ty hadice z navlecek byly jsetejne dlouhé.protože mi neslo nasadit.zkratila jsem rovnou všechny protože byly taky prasklé ale stažené páskou.
Jenže další problém...
Netuší presne jak funguje pulsator,ale přestal pulzovat.pokusila jsem ho rozebrat očistit...jediny na co sem přišla ze se da uvnitř utahovat a povolovat sroubek s pruzinkou.no tak spousta pokusu a rozdelavani než se mi podařilo ho probrat k životu.řekla bych ze ale pulzy ja v delším intervalu než byly.Tak nevím jak si poradit.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeby dojiče

Nový příspěvek od Profesor1 »

Tak zase trošičku utáhni ten šroubeček.
Může přestat pulzovat ikdyž se tam dostane voda, nebo nějaká bordel, ale toho by sis všimla.
Hadice můžou být různě dlouhé, ale hlavně rozdělovač musí viset kolmo pod vemenem, aby ty hadice dojačku netáhly na stranu.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů