Chov jedné krávy

Vše o chovu skotů...
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od MartinR »

Verčo tak vítej mezi námi skotáky... :kamosi: :))
Dej nejaké foto a info jak je jalovička stará a co je to zač - plemenná příslušnost.
No ta moje roste před očima, dal jsem jí jednoho mladého berana jsou teď taková legrační nerozlučná dvojka :nazdravi: , no furt se drží spolu a je legrační je pozorovat jak si to vždycky štrádujou na pastvu. No začíná teda i občas zlobit - dnes třeba přeskočila - nebo spíš přelezla takovej provizorní plůtek k ovocným stromkům a samozřejmě je hned od spoda očesala, ale jinak je to strašnej mazel... :srdicko: - no u nás už je asi rozhodnuto, že jí budem mít natrvalo - teda pokud se nějak vírazňejc nezmění.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od Hhippie »

Díky, Marti.
Dávala jsem do “Radosti”, ale dám i sem, ať je to tu kompletní.
Je to roční čistá AA (papíry k ní mám ještě v autě, takže linie nevím - jak jsem neplánovala chov, nerozumím tomu, tak jsem to a i nijak nezkoumala..).
Právě jsem si říkala, jestli jí přeci jen nakonec nepořídit nějakého kámoše / kámošku, aby bylo z čeho mít ty steaky... jenže to by mi zas nevycházely ty propočty proč jsem kravku pořídila a to, že teď spase přebytečné a v zimě dožere po ovcích (plus samozřejmě co bude potřebovat navíc)...tak zas živit dvě krávy přes zimu je blbost a pořídit teď něco na zimní porážku minpřijde blbost, protože za pár měsíců na tom nic nenaroste, ne?
Přílohy
BB2355BE-526B-4A7A-8A3C-92010694451E.jpeg
4989E7FB-6789-4930-8156-DB3583DFB493.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od minie »

a nebo až to půjde, tak ji připustit a mít maso o pár měsíců dýl :vytlem: vydrželi jste to bez něj do teď, vydržíte i dýl :))
Na prosto tě chápu, je fakt miloučká :stydim:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od Janina »

Roční čistá AA , píše Hipie, Aberdeen angus ? Že by to byla?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od Hhippie »

Minie: jo, taky je to ve hre. Na druhou stranu... dospela krava, to uz je zas jiny kafe. Kdyz bude takhle ochocena, tak super, ale ona je fakt velika, ta dospela... videla jsem snad vsechny veky toho Anguse plus plemenika, tak mam prehled... to bych fakt musela poridit dextera nebo neco takoveho, mensiho, kdybych chtela mit kravu a pripoustet ji na telata... protoze tahle je fakt velka... :nevim:

Jani: ano, Aberdeen Angus
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od xchipsy »

Je krásná :souhlas: Já krávu chtěla vždycky, co jsem se nastěhovala tam, co jsem, tak o ni "škemrám" (což je asi 10 let :blazen: ale zatím mi to nebylo schváleno... "Je to velký...hodně toho sežere...co s mlíkem..." Tak jsem tehdá řekla, když ne krávu, tak aspoň prasata... Jedno by blbě žralo, tak dvě.. Pak se porazila a vzala se další dvě, sviňka rostla pomaleji než vepřík, tak jsem si ji nechala do chovu...a už to jelo :blazen: Pak přišly kozy (jak, to jsem už myslím někde v nějakém tématu psala). No a perlička - před pár dny chlap povídá - by bylo lepší ty kozy zlikvidovat a pořídit radši krávu... :)) Tak třeba se taky jednou dočkám (ale bez likvidace koz, to bych jim nechtěla udělat :hrabeti:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Stefanos
Příspěvky: 37
Registrován: 03 lis 2018 09:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od Stefanos »

Máte někdo zkušenost s plemenem "Dexter"?
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od PavelIV »

DAD jednu s teletem má
:PavelIV:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jo, mám je doma. A táta jich má 13.
To je ale jiná kvalita :smutek:
Jsou tu fotky. Hledej v mích příspěvcích, nebo si počkej než zas něco blejsknu.
Zítra jsem chtěl přivést další telata, ale nestíhám vlastní práci a tak je mi to líto :plac:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo, je to fakt skoda. Kdyby byly za dobrou cenu, vzhledem k jejich stavu, kldne bych koupila Amalce kamosku nebo kastrova eho kamose...
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

No a vo tom to je :cert:
Já levně bohužel vzhledem k aktuálnímu stavu nekoupím. Zbude mi tak sotva dobrý pocit jestli je finančně prodám po půl ročním kurýrování za nákup.
A výpověď na pozemky co smněňujeme je 7 let.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od PavelIV »

Verčo, to by nebyl dobrej nápad, jalovice nebo krávy v říji po sobě skáčou, potřebuje mít u sebe podobně velkou, jinak tý menší může ublížit. On ten bejk teda taky váží skoro dvakrát tolik, ale to už byly dospělý. Takže když k angusce dexterku, tak bych radši aspoň dvouletou.
Já měl dvě dospělý jalovice a zbytek mladších, tak ty dvě si vystačily navzájem a malý taky skákali jen po sobě. Teď už je jim to jedno, jsou stejně velký.
Co o tom soudí zkušenější?
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od Hhippie »

Pavle, diky za upozorneni, to jsem samozrejme netusila a prisla bych na to az pozdeji az by bylo pozde.
Ale ona Amalka vypada v klidu, tak snad jo.. je mi jasne, ze by byla radeji se stadem, kazdopadne kdyz jsme ji dodali ovci, tak prestoze je ovce ztracena kdesi v hloubi louky, vzdy, kdyz prijdu, zavolam na obe, aby se potkaly a treba krava za ovci na chvili jde se popast...
Jinak samozrejme tam nejsem porad, ale max.jednou denne ja, jednou manzel a kravka vzdy lezi nebo se pohybuje v blizkosti domecku ve stinu, takze ji nevidam past (manzel nevim, musim se zeptat), ale bobky ma a kulate bricho take, tak asi zere a vylucuje a pije, tak asi dobré :vytlem:
Akorat me zere, ze ji tam zerou hovada. Jak jsem zvykla porad resit tyhle veci u koni, tak bych ji nejradsi nastrikala taky repelentem - jeste nejaky zbyl. Ale to by asi chytla psotnik :vytlem: tak to ani nezkousim. Zatim zkousim pri krmeni a drbani na hlave a krku a hrbetu (kde to snasi v pohode) se zacinat dotykat i boku a bricha zboku, at si zvyka.. mi to neda. Kdyz uz mam doma zvire, potrebuji, aby bylo manipulovatelne a sneslo dotyk. Predstava, ze ma treba nejake zraneni a nenecha se osetrit me drti... :nevim:
Proste jsem zblbla z tech koni, no... :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od xchipsy »

SPUTOP spot on. Naleje se na hřbet a je to, žádný stříkání sprejem..
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od Hhippie »

Vidis, to je taky reseni. Akorat repelent mam a spoton musim koupit u veta :vytlem: Tak uvidim. Kravy sezrany hmyzem nikdo asi neresi, tak at nejsem za blazna. Ona nijak obsypana neni...jen proste tu hovada jsou, no, tak jich na sobe vzdy par (treba do 10?) ma.. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, ale děláte dobře, i když to u krav nikdo neřeší. Krávě taky bude líp bez much a klíšťat. Proč by to mělo být privilegium koní?
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od xchipsy »

U nás moc nejsou, zato strašně komárů :vztek: Jednak je jich hodně celkově, druhak máme ohrady hned vedle "obecního rybníčku" (požární nádrž), takže o to víc. Když jdu ke kozám, tak prcháme do boudy, protože tam je relativně pokoj, venku jak se člověk na chvíli zastaví, tak jich hned má kolem sebe mrak :mrzimeto:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od Marion108 »

Resim jen obast oci a to tak, ze jim davam trasne, jinak maji funkcni ohon, ale letosni kozlici bilymu ten ohon radne zakratili...
Jinak kone repelentuju hlavne na praci, oni jsou dost nervaci a moc s nima nejde udelat, kdyz je porad neco zere... :vztek:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od oreb1 »

Mastnacku, myslím spíš na to, že pokud si krávy i koně dělají, co chtějí (u koní už někdy některá plemena nevědí, co chtějí :usmev: ), pasou se na tom, co jim působí jako repelent, kdežto v ohradě tomu tak není. Kráva nemá taky kam utéct, jako by to udělala, když by byla volně, protože má určené místo.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov jedné krávy

Nový příspěvek od Marion108 »

Prehani? :promin:, ale i ma babicka vykladala, ze kone pred praci potirali vyluhem ze salveje s octem... asi meli duvod ne?
A btw. zanet oci od much fakt prijemny neni...
Kravu zatim nemam, ale ty trasne pujdou pripnout i na jeji ohlavku, je to uplny minimum, co clovek muze a stoji to min jak krabka cigaret... a da se to i vyrobit doma... vy se doma preci taky potirate hrebickem, ne? Ja nechci srovnavat člověka a zvire, ale osobne mam rada zvirata spokoheny...
A vite, co? Letos porad premyslim, ze je nejak malo much a tak asi ty vlastovky fakt neco nachytaj... :hura:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů