Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

chov ovcí a koz...
Petak
Příspěvky: 15
Registrován: 15 říj 2018 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Petak »

oreb1 píše: 30 srp 2019 14:13 Jen tak po straně se zeptám,jestli mají dost větví i s kůrou? Obsahují tanin, ten má svíravé účinky a na úpravu trusu i prevenci proti parazitům je dobrý. I listí stromů a keřů ho obsahuje.
No to by mne právě zajímalo, jak to udělat, aby ho měly dost (o: Jak to děláte vy všichni? Naše kozenky si okusují větve cestou na pastvinu a na různých pastvách mají vždy alepoň nějaké větve, ale mám pocit, že by jich potřebovaly daleko více... Přijde mi trochu problém, že keře nedorůstají tak rychle jako tráva... (o: Pro dvě kozy si člověk může každý den někde něco naškubat, pro 15 už kdybych to dělala, tak mám pocit, že to tu v okolí postupně zplundruju (o:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

A jsme znovu u zatížení pastvin :usmev: .
Co koza to hektar buše a něco,co by žralo trávu :vytlem:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od oreb1 »

Já můžu pást na dost velkém území hodně zarostlém. Mimoto mi vozí ořezané větve zahradnická údržba parků. Ty ani všechny nechci, nestíhala bych jim to dávat a odklízet z ohrady. Ale vím, že na vesnicích tuhle možnost většinou nikdo nemá. Tam bych asi volila přidávání taninů do krmiva nebo vody. Neporadím množství, jsou různé druhy pro vinařství. Teoreticky mě to zajímalo, ale moc jsem se tomu nevěnovala, protože to nepotřebuju. Jsou i přípravky s taninem přímo na krmení, nevím už jakých zvířat, a bylo to něco cizího, už nevím, ale zdálo se mi to dost drahé. Takže jsem hledala v potřebách pro vinaře a tak to tam drahé nebylo. Musela by se ale odhadnout koncentrace, prostě to zkusit. Kozy asi potřebují taninu víc než ovce, protože se jim nevytváří imunita proti parazitům během života. A obávám se, ale to je jen moje domněnka, že anglonubijské jsou na tom hůř vzhledem k rozdílnému prostředí, ve kterém přirozeně žijí, a našemu. Určitě by daly taniny i nějak vyluhovat z dubové kůry, ale to je pro laika zdlouhavé a tanin, který prodávají, se tak nějak získává taky. Nakonec by to kozy třeba ani nepily, voda by byla stará. To celé jsou jen mé nevyzkoušené úvahy.
A další věc jsou vánoční stromky. Ty jsou skoro všude a zajet pro ně do většího města motorizovanému člověku by problém neudělalo. Jen se člověk nesmí stydět :usmev: .
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Moonika »

Kamoška dávala nejaké obdobie kozám práškový tanín-Farmatan dokonca volne. Takže si lízali koľko chceli a že každú chvíľu mali hnedé ústa:) takže šiel na dračku:)
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Moonika »

Ako je to s tými stromčekmi? nestriekajú to v obchodoch nejakou chémiou? Vždy som mala obavu. A tiež aj ak by som našla nejaké vyhodené stromčeky po Vianociach tiež by som sa bála či tam niekto niečo ešte aj dodatočne doma neneastriekal akoby dáku impregnáciu:) Či som paranoidná?
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Janina »

Je to možné, Moni. :nesouhlas:
A bála bych se, zda to dokážu prohlédnout a nebude tam nějaký háček.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od oreb1 »

Nebojím se ani jednoho. Háčky kozy nežerou a dokáží se jim pěkně vyhnout, i když tam náhodou nějaký zůstane. Když dokážou ožrat trnky a nepoškrábou se, háček je hračka. Jestli jsou postříkané, nevím, ale kozy u některých počkají, až oprší, a pak je teprve žerou. Takže třeba jsou nastříkané, ale kozy to poznají. My víme houby. Kéž by byli všichni tak chytří a dokázali si v životě tak poradit jako kozy.
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Moonika »

oreb1 píše: 13 zář 2019 18:02 Nebojím se ani jednoho. Háčky kozy nežerou a dokáží se jim pěkně vyhnout, i když tam náhodou nějaký zůstane. Když dokážou ožrat trnky a nepoškrábou se, háček je hračka. Jestli jsou postříkané, nevím, ale kozy u některých počkají, až oprší, a pak je teprve žerou. Takže třeba jsou nastříkané, ale kozy to poznají. My víme houby. Kéž by byli všichni tak chytří a dokázali si v životě tak poradit jako kozy.
Snáď máš pravdu:)
Aj keď by som si kozy až tak neidealizovala, keby boli až také chytré tak by nebolo tak často počuť o zdutých a otrávených kozách, ale to už je o inom:)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od oreb1 »

Mooniko, pokud mají možnost volby a více generací ve stádě, dokážou se o sebe postarat. Ale může se stát leccos, ani kozy nejsou bezchybné.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Hhippie »

At nezakladam nove vlakno:
Na jare jsem projela vsechny ovce i kozy prirodnim odcervovadlem poskladanym jen z bylin, v granulkach. Byl to porod to navažovat a davat kazdemu kusu sezrat po dobu 10 dnu. Ale kdyz uz jsem to za ty silene prachy koupila, tak jsem to udelala regulerne.
Tezko rict, jestli to pomohlo - walliserky, ktere jsou na zacerveni haklive, jsem stejne predtim odcervovala Aldifalem. A cerne moc na zacerveni netrpi. Naposledy byly odcervovane pred 1-1,5rokem Aldifalem.
Ted jsem zjistila u 1,5rocni bahnice, co jsem ji ted odstavila jehne, ze miva navecer natekly podbradek. Premyslim, cim ji ocervit? Dala jsem ji pred tydnem Helmigal, ale nic se nestalo. Stale sliznice pomerne blede a mekky otok mezisanici...
Dekuji za napady. :ruzicka:
Přílohy
2869F14E-F5F0-4BD6-B267-83DD6E1A7280.jpeg
C67B42C9-EE26-40E4-9A20-9F5435DE35F0.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Janina »

Hhippie přemýšlíš jakým přírodním prostředkem ovci odčervit?
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Janina »

Při stříhání jsme berana od tebe odčervili tekutým Helmigalem. Nějak jsem pozapomněla, že jsi odčervovala přírodně.
Asi bys měla dát trus na rozbor, abys věděla, co a jak. Zdali třeba mladá zvířata netrpí tasemnicí, jsou na to choulostivější než ta starší.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Hhippie »

Ne. Vlozila jsem to do tohoto vlakna, prptoze jsem na jare odcervovala prirodnimi prostredky. Nemam pocit, ze by extra fungovaly, ale zadny prusvih se nestal. Neevim, proc tahle jedna problem ma, kdyz jine ne...
Ted planuji podat nejake lecivo, protoze potrebuji, aby to zabralo jiste a brzy. :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od jupik »

A nechybi ji selen? Veti ho mivaji i injekcne
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Hhippie »

Selen? Ja myslela, ze tohle dela nedostatek jodu...?
:Hhippie: Bubáci forever!
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od minie »

tohle je začervení, už jsem si tím taky prošla, ale letos ťuk, ťuk některé nejsou také už 1-1,5 roku odčervované. Při nedostatek jodu by dle mě měla tu bouli víc na krku a ne pod čelistí, a byla by naomak jinčí.???
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od minie »

pokud je to vlasovka a mš ji odčervenou, chvíli to trvá, ale neměla by se horšit (vždyť to znáš:-)) Můžeš doplnit ADEčko, to prý podporuje krvetvorbu
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Kouťák »

Ovce nechovám,ale byl jsem nedávno u jednoho samorosta pro pšenici.Pšenicí se to sice nazvat nedá,protože na jeho políčku vidět není jak je zarostlá plevelem,ale holubům to chutná.Zrovna odčervoval své 4 ovce a tak jsem mu je pomohl držet.Ptal jsem se ho čím odčervuje a on říkal,že modrou skalicí.Dával každé do tlamy 10 ml.stříkačkou.Píši to jen tak pro zajímavost.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťák: jj, to řeší Mastňáček, experimenty s modrou skalicí - i tu o tom měl dlouhá pojednání. Třeba se někdo inspiroval....? Já bych se bála.

Minie: dobře, díky za podporu. Tak uvidíme. Ne, nehorší se. Jen mě překvapilo, že cca týden po odčervení není vidět změna. Zajdu na ní sahnout zase zítra třeba :) A uvidíme. Přečervit se to dá vždycky. Ten Helmigal už je po záruce. Ale diskutovala jsem to s vetkou a ta mě ujistila, že tyhle chemické preparáty snad ani "projít nemůžou". Tak jsem to podala. Tak snad měla pravdu.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola parazitov prírodnými prostriedkami

Nový příspěvek od Moonika »

Hhippie píše: 24 zář 2019 21:33 Ne. Vlozila jsem to do tohoto vlakna, prptoze jsem na jare odcervovala prirodnimi prostredky. Nemam pocit, ze by extra fungovaly, ale zadny prusvih se nestal. Neevim, proc tahle jedna problem ma, kdyz jine ne...
Ted planuji podat nejake lecivo, protoze potrebuji, aby to zabralo jiste a brzy. :mrk:
Od jari je to strasne davno,to nestaci, ved sa nakazia zas na pastvine.
Farba sliznice sa od odčervenia nezlepšila? Skús niečo iné, albendazol pripadne ivermectin ale niekedy to troschu trva nez otok zmizne, ako pisali vyssie, By to chcelo pomoct zelezom a B12tkou
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů