Zánět meziprstí, nakažlivá hniloba paznehtů

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět meziprstí, nakažlivá hniloba paznehtů

Nový příspěvek od oreb1 »

Já nemám zatravněný výběh, (možná je to lepší, protože zase se dá líp ošetřovat proti vnitřním parazitům), ale aby nebylo bláto a infekční povrch, sypu na něj štěpku a na části jsou kamínky, které proplachuju vodou. Co je bez trávy, nemusí být vždycky bláto, ale třeba suchá zem nebo hlína s popelem. A kozy mají volný vstup do přístřešku, zavřené nejsou spokojené. Takže zásadní problém s tím nemám, ale riziko je vždycky. Týká se podle mě úplně každého v našem klimatu, i když některý plemena jsou odolnější. Ale Vy o tom víte mnohem víc než já.
Uživatelský avatar
MalyNomad
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2019 11:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět meziprstí, nakažlivá hniloba paznehtů

Nový příspěvek od MalyNomad »

Zdravim, tak nakazlive hniloby se bojim jak cert krize. Nastesti zatim jsme nic nedotahli. Tady v obci kulahaly vsem vsechny ovce, takze to je maly zazrak ze se nam to vyhnulo. Prekvapilo me ze Zwartbles by na to mely byt odolnejsi. Asi na to probehla nejaka selekce uz v zemi puvodu, precijen ty podmacene louky v holandsku... Kdyz jsem bral berana z druhe ruky, tak pan choval cca 10ks za chalupou. Rikal ze nejdriv zkousel suffolky, ale 2 roky resil kulhani. Pak na jare sufforlky prodal, rovnou poridil zwartblesy a uz mu nekulha nic :souhlas:

Ja jednou dovezl berana, kopyta jsem kontroloval az doma... (Chyba, priste vse resit uz pri nakladani). Ale jeste ze tak, tak moc jsem se bal nakazlive hniloby, nakonec to byl jen svrab :-) takze za par tydnu preleceno a od te doby mi dela jen radost. Karantenu a kontroly kopyt nepodcenovat.
Think out of the box!
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět meziprstí, nakažlivá hniloba paznehtů

Nový příspěvek od Kostey »

Nemá cenu k tomu toho moc psát ale já vám tu fotku sem prostě chci poslat.

Obrázek
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět meziprstí, nakažlivá hniloba paznehtů

Nový příspěvek od přezdívka »

Chudák ovce. To není u vás doma, doufám.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět meziprstí, nakažlivá hniloba paznehtů

Nový příspěvek od Kostey »

:udiv: Tohle bych si doma nedovolil mít :usmev: Našel jsem to na jednom stádě, je to koza a majiteli jsem doporučil porážku.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 18 hostů