Selen a odčervení injekčně březím kozám

chov ovcí a koz...
Barush
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2019 10:26
Kontaktovat uživatele:

Selen a odčervení injekčně březím kozám

Nový příspěvek od Barush »

Ahoj,
poradíte prosím někdo, dělala jsem koprolku, bylo jedno vajíčko nevím přesně čeho, vet doporučil odčervit + že dáme injekčně selen. Nemůže to březím kozám nějak vadit? Jedna má rodit 15.4., další až 30.4. Jsou to 100% AN.
Děkuji za rady :usmev:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Selen a odčervení injekčně březím kozám

Nový příspěvek od Jamarov »

Zdravim,selen je stopovy prvek ublizit rozhodne nemuze,par tydnu pred porody davam taky s vitaminem E,ale ne injekcne.
No a odcerveni...to je slozitejsi.Nevite co tam ma a cim chce odcervit.Pokud je to vet co dela hospodarsky zvirata tak snad vi :usmev:
Zjistete vic.Vetsinou se odcervuje nejpozdeji mesic pred porodem...ale jak jsem zjistovala tak duvod je nejpis kvuli ochranne lhute na mleko.Ja odcervuji po porodech tak aby bylo po lhute nez zacnu dojit.Zalezi hlavne v jakem stavu kozeny jsou :usmev:
Barush
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2019 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Selen a odčervení injekčně březím kozám

Nový příspěvek od Barush »

Děkuji za odpovědi, mám trošku obavy aby se selenem nepředávkovaly, ale vet říkal, že dávají injekčně i kravám před otevřením, tak snad to bude ok. Jinak mají tedy liz se selenem a dávám i Nutrimix pro kozy tam je selen také. Co se týče odčervení, nevím přesně co tam je, vet to neměl zrovna po ruce. Jinak přes rok jsem neodčervovala, minulé koprolku byly čisté. Já jen aby jim ta chemie nějak neublížila před těmi porody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Selen a odčervení injekčně březím kozám

Nový příspěvek od Hhippie »

Ahoj Barush.
Pro urceni spravneho odcervovaciho preparatu je vazne potreba vedet, co vam vyskocili z koprologie.
Se selenem to kazdy dela jinak. Pokud maji lizy se selenem, mely by si schopne nalizat, kolik potrebuji. Maximalne pridat Kombisol po porodu na zvyseni vitality (pouziva se i pro novorozenata, kapicku rovnou do tlamicky).
Co vim, tak nubie trpi hlavne na nedostatek jodu, coz se projevuje durenim zlaz pod krkem a v dusledku toho nedostatku se stavaji napr.deformace plodu, a dalsi ruzne neduhy.. jod se pridava do vody v mnozstvim dle pribaloveho letaku.. ;)
:Hhippie: Bubáci forever!
Barush
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2019 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Selen a odčervení injekčně březím kozám

Nový příspěvek od Barush »

Vet to má někde napsané, co to za parazita bylo, ale bylo to jen minimum, tak přemýšlím jestli se na to celé nevyprdnout. Jód přidávám do vody 1-2x do měsíce pár kapek, tam to snad bude ok. Jsou to první kozoporody, tak jsem z toho nervózní :stydim:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Selen a odčervení injekčně březím kozám

Nový příspěvek od Janina »

Já tě chápu, obavy,abys před prvními porody nic nezanedbala.
:usmev:
Pokud jsou kozeny dobrém stavu, zacerveni zřejmě minimální,podavas jim vše cos napsala, věřím, že vše dopadne ok.
Napiš o kozenkach více, je tu i porodní vlákno pro kozeny a kozlatka :ruzicka:
Barush
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2019 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Selen a odčervení injekčně březím kozám

Nový příspěvek od Barush »

Ovce mají koprolku čistou, už tři roky, mám štěstí na místo, zarostlý sad, sice není moc trávy přes léto, ale JV svah, takže dost sucho, moc se tam asi parazitům nedaří. Snad se nic nepokazí, domluvím se ještě s vetem co přesně tam bylo za breberku a ještě se rozmyslím. Na vlákno mrknu a dám potom vědět jak porody dopadly :usmev:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Selen a odčervení injekčně březím kozám

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Za sebe jsem zjistil, že záleží i na tom, kdo a jak koprolku dělal. Z jednoho vzorku diametrálně různé výsledky.
Jeden křížek není nic nebezpečného.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Selen a odčervení injekčně březím kozám

Nový příspěvek od Hhippie »

Jinak bych to asi taky resila tak, ze neresila. Obcas vlezu ovcim pod vicka a sleduji vyzivovy stav. Nepridavala jsem do letoska nic, ale tim, ze jsem nebyla presvedcena o kvalite letosnich kondic matek, projela jsem je kurou vitaminu v posledni fazi brezosti.. jehnata dopadla vyborne, porody take, matky jsou hubenejsi, ale z toho se hroutim kazdy rok po mesici kojeni... :nevim:
Kozy nemam uzitkove, takze neresim, ale ikdyz jsem dojila, nic zvladtniho jsem nepridavala a prospivaly. Akorat to nebyly udernice s 5l za den... :)
:Hhippie: Bubáci forever!
Barush
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2019 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Selen a odčervení injekčně březím kozám

Nový příspěvek od Barush »

Oo to já bych ráda kdyby tolik nadojily, když už jsem se upsala ďáblu (KU) :usmev: ale když bude kolem 3l - všechno prvničky, tak budu spokojená. Ta jedna má měsíc před porodem a vemeno už jak balón.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů