ivermectin

chov ovcí a koz...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ivermectin

Nový příspěvek od Jamarov »

Musela jsem dnes odcervit injekcne,pri desate koze ktera to nejvic a mozna jedina potrebovala pripravek vytekl,docela velke mnozstvi jak kdybych to pichla mimo.Tak znovu a opet to same,velky flekanec.S celovkou za tmy nic moc.
Zavolala jsem dceru aby chudaka podrzela a uz se zadarilo,jeste jsem chvili drzela misto a vse v poradku.Je mi jadne ze mensi davka zrovna u ni by byla na nic.Pokud pri prvnich aplikacich neco malo zustalo,jsou u ivermectinu nezadouci ucinky pri nadhodnoceni? Vim ze jsou odcervovaky kdy mensi mnozstvi vadi (to u vsech vlatne)ale nedochazi k ptedavkovani.veta uz nechci otravovat.
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ivermectin

Nový příspěvek od Moonika »

nasla som v parasitipedii k ovciam, ale u koz to bude podobne, kozy by mohli zniesť aj viac keď sa im dávkujú vyššie dávky odčervovákov

Sheep tolerate ivermectin very well.
Doses of up to 4.0 mg/kg do not cause clinical symptoms

vy ste urcite dali ovela nizsiu dávku ako je 4mg/kg:)
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ivermectin

Nový příspěvek od Jamarov »

Je Moniko jdete na zavolanou :usmev:
Dekuju.Davala jsem 1,5 ml na kozu 60kg prumerna vaha.Kolik dostala Liza tedy netusim ale verila bych ze vic jak 2,5-3 ml urcite ne.
Uživatelský avatar
MalyNomad
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2019 11:34
Kontaktovat uživatele:

Re: ivermectin

Nový příspěvek od MalyNomad »

Jestli jste se drzela navodu (ktery je, testovany pro ovce) tak pro kozy se ma davat vseho 1,5-2 nasobek doporuceneho davkovani. Bylo nam to receno uz nekolikrat lidmi z VFU. Kozy maji rychlejsi metabolismus, takze mnozstvi ucinne latky u nich v organismu tak dlouho nevydrzi, a aby byl ucinny, musi ho byt vice.
Think out of the box!
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ivermectin

Nový příspěvek od Jamarov »

Ja navod nemam,pocital mi to veterinar.

Podle neho bych mela zopakovat dalsi odcerveni za 14dni a dalsi znovu za 14 .
Brala jsem vzorek od kozy ktera nevypada dobre,jako jedinna.vyslo ji strongyli+++ a trichuris+ .
Tak si muzu sypat popel na hlavu :smutek:
V listopadu z rozboru strongyli+ tot vse.Pred porody jsem mela udelat rozbor a odcervit...takze dojit budu moct az tak v cervnu...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Hhippie a 15 hostů