Kozí lékarnička

chov ovcí a koz...
Petak
Příspěvky: 15
Registrován: 15 říj 2018 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od Petak »

oreb1 píše: 15 říj 2018 14:31 Chtěla jsem Peťak udělit pochvalu, ale není asi zaregistrovaná, takže to nejde. Každopádně - dobrý nápad. Někdo používá žvýkanec zdravé kozy, který jí v pravou chvíli vytáhne, rozkvedlá s teplou vodou a tu nalije do krku nemocné. Ale taky jsem to nepotřebovala. Myslím, že takhle nějak by to asi použila Peťak. Nebo jste to myslela jinak?
Díky, Oreb (o:, jo jo, tak bych to použila - inspirovala jsem se v nějaké starší diskusi na Ifauně, kde se snažila paní nastartovat trávení kozeně a nedařilo se jí s ničím, dokonce ani s tím žvancem od jiných koz moc ne, ale pak obětovala nějakého kozlíka a jeho obsah žaludku kozeně pomohl...
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od Moonika »

Peti len si spomínam že niekde (asi na FB) Starý Bača písal že po zmrazení to nebude ono, ono nejde len o bakterie ale aj o prvoky a ktovie čo všetko
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od Hhippie »

Kostey píše: 15 říj 2018 20:20 Jen teda lidi podotknu, že co se mě a mého chovu týče, tak čím déle chovám, tím méně léčím. Dá se říct že posledních pár problémů jsem řešil po řeznicku :andel:
Kubo...když už si nevím rady a je potřeba něco řešit akutně, volám kamarádovi - zkušenému ovčákovi (nebo Tobě, viď? :andel: ). Většinou je jeho odpověď - "To je to a to. Nech to bejt, buď to rozchodí, nebo ne...." mno... sice mi to ovci "hned" nevyléčí, ale alespoň jsem klidnější...maximálně si o tom něco donačtu, když zvládnu sehnat nějakou pomoc, pomůžu, ale většinou to nechám opravdu být, protože to je ta nejlepší varianta. Jen jednou za poslední asi 3 roky se stalo, že jsme museli porazit (noha přiškrcení, téměř amputovaná, od ohradník.lanka). Jinak si to všechno vyřešili sami nebo s našimi menšími zásahy.
Doby, kdy jsme léčili vše, lítali kolem zvířat, nervovali je při asistenci s porody, atp., je už za námi. Moc dobře si pamatuji, na vystresované všechny účastníky našeho prvního minikozího porodu, kdy matka už dávno malé opečovala a nakrmila (zřejmě) a já přiběhnuvší a zjistivší, že máme novorozeňata, jala jsem se nechat nakojit mimina... mládě se bránilo, řvalo, matka vynervená... přitom bylo vše v nejlepším pořádku a já se mohla jen v klidu a radosti pokochat, jak to všechno krásně zvládli a nechat je žít vlastními životy...
A tak bych mohla ve vyprávění našich omylů pokračovat...
Je fakt, že ne všechno zvířata rozchodí, ale vlastně toho vydrží daleko víc, než si člověk, jako nezkušený začátečník, vyschízovaný z načítání materiálů, myslí... ;)
:kyticka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od Janina »

V kozí lékárničce by nemělo chybět:
Mastivet Forte https://www.zoo-veterina.cz/veterinarni ... ng-1kg-454
Mast na vemena. Používá se při akutních i chronických zánětech mléčné žlázy, ale i otocích, abscesech, nekrózách kůže, zhmožděninách, odřeninách, na otlaky od postrojů a při zánětech kloubů a šlach. I chovatel ji může leckdy využít pro sebe či svou rodinu.

Ichtivet https://www.zoo-veterina.cz/veterinarni ... 20-1kg-451
Ichtamolová mast napomáhá při lokálním ošetření hnisavých infekčních onemocnění kůže. Přípravek se doporučuje používat při onemocnění růží, červenkou, při abscesech, při zánětu žil, akutním hnisavém onemocnění podkožní tkáně, zánětlivém onemocnění mazových žláz a chlupových folikulů. Dále se také může použít na proleženiny i na omrzliny.

Mastisan je možno si dát namíchat v lékárně. Složení, zde je: Iodum 0,94 g ; Ichtamolum 4,7g;Kalium iodatum 4,7g; Oleum jecoris aseli 0,94g; Camphora 9,4 g; vehiculum ad 100 ml.

Masti může chovatel využít i pro sebe a svou rodinu. :)
Přípravky jsou bez ochranných lhůt.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od oreb1 »

Janinko, dobré informace.
Já používám na vemeno, pokud se objeví něco jako zánět, zatvrdlina apod. OPODELDOK extra silný. Je to mazání, o kterém se píše už ve Švejkovi, a obsahuje kafr, levanduli, rozmarýn, kakost a mám ho prostě doma pro lidi. Hodí se na záněty, které jsou uzavřené, na zhmožděniny, klouby. Někdy s tím mažu i nožky pajdavým kůzlatům, která špatně šlápla.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od Janina »

Oreb také výborné.
Zde o Opodeldoku http://www.opodeldok.cz/uvod.html
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od oreb1 »

Jen bych ještě dodala k Opodeldoku, že se moc nehodí používat hřejivý. Obsahuje capsaicin a opravdu pálí. Dát to koze na vemeno, asi by se zbláznila. Používám extra silný, ten je kafrový.
pocahontas150
Příspěvky: 1
Registrován: 04 kvě 2019 15:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od pocahontas150 »

Dobrý den (ahoj) dá se toto všechno sehnat ( nebo-li sežene to i přesto obyčejný člověk) ? Na kolik by toto všechno vyšlo?dá se to sehnat i po internetu? Děkuji Eliška
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od Janina »

Ahoj pocahontas Eliško, vítáme tě. :usmev: Co všechno máš na mysli, sehnat? Něco se sehnat dá, něco musí prodat vet. Napiš, co bys potřebovala.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od xchipsy »

Mám jen pár věcí :blazen: Od doby fotky trošku něco přibylo, ale ne moc.. (No a pochopitelně je to mix pro všechny, kůň, kozy, prasata, králíci, kočka, psi...)

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od Janina »

:)) mám jen pár věcí , prej :))
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od xchipsy »

Jani, pro tolik druhů "dobytka" se to nasbírá no :blazen:

Mastnacek - exp si hlídám sama, ostrejch nožů mám několik, ale ne mezi těmahle krámama, protože při svojí šikovnosti bych se podřízla pokaždé, když bych do toho vlezla no a nevím, co je přesně myšleno tím "tubusovitý nástroj a šedá krabička s červeným víčkem"?
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od Janina »

Srážecí pistole, že by? K noži.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od Profesor1 »

Plus krabička s náboji :usmev:
Jak tak na tu výbavu koukám, tak se nedivím že rybám v našich řekách rostou rohy a začínají chrochtat a řechtat :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Hlavně pravidelná ovulace a mnoho života schopného a dále se množícího potomstva
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od Profesor1 »

Na ovulaci je ta lahvička vpravo v zadu. Na životaschopné potomstvo je to všechno ostatní a že se to pak v budoucnu nebude množit? No tak na to máme tu 3D tiskárnu :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí lékarnička

Nový příspěvek od xchipsy »

Srážku nemám, ale je neustále v pohotovosti soused řezník, kdyby náhodou. A kdyby náhodou zrovna nebyl doma, tak to jistí tři kulovnice v baráku, ale to by fakt musela být extra nouze, protože to už je o průser...
Jinak kdybyste to tady měli s veterinářema jako my, tak byste se tolik nedivili.. :nesouhlas: Jeden odešel do důchodu, druhý zemřel, oba skvělí praktici. Třetí je totální kretén a čtvrtý sem nepřijede, protože jsme "obvod" toho třetího... Tím končí výčet možností, zbytek vetů po okolí už je na pejsky a kočičky a morčátka a andulky, na hospodářská prostě nula plus nic :vztek:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů