Odčervení ovcí po nákupu

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od Moonika »

Vysledky este nie su? Uz to pisem druhy x, predtym v nejakej inej verzii fora, uz som celkom domotana:-D a zvedava:-))
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od xchipsy »

Stydím se, jsem hrozný lempl, tento týden jsem se nikam nedostala :plac: Tak to musím nechat na pondělí :mrzimeto:

Ještě dotaz - píše se, že by toho mělo být 5-20g, kolik je to tak baj voko "kuliček"? Ať tam nemusím jít s váhou :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od Moonika »

nam pytaju tak za velkost vlasskeho orecha. A stym odkladanim to poznam, tiez som v tej faze, ze sa tam neviem dokopat ist:D
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od Janina »

Prokrastinace. :usmev: Známe všichni.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od oreb1 »

Dokud nebyl Malochov, nic takového jsem nepociťovala, ale teď... :stydim:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od xchipsy »

Já jsem takový odkladač a posunovač, hlavně když mám volný den, že nejsem pracovně v dílně, mám naplánováno třeba Zítra v 9 začnu dělat to a to...pak je zítra v 9, půl desáté..říkám si Jdu! Ještě si udělám kafe, dám si cigáro a půjdu. Deset..najednou telefon..Půl jedenácté..Musím jít, ještě kouknu na maily a jdu. Tak, hotovo, udělám si kafe a jdu. Poledne... Prostě hrůza. Pak si konečně zavelím a vydržím makat klidně do půlnoci, ale takový ten první impuls, Teď hned!! to je peklo.
Mám nachystané a popsané kelímky, vypsanou žádanku, takže prostě zavelet si JDU za kozou to posbírat (jestli něco pustí, když přijdu :nevim: Ráno když krmím, tak je zajímá akorát žrádlo, to jsem tam zkoušela číhat a nic (většinou jen rozhodím misky a jdu pryč, ale teď jsem dvakrát dávala vodu, jednou seno, takže jsem se zdržela déle), pak během dne když jsem v dílně, tak si na to moc ani nevzpomenu, když přijdu z dílny, jsem ráda, že si na chvíli sednu na to kafe, než se začne smrákat a budu muset jít zas krmit... No a když jdu navečer krmit, tak je zas zajímá jen to žrádlo.. Navíc chodím skoro za tmy, protože pak na sebe hůř vidí a nedělají kolotoče z jedné misky do druhé :vytlem: Jsem fakt asi čím dál víc líná.
btw Teď už si asi od 10ti dopoledne nařizuju jít vozit dřevo do kotelny.. A je třičtvrtě na dvě.. :hrabeti:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od Janina »

Typické 😂
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od xchipsy »

A ještě - ta prokrastinace - to se používá, když někomu nechcete říct, že je línej jak prase?! :)) :)) :))
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od Janina »

A to právě, ze neeee 😂😂😂 líný nejsme , ani náhodou.
Citace
Prokrastinaci můžeme definovat jako „chorobné odkládání úkolů a povinností´“
Prokrastinace se od lenosti liší tím, že ten, kdo zahálí, je s tímto stavem spokojen, a netouží ho změnit. Naopak, lidé, kteří prokrastinují, trpí často pocity viny, obavami ze selhání nebo úzkostmi.
Passig a Lobo vymezují prokrastinaci jako „odkládání věcí na zítřek, do něhož můžeuběhnout ještě spoustu času“. Toto odkládání se neomezuje na žádnou konkrétní činnost, nýbrž principielně na cokoliv.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od xchipsy »

Takže je to vlastně skoro nemoc. To je fajn, můžu říkat "Nejsem líná, jsem nemocná.." :blazen: Já jsem sice ten odkladač, ale v 99% případů je to otázkou hodin, výjimečně dní v jednom týdnu. Ale podle toho popisu je rozhodně typickým prokrastinátorem můj partner, ikdyž se to bude trochu (dost) křížit i s tou leností :)) On je strašně moc šikovnej, ale přimět ho k nějaké akci, to je boj.. Když jsem chtěla udělat druhý chlívek pro prasata, protože jich bylo v tom jednom moc, tak prostor jsem měla vyklizený za dvě hodiny a pak čekala skoro dva týdny! než se uráčil - a to bylo v podstatě potřeba jen udělat branku a napojit napaječku! Když už teda konečně oblíkl montérky, měli jsme to za jedno odpoledne hotové.. A tak je to u nás se vším, teda se vším, co chci nebo potřebuji udělat JÁ. Pokud to chce nebo potřebuje někdo jiný, jde to udělat klidně okamžitě, zatímco já na všechno čekám :otraveny: A to je vlastně další důvod, proč si třeba ty chovatelské zařízení dělám sama. Vždycky říkám "Kdybych měla se vším čekat na tebe, strávím zbytek života v čekárně.." :blazen:

edit: Kotelna už je navožená :souhlas:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od Janina »

Xchipsy říkám si, že je to vlastně normální jednání, dělat některé věci prioritně a jiné odložit. Jen dnes je společnost zaměřena na výkon tak to chce léčit.
Takže jsme vlastně v pořádku . :souhlas: :usmev:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od xchipsy »

Ono se to asi i mění časem. U mě dřív tohle odkládání neexistovalo, prostě jsem šla a udělala to. Ale teď kolikrát ikdyž vím, že je to potřeba, tak se mi taaak strašně nechce.. Jakmile už začnu, tak jedu jak drak :blazen: ale začít..to je často peklo. Naštěstí jsem zatím ve fázi, že takhle posouvám jen to, co není úplně extra skoro životně důležité, třeba teď bych mohla pokračovat na té odchovně, ale protože ji zatím nepotřebuju, tak to klidně odložím. Ale třeba když vím, že je potřeba vykydat králíkům, tak nějaké chce nechce neexistuje, sice ten začátek je obdobný jak už jsem psala (desetkrát si řeknu, že Teď jdu! a přitom devětkrát nejdu :)) ale udělám to ještě týž den. Ale pokud něco nehoří, tak se mi fakt kolikrát nechce, přitom se na to vlastně těším a baví mě to... Nechápu. Jsem asi divná :otraveny:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od xchipsy »

Ještě abych se vrátila k tématu Odčervení - jak si popisujete vzorky? Já si na ty nádobky napsala jména, může to tak být? Napíšou mi je pak i k jednotlivým výsledkům? Jako mohla bych to popsat "koza 1", "koza 2"...ale při své šikovnosti bych pak přemýšlela, jestli koza 1 byla hnědá a která hnědá... :blazen: Jména nespletu.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od Hhippie »

Xchipsy, musim se smat. Znam to, presne jak to popisujes :))
A jeste vic se smeji, jak cim min zvirat clovek ma, tim vic casu mu zaberou. Jakmile zacne chov rozsirovat, najednou zacne zefektivnovat a zjisti, ze bez cerstveho sena 3x denne a kazdodenne pohrabaneho vybehu proapivaji uplne stejne :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od PavelIV »

Já napsal jména i do reportu a napsali mi je tam.
Tady jsem se nasmál, mám to podobně :vytlem:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak dnes konečně odvezeno na veterinární správu (odtud to ve dvě odjelo do Jihlavy), ale teda jen kozy, kozel to sprostě bojkotoval :nevim: A nebo je slušně vychovaný a zastává názor, že před dámou se nekadí.. :)) :)) :))
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od Moonika »

Tak dufam ze si vezmem priklad a v stredu aj ja zanesiem Bozenine bobky na ktore sa chystam snad rok :stydim:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od Augenblick »

Jsem na tom podobně, Gerda kašle, taky jsem ostuda a chystám se na koprolku.. :nesouhlas: a nějak to pořát nevychází :(
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od Hhippie »

Alespoň člověk vidí, že v tom není sám... :stydim: sice děláme, co můžeme, pro ta naše zviřátka, ale prostě jsou věci, které člověk odkládá nebo mu tak nějak "unikají mezi prsty" ... nojono... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení ovcí po nákupu

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak mám výsledky :nene:
protokol.jpg
Takže minimálně Zolu (bílá vyzáblá burka) odčervím, ikdyž asi by bylo nejlepší vzít všechny... Otázkou je, jaký preparát zvolit, aby byl účinný na to, co tam vyšlo.. ? :nevim: Budu muset zavolat vetce a chtít to po ní objednat (pochybuju, že bude mít skladem, dělá pejsky a kočičky..) nebo aspoň napsat recept a objednám si to pak sama přes lékárnu v mém rodném městě (jediná v okrese, co nabízí vet.preparáty, už jsem tam brala vakcínu pro prasata..)
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů