Pokousané vemeno

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pokousané vemeno

Nový příspěvek od Marion108 »

Ty piraně nasi Evicky ji to vemeno solidne pokousaly, tak jsem ji struky zalepila a dojim, de fakto jsem je odstavila, rano odlepim, podojim, zalepim, vecer to same... po dojeni ji ty ranky dezinfikuju, dezinfikuju si i ruce pred dojenim, co vic muzu udelat? Koupila jsem dnes nejakou sypkou vysucujici dezinfekci, mazat nemuzu pak mi na to totiz nechytne naplast na zalepeni struku... jeste me napadlo prilozit polstarek s cernou masti a prelepit jak jsem zvykla...?
Přílohy
IMG_20190821_091759.jpg
IMG_20190821_091808.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokousané vemeno

Nový příspěvek od oreb1 »

Černou mast na použití na rány neznám. Já to vyčistím a namažu konopnou mastí nebo dermazulenem apod. Neodstavuju je kvůli tomu, ona si je odstaví sama, pokud ji to bolí hodně. Zatím se to vždycky samo zatáhlo za pár dní. Nezalepuju ničím.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokousané vemeno

Nový příspěvek od Profesor1 »

Pokud se už kousání nebude opakovat, tak bych to neřešil, zhojí se to samo. Teda řešil - stříknout slivku na dezinfekci a máznul mlékem. Ono už samotné ovčí - kozí mléko je na hojení ran dobré.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokousané vemeno

Nový příspěvek od Marion108 »

Ono se to prave stane, kdyz jim chce utect a oni drzi a cvaknou :smutek: i zameci, ma tam vic drobnych ranek... uz maji tri mesice, stejne je odstavit chci... :nevim:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 6 hostů