Nateklá huba, motolice?

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Marion108 »

Tak coz si o tom myslite? Kopro nic neukazalo... :nevim: tak cim ji pomoct? Jinak je ok, zere vylucuje, neni vyhubla... :mrzimeto: nechci ji zase prohnat chem. odcervenim... :nene: :smutek:
Přílohy
IMG_20191210_144115.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od přezdívka »

Koukněte se na SCHOK. V inzerci z 15.11. tam pa Kováč inzeruje přírodní odčervovadlo. A má to být i na motolice.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5325 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Hhippie »

Nema v sobe nubii? Nechybi ji jod?
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Marion108 »

Podle slozeni same bylinky, pelynku tu roste kvanta, vratic mam nasuseny, materidousku atd taky, tak zvazuju zda 600 kc za kilo, coz je tedy pro kozy na dlouho, ale zda to neni zbytecne drahe, presne slozeni jsem nenasla.
Hhippie, vubec je to babca krizenka co bylo na dvorku, je to neco jako hneda koza, ma s parazity celozivotni problem... :nesouhlas:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5325 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Hhippie »

Zas na druhou stranu - jestli ma cistou koprosku, tak nemuze byt tak extremne zacervena. Protoze jinak by se objevilo alespon neco...?
Mozna bych sla cestou zvyseni imunity...? Cecko nestoji moc - v baleni pro kone je ho mraky a jde podavat vsem zviratum pro posileni obranisxhopnosti...
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Bekkky »

No.... pokud má čistou koprologii, normální tvar bobků a víčko není bledé, zvážila bych píchnout několikrát b-komplex, prohlédla bych stav všech zubů a povolila obojek :mrk:
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Marion108 »

Bekkky, obojek je zcela volny, strcim tam celou pazi, jen tedy je udesne chlupata. :vytlem: ale priznavam vypada to blbe, b-komplex muzu pichnout... :souhlas: jo kopro je ok, a bobky taky, vicko ma svetlejsi, ale ne o moc... jsem z toho rozpacita... fakt nevim...
Na zuby mrknu, diky.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od oreb1 »

Může to být i absces z čehokoliv, který zmizí. Třeba ty zuby, jak píše Bekkky, nebo píchnutí o něco. Mohlo by to zmizet samo.
Jestli má bylinky, jak píšeš, nekupuj nic, to jsou vyhozené peníze. Ty, co máš, by měly stačit. A otruby na železo.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Marion108 »

Otruby ji dam hned zitra, vpich jsem nenasla a nehreje to, je to tvrdy vazivovaty otok... :nevim:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5325 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Hhippie »

Navazuji na téma se svým aktuální. problémem..
Je to 3 dny, co jsem si všimla otoku. Vytvořil se “ze dne na den” - ovce mám každý den v ruce.. Otok byl velký a volný. Zavřela jsem ovci zvlášť a po půldni hladovění jsem podala odčervovák s účinnou látkou, co nikdy neměly (First Drench). Do dalšího půldne se jí začla z otoku tvořit tvrdá boule. Je pouze pod jednou stranou čelisti. Ovce je zavřená zvlášť, aby mi ty eventuelní červy neroznášela. Chová se zcela normálně. Má jednotlivé bobečky jak korálky, oční sliznici dle Famacha testu na středním stupni. Koprologii jsem nedělala. Jiná ovce z 10hlavého stáda problémy nemá. Fakt nevim.
Odčervena byla Aldifalem na jaře (květen). Neodčervuji plošně všechny, spíš dle potřeby. Koprologii nedělám. Ikdyž jsem udělala, nic neukázala a někteří veti tvrdí, že je stejně dost neprůkazná.. :nevim:
Napadá vás někoho něco?
Skontaktovala jsem šikovnou a ochotnou vetku, jestli by byla tak hodná a přijela ovci píchnout něco proti zánětu a otoku (jako je Equipalazone pro koně).. prý se poradí s kolegou a ozve se. Tak jsem zvědavá, co zítra vymyslí... :nevim:
Ale štve mě to. Tohle se mi už dlooooouho nestalo. Naposledy asi před 4 lety, když jsme měli nově walliserky, než jsme zjistili, jak jsou choulostivé... tak ty musím odčervovat častěji. Ale u zwartbles si nepamatuji nějaké větší problémy tohoto typu.. :mrzimeto:
Občas mívala jedna moje koza abscesy, ale tvořily se jinak... a byly to menší ohraničené boule, které pak začly dole měknout a když jsem nenařízla, provalily se samovolně. Nejlepší bylo říznout, vymačkat (to je fakt hnus!!), vypláchnout stříkačkou Betadinou a nechat otevřené. Dokud to jde, každý den vypláchnout Betadine a samo se to zaléčilo. Ale tohle vypadá jinak...
Fakt nevím.
Přílohy
F4906A79-513E-4C7D-BDC2-1332F9FC41F3.jpeg
56651EF9-E857-4B08-B7DC-B416253C96E1.jpeg
75801F0B-0B8E-444B-906E-3E0D5749208F.jpeg
A355CD15-65FD-4B2B-AB9C-52BA1AA433C8.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od čobanak »

hippie,držim palce a jsem sám zvjedav.mňe na otok pod bradou zemřeli letos 2ovce,předťím se mi to ňigdi nestalo a až od tebe jsem se dozvjeďel,že múže jít o začerveňí :nevim:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Františka. »

Ono to asi fakt vypadá jako zduřené uzliny. Kdyby to bylo začervením, mělo by to po pár dnech opadnout, ne?
Absces ne, na pohled to nevypadá a Vy jste to osahala. I když to, že to ztvrdlo, by pro něj mohlo svědčit taky. Změkne až později. Ale byl by divný a moc velký. Z čeho by mohl být tak velký?
Já bych nedělala nic a počkala bych, jak se to bude vyvíjet. Zítra už to může být jinačí.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Jana P. »

Při začervení se otok tvoří a mizí, a přijde mi víc na čelisti, u čelisti jako. Otok mezisaničí. Odčervení by mělo pomoci.
https://www.veterinarni-lekari.cz/novin ... -ovci-8826
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Františka. »

Bylo by možná dobré vědět, jak to vypadá zevnitř, myslím v ústní dutině a v krku.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5325 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Hhippie »

Zdá se, že otok zas trochu měkne. Ovce stále v pohodě. Aktivní a baští... vetka se slibovanou informací od kolegy se neozvala :promin: Ale ovečka se nezhoršuje, tak nehrotím.. ví o mě, řekla jsem, co bych od ní event.potřebovala za preparát a vím, že pokud zrovna nebude křísit lamu nebo řešit koliku, v případě nutnosti přijede :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nateklá huba, motolice?

Nový příspěvek od Františka. »

Tak nám pište, jak to probíhá. Měkne, to by mohl být i absces a možná i opadnutí otoku lymfatických uzlin při začervení. No, jsem zvědavá, jestli se to celé nějak jasně projeví nebo to prostě ustoupí samo jakoby nic.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 12 hostů