Laminitis

chov koní...
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminitis

Nový příspěvek od Lisbeth »

Pěkný tlouštidlo! Schvácení to je prostě věc, kde ani selský rozum někdy nestačí, kolikrát si člověk myslí něco a pak je všechno úplně jinak...Já jsem měla u valacha rotaci poměrně malou, na kopytech toho ani pouhým okem nebylo mnoho vidět, a přesto dopadl velmi špatně, konec v děsných bolestech. Když jsem na vlastní oči viděla kopyta schvácená jak podle příručky (lyže, pantofle, zvrásněná kopytní stěna do všech možných patvarů) a ti koně nejenže přežili, ale žijí relativně slušně, někteří opravdu bez bolesti, nechápu, kde jsem udělala chybu...U mojí čůzy mi kovář každé strouhání opakuje, že nechápe, že se ta kobyla nikdy neschvátila, že je jak žok (prakticky celý život), kopyta úplně placatý (ze spodu) a přesto všechno tak kvalitní, že si na ní musí brát sekáč, má je jak z betonu...pravda RTG jsem nikdy nedělala, nemám důvod...Prostě jsou asi věci mezi nebem a zemí, třeba i ta zvířata mají něco ve vínku a člověk i kdyby se pos.. s tím nic neudělá.
Add foto - takhle nějak vyžraná (možná víc) byla moje čůza, když jsem jí nastěhovala k nám a je stále mezi námi a prospívá, otázka je, jak se k obezitě svého koníka postaví majitelka toho na fotu...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminitis

Nový příspěvek od Marion108 »

Oni ti kone tam jsou na docela chudym porostu a myslim, ze nema cas resit je moc... ma tam jeste jednoho prakone a dva chladase, vyzrani jsou vsichni, ale ja uz aspon nemam blby pocit, pry na tom muj hucul zas tak blbe neni povidal podkovar a odkazal me at se jdu zblizka podivat na tyhle kone... :smutek: jsou soucasti statku s tema chlupatyma kravama ze skotska... maji jich hooodne tech krav a tak chapu no...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminitis

Nový příspěvek od Lisbeth »

Tak to jo, to je přesně jak psala Hhippie, někdo to prostě až tak nehrotí, zvlášť když je toho víc (oproti třeba nám dvěma), pokud jsou na vyžraném, tak tady asi opravdu chybí hlavně pohyb, a sama vím, jak se někdy nechce, i když vím, že bych měla...myslím, že tvoji koníci jsou teď úplně v klidu :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Laminitis

Nový příspěvek od Marion108 »

Dekujem :stydim: mam z nich radost...
Ona ta pani je pry asi fajn, my se s nimi trochu handrkujem o pozemky, ale tak uz to byva no... jinak nemuzu rict ani pul slova, vypada urcitd lip tohle nez vychrtliny z utulku, ale to jsou zas stari a nemocni kone...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti