Podlomy

chov koní...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

A je to jasny, z blbyho dupani vznikl osklivy podlom :prekvapeni:
Vim, ze podlom, je v prvni rade imunitni problem, proto se ptam, jak ucinne bez prumyslovych pripravku podporit imunitu kone? Davala jsem sipky, ale v unoru uz nebyly, od te doby je nedavam.
Dalsi vec, cim to lokalne osetrit a jak by melo spravne osetreni vypadat? Co clovek to nazor... :smutek: , tak nevim. Zitra mi privezou mast od veterinare, ale zajimaji me vase nazory a co se vam osvedcilo? Strikani pederiprou jiz nepripada v uvahu, kun zacal ze syceni kolem zadni nohy desne vyvadet. :nene: a je to bohuzel uz i nebezpecne, nevidi na tu stranu. :smutek:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Hhippie »

Marion, mas pravdu, ze clovek, to nazor.. v Nemecku u haflingu, kteri na ne opravu hodne trpeli, jsme pouzivali zasyp detskym pudrem. Levne a fungovalo
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Milanhájenka
Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2019 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Milanhájenka »

Já, podle rad svého dědy používám na podlomy silný vývar z dubové kůry, nic jiného a funguje to na 100%, během pár dní je podlom pryč.
Tykání prosím
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

Milane vyzkousim, dub kuru mam. :usmev:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Marion, co ta dubová kůra, zabralo to? Já naštěstí nemám s podlomy zkušenosti, ale zajímá mě, jak to u vás dopadlo, protože co kdybych to náhodou někdy potřebovala...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

No, tak asi takhle od vcerejska mazu mast od veta, nejak je toho moc, tak jsem nemala silu delat odvar, ma na te zadni kde to zacalo osklivy skraloup na korunce a rozliza se dokola. :smutek: jdu prave udelat ten odvar a budu to polevat co nejcasteji, tak poreferuji, jak to zabralo.
Mimochodem rozlezlo se mu to uz na dalsi dve nohy, mam trochu strach aby neslo spis o fotodermatitidu, ale uz mesic trezalku nema v sene a roky predtim na ni reakci nemel... me podezreni prameni z toho, ze postizene jsou tri bile nohy, ctvrta cerna je ok zatim...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Milanhájenka
Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2019 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Milanhájenka »

Mast s výluhem nekombinujte, po mastném by to steklo bez účinku. Je to divné normální podlom se nějak zvlášť nerozlézá :nevim:
Tykání prosím
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

Nejdriv to bylo jen ze zadu a ted se to rozlezlo na tu korunku...
Pozitivni je, ze se to ztratilo z tech prednich.
Jsou to tvrde strupy, sloupnout nejdou, tak nevim, co s tim... :smutek: poctive promazavam kazde mistecko...
Přílohy
IMG_20190325_180606.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Milanhájenka
Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2019 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Milanhájenka »

Zdá se to na podlom. Jak to vypadá pod rousama, není to tam mokvavé? Jestli jo, tak zatím mast vynechte a vyzkoušejte tu kůru. Já bych chlupy kolem vystříhal, aby nedráždily ránu a mazal mastí až suché strupy. Jak jsem již psal, vždy jsem si vystačil jen s kůrou, bez pozdějšího mazání.
Tykání prosím
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

Prave, ze na tehle uz jsou masivni strupy... :smutek: premyslim, zda se je pokouset odstranit. Mokvave to bylo na zacatku, to jsem strikala dle rady veta pederiprou, chlupy tedy ostriham. Dekuji.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

Tak dnes pri dukladne prohlidce za svetla jsem objevila, ze ma stroupky i vys na nohach... jsem z toho jelen, veta uz jsem volala, mel obsazeno, urcite zavola zpet...
Ma to na vsech ctyrech, na prednich na spenkovem kloubu a na zadnich na hlezne... :vztek:
Přílohy
IMG_20190327_091503.jpg
IMG_20190327_091449.jpg
IMG_20190327_091443.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

Jen moje teorie, ale...
Kun je cholostivy hlavne, kdyz se neco deje s panickem... roky nemam jediny problem a jakmile se mi v zivote neco zvrtne, tak kun se sype...
Za dalsi kuze kone, srst, vidim navaznost opet na jatra, kun zral v sene asi to co nemel... viz jedovatky, co poskozuji jatra, ja to netusila, je to vlastne ma chyba. Moje teorie je jen dobeh toho mizernyho roku, co byl loni.
Za dalsi muze to byl i reakce na slozku v krmivu, pisu vyse treba fotodermatitida nebo alergie... ano opet, debilni kytky... jooo, uz z toho mam hlavu v pejru, do mileho hustim, ze konim seno vypestujem s travni smesy na zryte louce. Nebo se budu modlit, ze se podari nekde sehnat seno bez blbych kytek...
A nebo je to taky neco jinyho, nevim...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Milanhájenka
Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2019 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Milanhájenka »

Zvláštní co tomu koni vlastně je. Nikdy jsem nic takového neviděl, jistě se to bez dobrého veta neobejde. Ne každý veterinář těmhle věcem rozumí. Možná by stálo za pokus spojit se s koňskou klinikou v Heřmanově Městci. Třeba tam zavolat, popsat situaci a poslat fotky, snad poradí.
Tykání prosím
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

Za vetem se mam zastavit, pry tusi, no to zrovna rada neslysim, ale zkusim co mi na to rekne, kdyz uvidi fotky.
Kliniky, to je ta posledni moznost, doufam, ze nebude potreba...
Zkontrolovala jsem uzliny zda neco nekde nenabehlo, nema teplotu, tak snad to je jdn nejsky kozni problem, ale stve me to.
Jinak vet se zastavi az pojede nas okruh, neni to moc akutni pry, tak je blbost aby jezdil solo, zatim teda se mam stavit v ordinaci s co nejlepsi dokumentaci, jeste asi udelam seskrab , jestli tam neuvidi nejakou breberku...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Lisbeth »

Páni, Marion, já tedy taky vůbec nevím, tohle jsem ještě asi neviděla, s podlomy nemám zkušenosti, ale když to má takhle na všech, je to vůbec podlom? Teď budu určitě za blba, ale je čas línání, nemohou to být místa, která ho intenzivně svědí, tak se tam drbe, kouše, líže a takhle to pak vypadá? Jinak s tím co jsi napsala výše, naprosto souhlasím, koně jsou odrazem či chcete-li zrcadlem majitele, není-li ve své kůži majitel, kůň mu to zrcadlí - osobně vyzkoušeno!
Určitě pak napiš co vet!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od PavelIV »

Marion, samozřejmě vím prd, ale jestli jsi to ještě neudělala, prohlídnul bych pořádně i toho druhýho. Měl by bejt o dost odolnější, díky plemenu. Seno má stejný, zbytek asi jinej?
Nemůže to souviset s tou medikací na játra, jestli mu to ještě dáváš?
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

No, medikaci nedavam, jen ostropestrec, krmeni maji jine do kyblicku... seno stejne. Jo prohlidnu ho, on mel lupy taky na podzim si vydrbal lopatky, ale nebyly to strupy, mrknu po obede. :usmev:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Hhippie »

Kozni problemy obecne, natozpak u zvirat, jsou pro lekare peklo. Muze to mit milion a jeden duvod.
Disbalance v krmeni, snizena inunita, nemocne organy, jedovate slozky v krmeni, paraziti, drazdivy hmyz, ale treba i to, ze zvireti neco chybi a nekde ve vybehu najde treba nejaky nevhodny predmet, ktery dlouhodobe olizuje a dostava tim do sebe nezadouci latky... :(

Je tedy evidentni, ze (jen) o podlom nejde.
Fotodermatitidy, co jsem videla (z bylin), postihovaly hlavne bila mista na koni - lysinky, ponozky.. jednalo se o mnozstvi mencich strupu, casti mokvavych.
Sla bych taky cestou kvalitniho veta. Ten by mel po diagnostice nasadit nejspis nejen lokalni lecbu...

Drzim palce, at se z toho brzy vylizete.
Uprimne...tech stresu, co jsem mela kvuli zdravotnim stavum svych koni, bylo opravdu mnoho a jsem velmi rada, ze jsem se jich dokazala zrict, protoze se mi hodne ulevilo... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

Ano fotodermatitida se mu uz kdysi objevila, zacala na cumaku ktery ma ruzovy a bez srsti skoro, tady to zacalo na nohach, ale nevylucuji nic. Doudam, ze to bude nejaka banalita...
Dobreho veta abys pohledal, tech je sakra malo....
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlomy

Nový příspěvek od Marion108 »

Tak se udajne podle lokace i vzhledu jedna o ekzem, no vet mi dal bylinnou mast a doporucil zjednodusit krmnou davku, coz me stve protoze az na teto KD konecne pribira. Pry jde o imunitni problem... ja vam nevim, poradne nevi, co delat nebo nedelat ani on, muj dojem z toho :nesouhlas:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů