Maly cerny pes

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Maly cerny pes

Nový příspěvek od Tedysek »

Uz na UFO jsem psala o mistnim problematickem malem cernem psovi.
V dobré vůli jsem ho dřív vracela majitelům. Aby ho bígl nepřekousl vejpůl, později koza Líza, aby ho nezabila. Skoncilo to malem podpalenym barakem. Tak už psa nevracím. Dlouho byl klid, jelikož pes změnil majitele.
A dnes jsme ho potkali znovu.
Po delších pokusech o odehnání jsem se rozhpdla vypustit Yaxe z vodítka. Se slovy "Nezabij ho, jen mu to vysvětli."
Yax mu to vysvětlil. Naznačil mu, že by ho klidně polknul v celku aniž by mu skřivil jediný chlup.
Malý černý pes utekl. Bohuzel na druhou stranu naseho baraku (musel obehnout pul vesnice). Takže po návratu z procházky ten malý černý pes prudil nase psy i sousedovic psa za vratama.

Nemate napad jak takoveho prudiciho, vecne toulajiciho se psa vyresit? Dokazu pochopit ze pes utika, dokazu pochopit hodne. Ale s timhle psem uz toho mame dost.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od Marion108 »

Nevim, sousedi nad nama maji fenu, krizence. Malou, bestii, ktera se nesnese s mou fenou a oblejza vsechno... obcas ji nejaky pes nakryje, oni stenata zabijou a jede se dal... :divis:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od Tedysek »

Ja nevim jak to resit. Je to dost neprijemny. Musim pak vodit kluky na voditku a starat se o bezpeci ciziho psa. Z prochazky nema nikdo nic. Pritel uz rikal ze ho odveze jednou do mesta at ho tam ulovi a poslou do utulku. Jenze chytit se ten pes neda.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od Marion108 »

Zavolat policii? U vas v obci neni vyhlaska upravujici volny pohyb psu?
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od Janina »

Zajít za majitelem, napsat dopis majiteli, zajít na obec, napsat dopis na obec. Budou to muset řešit.
Nebo postříkat psa (nebo majitele?)vodou, pepřákem, přetáhnout ho holí, střílet na něj vzduchovkou...... :mracim:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od oreb1 »

Ale když máš psa na vodítku, je jasné, že bude ten malý otravovat. Řekla bych, že si neber aspoň jednoho psa na vodítko. Toho, co nejvíc poslouchá, nech volně. Teda jestli je to někde na ulici, to asi ne, ale jestli to může být někde za domy, nech je, ať si to vysvětlí. Třeba mu natrhne ucho nebo něco podobného, ale nejspíš ho nezabije a jinak za vámi běhat nepřestane.
Bohužel jsem měla nalezenou fenku, mrňavou, bojácnou až do té míry, že obštěkávala a obíhala i obrovské psy. Jednou to udělala u dobrmanky, která šla okolo, ta se na ni vrhla - jen trochu, moji fenku trochu kousla a byl pokoj. Od té doby se chovala úplně jinak. A když se potkají dva psi, jeden na vodítku a druhý ne, má navrch vždycky ten bez vodítka. Ale to Ti nemusím vysvětlovat, to víš sama taky ;) .
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od Tedysek »

Jani, tyhle pokusy naposled dopadli malem katastrofou... pokusy o podpal nasi zahumenky a ja dala pryc kozy. Tuto cestu u tohoto psa uz volit nebudu.
Vyhlasku tu mame, ale je to takova vyhlaska nevyhlaska. Kazdy na to kasle. A starostka to nebude resit dokud pes nekoho nepokouse.
Policie tady neresi nic. Ani kdyz nas vykradli a my jim rekli kdo to byl tak to neresili. Takze tudy cesta taky nepovede. :-(

Oreb to jsem udelala dnes. Nejvetsi chodi vsude na volno. Toho musim odhanet aby mi nesel doslova za zadkem. Tak jsem pustila Yaxe. Ten ho parkrat sroloval pod sebe (neubrzdil to kdyz k nemu bezel) a kdyz se maly pes ohradil a 2x steknul tak se cela jeho hlava ocitla v Yaxove hube. Nekousnul ho, to ne. Jen mu ukazal ze by klidne mohl. Pak maly pes utekl. Ale za vratama prudi klidne dal. I sousedovic pes je z nej na infarkt.
To pak vybihame my bez psu na ulici a hazime po nem kaminky. Po takovem desatem pokusu se pes sebere a vzdali se. Cele se to u vrat opakuje tak 3x nez ho to prestane pro ten den bavit.

Vim ze za to ten pes nemuze. Ale uz toho mame plne zuby. :-(
Priste nebudu Yaxe volat tak brzo, at mu to vysvetluje dele a asi i durazneji. Bigla na nej nepustim. Zavrcel by fakt jednou a naposled. :( pak uz asi fakt utulek. Treba by mel pak stesti na nove panicky.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od oreb1 »

Já bych Yaxe nevolala, oni so to opravdu dokážou mezi sebou říct líp než lidi, kdo je pán. Jen dej pozor, aby Tě neviděl někdo od těch majitelů, ale nech je. Toť můj názor. A házet kamínky - to bude ještě horší. Prostě je malý, štěká. Víš, jak se říká, je to pes, mňaukat nebude. Přece štěkají všichni mrňaví psi, on se bojí, kamínky to ještě zhorší, protože ho tím provokujete. Já bych řekla nech to na psech a zbytek ho ignoruj. Útulek mu nepřejte, většina psů odtamtud neodejde do nového domova.
Ten můj poloviční Jack Russel terier je taky nalezenec z vesnice. Paní, která už má dva psy, si ho vzala k sobě, protože ho někdo přivezl a vypustil na vesnici. A lidi to štvalo, tak to nahlásili na úřadě, že je tam ztracený pes. Jenže ta vesnice útulek nemá, musí za umístění psa platit nějakému útulku a je teda hospodárnější zavolat myslivce, psa vzít ke hřbitovní zdi a tam ho zastřelit. Je to zadarmo, obec nic neplatí a nemá starosti. Takhle to tam dělají a asi i jinde. Tak mám psa z vesnice, aby neskončil u hřbitovní zdi. ALe toho černého od vás si už nevezmu :a: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od Hhippie »

Tyjo,Oreb,to koukam,ze se to takhle verejne traduje. Lidi jsou hloupi a podli a ikdyz celou ves stvou tihle utekari,tak se divim,ze ma nekdo ty koule to vyresit radikalne...
Resenim myslivci mohou byt,ale ne takhle v obci :mracim:

Nenapada me zadne humanni reseni. Asi bych to take mela po neuspesnych smircich pokusech potrebu resit to radikalne :mracim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od oreb1 »

Ještě se musím zeptat, protože jsem asi všechno nepochopila: ten pes jen otravuje tím, že chodí kolem vás a štěká. Nebo ještě něco jiného? Třeba leze někam zakusovat slepice a tak? Jestli jen štěká a toulá se, tak ho nechte. Pár let už se v ČR psi netoulají, každý má svého majitele, ale myslím, že ještě před dvaceti lety tu toulaví psi byli. Dokud někomu neubližovali nebo neměli prašivinu, nechávali se. Ono to není jak pořádně vyřešit. Jakákoliv útok na toho psa, dupání, odhánění, to je asi ještě horší než ho jen nechat být. Ale nejsem v Tvé kůži, to jen tak přemýšlím, že nejde mít všechno naprosto pod kontrolou.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od Tedysek »

Oreb, on ten malej cernej ani nesteka. Ale stoji u nasich vrat, nasi psi rvou jak sileni treba 5 minut. Pak se malej cernej presune k sousedovic vratum a souseduv pes rve dalsich 5 minut. pak na nej rvou uz psi z nasich i sousedovic vrat. O tom ze jednou ty vrata nasi psi i souseduv pes proste prohrabe ani mluvit nebudu (ani nechci vedet kolik by staly novy 4m vysoky vrata). Kdyz lidi projdou se psem, nasi si toho pomalu ani nevsimnou. Ale tohodle uz nesnasi. Jasne, mam sve psy ukocirovat at jsou zticha. Ale kdyz jim treba z druhe strany vrat zrovna malem cura do tlam.... Celkem jim rozumim, ze ho nesnasi. On malej cernej nic dohromady nedela. jen "vysira". Kdyby to bylo obcas, ale potkavame ho casto. jen vetsinou je s majiteli.
Priste to necham vic na Yaxovi.Ale zas nechci, aby se z Yaxe stal vrahounek kdyz nam dalo velkou praci, aby zvladal se mijet s jinymi psy bez velkeho divadla.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od Hhippie »

Jo tak. Ja jsem prave taky pochopila,ze je to skodna... tak v tomhle pripade bych to asi take resila jako Oreb.. 😉
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od oreb1 »

Tedysku, on je provokuje, já vím, proto až ho potkáte, musíte mu to vysvětlit. Jenže příště zase bude za vraty a nikdo na něj nemůže, takže to vysvětlení platí jen pro venek. Asi si potřebuje dodat sebevědomí. Lidi to taky tak dělají ;) . Nejspíš tu situaci nevyřešíte, nechala bych to. Psi štěkají, na to je taky máme. Mně štěkání vůbec nevadí, ale někomu může, to chápu. Kdyby nastal nějaký obrat, napiš nám to sem. Jestli se to nějak vyřešilo nebo jste přivykli.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, to není oficiální postup zacházení s nalezenými psy. Nikde se to nevykládá, ale stačí říct v hospodě, kam zítra ten myslivec jde apod. To je takové mezi 4 očima a každý účastník to zatluče. Je to složité.
Paradoxní mi připadá, že všechno nalezené, pokud se nenajde majitel, je státu. Tudíž i pes je státu a člověk, který takového psa nalezne a nenahlásí to obci, se dopouští nějakého přestupku. Správně by měl obci ohlásit, že našel psa a obec má povinnost se o psa postarat, protože u nás se zvířata neutrácí. Čili z chudé obecní pokladny má zaplatit psovi, kterého tam měšťák vyhodil z auta, pobyt v útulku.

Takže jsem se prý dopustila přestupku, mám nalezeného psa, kterého jsem neodevzdala. Naštěstí mi to jen řekli a dál se to neřešilo.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maly cerny pes

Nový příspěvek od Hhippie »

Oreb,vim,vim. Ono se deje kdeco,jen dokud v tom clovek neni,tak netusi. Pred par lety,kdyz manzel delal na meste,obec jeste nemela funkcni policii. Takze kdyz nekdo na urad nahlasil,ze nekde pobiha pes,museli ho odchytit chlapy z Technickych. Pokud byl hodny,nejspis nekomu patril,tak ho chytli a odvezli na skladku,kde u steazniho domku je pekny svarovany kotec,kde pockal na panicka. Kdyz byl agresivni,nechal se byt. Oni na to vubec nejsou vybaveni,psy vozili v miste spolujezdce pod nohami...proste mazec! Nastesti odstrelovani tady provozovane neni. Ale rozumim,ze je to sice ilegalni,ale nejlevnejsi cesta,jak se tulaku zbavit :(
Driv toulavi psi mizeli v kotlikach Romů. Ted se maji na davkach pohadkove,tak co by kde lovili.. :hihi:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti