Teror od nového psa

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Teror od nového psa

Nový příspěvek od Marion108 »

Prosim o radu. Nasi si adoptovali dva psy z utulku. A ten mensi asi 4 kg maltezak zacal delat uplne blbosti. Normalni si narokuje cokoli je na podlaze a rafe, kouse, kdyz se nekdo pokusi to vzit ze zeme, vyjizdi po rukach. Mame prokousl prst, zanitilo se to a je na atb.
Je to pejsek devitilety, da se s tim neco delat? Prevychovat? Cim to muze byt?
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Tedysek »

Delat se s tim da spousta veci. Je to jen spatnymi nebo zadnymi navyky a nejistotou psa. Cim vic je pes menejisty (mene sebevedomy) tim vic kravovin vymysli. Vek v tuhle chvili nehraje roli.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Marion108 »

No dobře, ja asi vim, co bych delala, ale uz nevim, co mam rict mame, knih o vychove mam nekolik, ale ona je cist nebude :smutek:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

A měli ho taky na zkoušku nebo ho jen sebrali a přivezli domů ?
Za druhou verzi :hrabeti: jak rodičům tak ošetřovateli v útulku.
Znám případ boxera, který nesnášel malé děti a pánovu manželku. Po smrti chovatele ho opakovaně po umístění do útulku nabízeli jako vhodného do rodiny s dětmi.
Skončilo to třemi pokousanými dětmi a jednou paní. Následovalo utracení a soudy s útulkem.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Marion108 »

Oni ho prave maji na zkousku, ted to resi, zda si ho nechaji nebo si pro nej nekdo prijede.
Jsou druha rodina, co si ho pokousi vzit. Prvni ho proste nezvladli...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Tedysek »

Chce to psovi udelat poradek v hlave. Nastavit mantinely. Ukazat mu co je spatne a co je dobre. Jestli pes takhle putuje tak ma v hlave dobrej gulas. Zkus si Marion znovu precist diskusi co tu probehla s adoptovanym cuvacem. ;)
Dat psikovi voditko i na doma, a kdyz zavrci tak ho vzit za konec voditka a odvest ho na pelecb s povelem a pochvalit. Dat mu tam nejaky mlsek. Trenovat situaci kdy je neco na zemi a menit ty veci za neco lepsiho. Ja bych se teda s malym psem moc necrcala. Je to maly pes a je s nim lepsi manipulace. Urcite se to da zvladnout. Pes netrpi tim ze hmenil majitele. Trpi tim ze nema jasne dany pravidla ve kterych by se vyznal. Pravidla a stereotyp doda psovi jistou davku duvery v sebe sameho i v jeho rodinu. Takovy pocit jistoty. ;) stejny jako u jakehokoliv zvirete. Zvirata proste milujou stereotyp
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

jestli se útulek snaží udat problematické zvířátko metodou pokus omyl tak nakopat pod ocásek :narez: ,
tenhle pejsek potřebuje dočasku a psychiatra :sos: , až se dá do kupy může se pokusit o adopci, takhle jen všichni trpí - pes i nový majitelé :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Marion108 »

Lidi jsem tu a vidim to, pes byl zvykly sefovat, je to rozmazlenej hajzlik, ja jsem mame predvedla jak pred nej polozim granuli a zase si ji vezmu a nehne ani brvou natoz aby vrcel, ona se ho boji, dnes pry rafl brachu do nohy, koupila jsem nahubek, a dostal ho pac vrcel na deti, ted je hodnej s nahubkem.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Marion108 »

Hodnej a nastvanej, ale podle mne si to normalne tady zkousi omotat kolem prstu... pan veterinar mel dnes pravdu, mel by byt vdecny a ne nafat...
Přílohy
IMG_20190327_202458.jpg
IMG_20190327_200316.jpg
Naposledy upravil(a) Marion108 dne 27 bře 2019 20:25, celkem upraveno 1 x.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Tedysek »

S nahubkem je kazdej pes hodnej. Nez zjisti ze nahubkem to muze druheho dost bolet. Hlavne to chce dost prostorny nahubek. :) pes vi ze se ho nekdo boji, chce to trpelivost a naucit se vzajemne jak si duverovat. Neni to nemozne. Chce to jen chtit a cas. :) s malym pidizvikem to pujde. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

tak a teď ty mantinely jen udržet, každé zvíře vycítí nejistotu u druhých a dere se v hierarchii nahoru
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Tedysek »

Pes z útulku nemusi byt vdecnej. Staci prave par zmen prostredi a pes ma v hlave bordel co se smi a nesmi. Kazdy ma trochu jiny pristup k psovi a dovoli ci zakaze neco jineho. Pes se v tom placa. Zeptat se nemuze a tak zkousi co mu projde a neprojde a za co prijde pochvala. Vpodstate jako by slepec prisel dk noveho prostoru kde ma zit. Taky si vsechno musi osahat, vyzkouset... nez si bude trosku jistější prostredim.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Marion108 »

Uz jsem to nestihla napsat... takze az ted.
Byla jsem dnes u nasich a muj dojem ze vseho co slysil od mamy je, ze to psisko je cely zivot zvykle sefovat. Melo dva majitele obe starsi pani, ani jedna jej nezvladala a tak pes skoncil v utulku, ovsem v utulku pes sefoval, narozdil od zbytku psu spal v posteli, dostaval spesl krmeni, neumi VUBEC NIC, nezna chuzi na voditku, neumi sedni lehni proste nic, vyborne skace do vysky kdyz neco chce a to je vse...
Videla jsem jeho reakci na vlastni oci, na zemi bylo auticko, mama jej chtela zvednout a on proste vystartoval v tom momentu jsem jej chytla za postroj a ze zadu za havu, aby me nerafl a nasadila nahubek opet, pac tohle je fakt mala bestie. Vim, ze za zo nemuze asi, ale nevidela jsem takoveho pidi psa jeste tohle delat, druhy pes naopak mamu chrani a snazi se toho mrnavce srovnat.
No co s tim, mame jsem doporucila nechat mu postroj, protoze na nem ho bezecne zvedne aniz by ji pokousal a vic nevim. Napada me kdyz porusi pravidla, tak ho zavrit do klicky nebo dat ten nahubek nebo nevim, bit toho psa urcite nikdo nebude. Popravde tohle nikdo necekal. :smutek:
Jinak mama ruku zafacivanou boli ji to, je to pravacka, zitra na prevaz a atb musi brat...
Jo a prosim vas, majitelka utulku tvrdi, ze by mel dostavat vetsi granule, aby se mu pri kousani odstranoval plak ze zubu, neni to blbost?
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Marion108 »

Jo jinak byl s nahubkem mezi detma, chtela jsem ho zavrit mimo, ale knucel a skrabal na dvere, takhle byl "jen" zdrblej, ze ma nahubek. Fakt nevim, zavolam rano mame, co vymysleli, pani majitelka psiho domova je ochotna si pro nej prijet... kdyby bylo nejhur.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Tedysek »

Kdyz ma pes velke granule, ano vice kouse. Vic se mu to nabali na zuby a ty si musi pak jazykem olizat a tim si je cisti. Nicmene granule jsou porad jen vysusena kase. A kdyz to vezmes kolem a kolem tak tobe taky bramborova kase zuby nevycisti. Nejlepsi je okoliv tvrdeho na kousani. Kosti, suchy chleba. Aby to vylozene pes seskrabal ze zubu.

Co se psem. Na postroj dat voditko. At ho taha za sebou. Simulovat situace ktere pes nezvlada at si zafixuje jak se pri nich ma pes chovat.
Dam neco na zem, zavolam psa. Chci vec vzit, pes zavrci. Ja reknu NE! Místo! Vezmu konec voditka, odtahnu psa na pelisek a reknu Supeeeer, sikulka, taaaakhle mas byt hodny pejsek. A dam psovi odmenu.
To pro zacatek.
On si pes navic hezky zafixuje povel misto. Coz pomuze pri uceni samostatnosti.
Dalsi vec. Peivaz psa za to voditko k necemu doma. Na delku voditka pred nej dej nejakou vec. Nejlepe ne provazku. A mej pripravene nejake mlsky. Das vec na zem a reknes psovi treba "MOJE". A vec si vezmec. Pokud vyjede po ruce, vec si pritahnu na provazku. Pokud nevyjede po ruce, dostane dobrotu.
Dalsi veci je ze je potreba psa ucit nejake povely. At uz jsou jakekoliv. Nauci se ze od cloveka ma prijimat pravidla a napovedu jak se ma chovat a ze se mu to vyplati. Ne ho jen stresovat branim veci, ale i ho hodne odmenovat za sebemensi uspesne chovani.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
MalyNomad
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2019 11:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od MalyNomad »

podle me vam to za to nestoji, utulky jsou plne hodnych psu, co meli smulu. Za me vratit a vzit si nejakeho slusnaka. Ja uz to beru podobne jako hospodarska zvirata,zla krava, blba ovce zdrhacka, magor kun, nestoji to za to, kdyz je na svete tolik dobrych zvirat co se posilaji na jatka z ruznych duvodu.
Think out of the box!
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od minie »

jo, ale potrestá se tím zase pes, který za to nemůže. Kdyby to byl obr pes, asi bych neriskovala, ale tomuhle malému raťafákovi bych šanci dala. Určitě bych zkusila, co píše Tedysek, má to logiku a když se to vezme kolem a kol, tak to samé platí i na děti. Jediné co bych brala "pro" vrácení je pes versus děti.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Marion108 »

Pejsek s detma nebude, jen obcas prijedou k babicce a to se da zvladnout.
Rekla jsem mame, ze je to na ni, je to v jeji hlave. To ona si musi srovnat, ze je to pidi pes, ktery se da spacifikovat. Samozrejme jsem ji veskere info predala a dal uz nic udelat nemuzu.
Sestra navrhla zajet k Desenskymu, tak jsem jim rekla muj nazor na toho cloveka... :promin: tak uvidim no.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od Tedysek »

Misto Desenskýho navrhni ivo Eichlera. Nebo Larýska (polepsovna u Benesova). Pripadne mi napis do sz odkud jsou a ja ti najdu nekoho blizko kdo by pomohl.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teror od nového psa

Nový příspěvek od minie »

hlavně ať to dopadne dobře pro obě strany :souhlas:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti