Zánět slinivky

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zánět slinivky

Nový příspěvek od Janina »

Naše dvanáctiletá pejsa začala jevit před týdnem cca malou chut do jídla. Trávení jí zřejmě rozhodily zabijačkové hody. :smutek:
Ona, která dlabanec miluje nade vše. Průjem, jen dva dny, nechutenství, pomalá neochotná chůze, jakoby se jí motaly zadní nohy sem tam. Průjem ustal, přišlo mi, že má teplotu, hodně uslzené oči, rychlé dýchání. Na dva dny jsem odjela, pak našla vyzvrácené žrádlo se stopami sražené krve. Uvařila jsem kuřecí s rýží a mrkví, neposnídala, nabídla jsem jí granule, odmítla. Na procházku chtěla, vyhledávala a žrala vyšší pýr. Po procházce se napila, lehla. Začala jí téct čirá tekutina z nosu. Jídlo naprosto nic.
Odpolko jsem ji naložila do auta a šup k vetce. Po prohlídce a rozhovoru, dlouhém poslechu plic, usoudila srdce v pořádku, plíce nejsou čisté, výrazná bolestivost v oblasti slinivky. Odebrala krev, tu jsem pak dovezla do nemocnice, výsledek se dozvíme ráno. Test na slinivku trvá déle.
Aguš dostala kapačku s léčivy a analgetiky, injekčně atb. Nakonec jí vetka nabídla piškot, s chutí ho snědla. Dieta musí být slinivku šetřící, netučná, jídlo co tři hodiny přes den, ale jen trošku.
Když jsme přijeli dom, dala si Aguš kuře, rýži, mrkev, s chutí. Jen maloučko, a nyní ještě jednou. Ráno jedem zas na kapačku a atb.
Nemáte někdo nápad, co přírodního bych mohla Aguš podat? Máte někdo zkušenosti s tímto?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět slinivky

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,na tohle je nejlepší vývar z hovězích kostí a přidat do toho odvar z krup,pokud to bude žrát.Můj poslední pátý pes Český fousek nesnášel vepřové a příznaky podobné,ale tohle mu vždy pomohlo.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět slinivky

Nový příspěvek od Janina »

Děkuji Zdenku,mohu to zkusit. Pravda je, že vepřové jinak vůbec nekrmíme. Jen ty zabijačkové zbytky nyní. Kuře jsem vařila tři hodiny, pak ještě další dvě s rýží a mrkví, jen na malou teplotu. Je to prý také dobré na tento případ. Přemýšlím o koupi Pankreolanu. Poptám se zítra vetky.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti