Kastrovat nebo ne?

manbea

Re: Kastrovat nebo ne?

Nový příspěvek od manbea » 17 pro 2018 19:22

Vše už bylo řečeno, tak přidám jen osobní zkušenost. Za 24 let života na venkově jsme měli 7 koček a 3 kocoury, vše kastrované. U několika koček jsme včasnou kastraci nestihli, svá první koťátka tedy rodily již kolem 9 měsíců věku. Byla to naše nezkušenost, u později chovaných koček jsme již stíhali kastrovat včas. Naštěstí se těch pár koťátek vždy dostalo do dobrých rukou.
Jsem jednoznačně pro kastraci, v našem okolí se prakticky nekastruje a nyní se zde pohybuje okolo 20 bezprizorních černých koťat. Je mi jich líto, koťata jsou již polodivoká, prakticky neodchytitelná a i přes šílený hlad se k ruce s jídlem nepřiblíží, tudíž šance na nějaký domov pro ně je nulová. :?
Všechny 3 kocoury jsme dávali kastrovat kolem roku, dřívější kastrace jim prý může časem způsobit močové kameny. Zákrok snesli bez problémů, dožili se 2, 5 a 12 let. Jaká smrt je dostihla nevíme, všichni zmizeli v plném zdraví ze dne na den.
Změnu povahy jsem u kastrovaných koček nepozorovala, dál aktivně chytaly myši, chodily na své obvyklé pochůzky a nevykazovaly žádnou menší aktivitu. Kocouři se mi zdáli mazlivější a pohodlnější, ale obtloustlí povaleči se z nich také nestali.
Nyní jsme bez koček, ale pokud ještě nějaká v budoucnu bude, kastrace ji (ho) nemine.

Jamarov
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, kozy, psy

Nový příspěvek od Jamarov » 18 pro 2018 07:08

Ta přepravka je základ, zvíře musí být nalačno, to je třeba nepodcenit.

Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 25 led 2019 09:49

Káva o čtvrté. Na ČR2. Bývá káva i u vás doma? :189: Doporučuji zajímavý poslech, jak řešit problém s přemnožením toulavých koček :kocka: , diskuze atd.
https://dvojka.rozhlas.cz/toulave-kocky-7746561
Tykání vítáno.

Javorka
Co chovám: drůbež, kočky, psy

Nový příspěvek od Javorka » 25 led 2019 11:16

Kocour už je vykastrovaný asi 3 týdny. Chvíli se motal, ale za pár hodin už byl dobrý.
Chová se pořád stejně, courá venku a na kočičičku je hnusnej pořád. Potvora.
Kočička je kastrovaná a hodná, chytá myši, je to ta na obrázku nahoře.
:433:

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 25 led 2019 11:21

Javorko, to je dobře, že kocourek je v pořádku po kastraci. Kastrace je malý krok pro tebe a kocoura, ale velký krok pro všechny sousedy a široké okolí. :andel:
Tykání vítáno.

Javorka

Nový příspěvek od Javorka » 25 led 2019 11:29

Tady hromada nekastrovaných koček, že jeden krasavec navíc, nic neznamenal. Aspoň mohla být nová krev. Hlavně sousedovi se to množí nekontrolovaně.

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 25 led 2019 11:40

Já si vždycky říkám, když vidím zanedbaná kotátka, že alespon náš Mikeš v tom nemá prsty. Tedy, prsty, no........ :cert:
Tykání vítáno.

Javorka

Nový příspěvek od Javorka » 25 led 2019 15:08

Přesně :bosorka:
Pak mi Eliška nosí a čistíme jim aspoň zalepený oči. :mracim:

Co mě štve, že ty naše kočky nejdou dohrmady. Přitom se psem Kačenkou si hrají.

Obrázek

Obrázek
Emilka s myškou.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 25 led 2019 15:31

Javorko, ono je to dáno už tím, že to jsou kočky. Teritoriální zvířata. Málokdy se snesou, pokud nejsou jedna rodina. A ani pak ne.

Javorka

Nový příspěvek od Javorka » 25 led 2019 16:16

Já to chápu, ale štve mě to. On na ní pořád číhá a občas na ní skočí, že chlupy lítají.

Obrázek

Obrázek

Javorka

Nový příspěvek od Javorka » 25 led 2019 16:19

Kocour...

Obrázek

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 25 led 2019 18:09

Javorko to je krásnej macek. Takovej ďábelskej.
Tykání vítáno.

xchipsy
Co chovám: kočky, koně, králiky, kozy, prasata, psy

Nový příspěvek od xchipsy » 16 úno 2019 11:58

Jsem rozhodně pro kastraci koček a kocourů, zejména těch s volným přístupem ven. Vždy mě (po)bavily názory, jak kastrát bude línej, tlustej, nebude chytat myši apod... (týkalo se i psů, až na ty myši :vytlem: Byla jsem cirka 10 let v útulku, za tu dobu jsme tam nechaly vykastrovat bezpočet psů, fen, koček a kocourů a povaha se nezměnila ani u jednoho. Vzpomínám na pána, co přišel, že chce psa "na hlídání" k baráku na ves. Ale rozhodně ne kastrovaného!!! Měli jsme ve výběhu psa a fenu, pes nebyl zatím kastrovaný (střední kříženec), měl trochu nadváhu a chrápal před boudou. Ani nezvedl hlavu, když jsme došli k výběhu. S ním tam byla kříženka NO, kastrovaná, ta byla naopak hubenější, protože byla neustále v pohybu, lítala jak raketa kolem plotu. Tak jsem se milého pána zeptala, který z nich je kastrát? Samozřejmě okamžitě ukázal na spícího Baldu :)) a nechtěl mi věřit, že je to přesně naopak. Totéž kočky. Vždy když se našla už velká kočka, tak se vykastrovala a pustila ven (měli u areálu budky, misky s jídlem a vodou). Myši nosily k bráně všechny.
Doma jsem kočku nechtěla - máme dvě lovecké teriérky a kdyby se potkali s kočkou, byla by to rychlá záležitost :plac: Nakonec řízením osudu máme Bedřicha, je to můj vrchní zootechnik (dohlíží, když chystám krmení kozám, prasatům, když kydám, když krmím králíky... :blazen: Je kastrovaný, klidně si odskočí půl kilometru do polí, nosí myši, zvládl i tři potkany, dva kosy, jednu hrdličku a pár vrabců.
Takže rozhodně kastrovat, jednak neustále mrouskající se kočka je fakt neskutečně protivná, druhak zabíjet koťata je hnus, nekastrovaný kocour furt někde shání, rve se s ostatními (a kočičí kousnutí se dost snadno infikují a blbě hojí), značkuje a smrdí atd atd atd...

Obrázek

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

Odpovědět