Odchov kotěte

Vplížíme se tiše do kočičí říše. Kočka, nejlepší mazlík pro zaměstnaného člověka? Jaké plemeno zvolit do bytu? Druhy krmiva a steliva. Kastrace ano či ne? Kočičí nemoci. Vhodný vysavač na kočičí chlupy.
Odpovědět
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odchov kotěte

Nový příspěvek od Jamarov »

Potřebuju poradit kamaradce čím nejlépe a jak krmit 5týdenní kotě. Zítra si ho má přivézt. Budou dvě,matka je prý odmítá krmit. Jsou to chuděry :smutek: Dle mého odmítá majitel krmit pořádně kočku a přikrmovat koťata....proto kočka před hladovými koťaty utíka....
Takže sehnat umělé mateřské kočičí mléko popřípadě čím nahradit?A co k tomu?
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Marion108 »

My davali nejake umele od veterinare, takova kulata pixla to byla... :nevim: veterinar i rekl davkovani a i kdy zacit nabizet klasicke krmeni, ale uz si to nepamatuju...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Tedysek »

Na kotěcím mléku (sušené mléko na dokrmování) od zn Gimborn (pet center) bylo odchovano s uspechem mnoho zivocisnych druhu, ne jen kotata. Zkuste sehnat to. Neni ani moc drahy treba oproti mleku od royal caninu.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Janina »

Když bylo Miikešovi 6 týdnů, jeho matku přejelo auto. Dávala jsem kotěcí konzervičky, piskot v mlece trosku s cernym cajem, kotěcí granulky. Pozdéji i masičko.Krásně vyrostl.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Jamarov »

Děkuji,vyřídím :usmev:
Ono těch 5 týdnů je málo...každý týden navíc je u nich velký plus. Tak snad se jim zadaří.Ona je taková záchranářka,ale těch peněz na veterině co vždy nechaj... :smutek: Tak z toho pet centra to bude asi levnější.Netuším v jakém stavu budou ....začervení,blechy.... A to si ten blbec prý nechá ještě 3.kočku :cert: aby mohl mít stále dokola koťata...Fakt bych kastrovala....i majitele :cert:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Marion108 »

Jamarov a kozi mliko by bylo spatne? ja teda tehda kozu jeste nemela, ale vim, ze kde je dobytek, tak to kotatum davaji... :nevim: dospelym bych to nedavaly vubec... :prekvapeni:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od PavelIV »

:marion: Kočkám se prý dává mléko proto, že chytají myši a ty můžou být přiotrávený jedama. Prej to zásaditý mlíko je chrání před účinky jedu
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Jamarov »

Kamarádka četla ať mu dává naředěné salko. To mi příjde jako velká pecka cuku a tuku,ale nevím.Možná ředěný jo.
Ten sušák jsem koukala stojí necelých 300 a je to 200g.Když by jim to ředila tučným kravským,nebo kozím tak třeba by to šlo....To se asi musí vyzkoušet...aby neměla nafouklá bříška a průjem.Hlavně jestli strádala tak hodně opatrně a po malých dávkách...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Marion108 »

Pavle nas prvni kocour, malem zemrel protoze se nazral mlika u sousedu, byl dozivotne zavreny a na mase, jinak musel brat leky...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Tedysek »

Jojo bacha na mliko. Ono je neskodny, ale laktoza v nem je pro kocky nestravitelna. Tak by z toho mohly mit kotata trable v briskach.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Bekkky »

Tak mi Kočku, ze všech nejlepší lovkyni a bezva zvíře přejeli. :plac:
Zrovna ve chvíli když měla 3 týdenní koťátka. Bohužel jsme je nemohli najít, protože je měla ve stodole, kde jsou balíky slámy a koťata byla někde mezi nima. Po šesti dnech jsme našli jedno těsně za vraty, zoufale mnoukat. Ostatní nevylezla a určitě uhynula. Tomu co přežilo je teď cca 4 týdny. Zatím dostává konzervu a sušené mléko pro odchov koťat. Ale je problém to do něj dostat. Byl pochopitelně hrozně zeslably, ale stejně mi přijde, že žere málo, zatím moc nepribral. Žere tak 6x denně cca 2 kávové lžičky. A mlika tak 6x 1 lžičku. Kaká, čůrá... Ale uvažuji mu dát mleté maso ovčí nebo hovězí. A to mléko, co taky zkusit syrové kozí? U dospělých koček mi vždy dělalo problémy kravské mléko když bylo pasterovane, ale syrové, nebo tvaroh jim problém nedělal ani Kočce... Té co přejeli... Máte někdo rady?
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od oreb1 »

To je fakt malinký drobeček. Já dostala koťata v 5 týdnech a byla už zvyklá na drobné kousky masíčka. Dávala jsem jim mimoto kozí mléko, jak píšete a problém s trávením neměli. Myslím, že je to lepší než sušené. Občas si sem jezdí lidi právě pro kozí pro všelijaká mláďatka. I pro nějaké veverky :usmev: .
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Janina »

Bekkky to je mi fakt moc líto. :plac:
Zkusila bych kozí, ovčí mléko. Naředila trochu černým čajem. A masíčko namleté, troškou teplé vody naředěné, po troškách. Však kočičí máma jim ho nosí. A masíruje se bříško.
Micurku mi taky zajeli, kotata měla 6 týdnů, přežila.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od xchipsy »

Když se k nám na půdu nastěhovala toulavá kočka a porodila tam tři koťata, objevila jsem je když jim byly tak cirka ty 4-5 týdnů. Nosila jsem tam kočičí mamině konzervu (byť byla vzteklá a syčela a divoká, ale jsem prostě piplal měkouš no...) Za pár dní jsem našla kočku na půdě mrtvou (co se stalo netuším). Koťata jsem chodila krmit konzervou, všechna přežila a vyrostla v pohodě i bez umělého mlíka a podobně... A tak máme dnes doma Bedřicha :blazen:

Pokud je kotě slabé a nemá moc chuť k jídlu, tak rozhodně bych ho v první řadě odčervila. Ke krmení zkusit klidně tu mléčnou náhražku (když jsme si kdysi se sestrou přivezli domů "zábavu" v podobě pár hodin starých štěňat, která se našla v igelitovém pytli v lese :vztek: odchovali jsme je na mléku zn. Beaphar, koukala jsem, že se dělá i kotěcí
https://www.beaphar.cz/kocky/odchov-kot ... tUQAvD_BwE
K tomu kvalitní konzervu/kapsičku. Vše ohřáté na tělesnou teplotu.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Bekkky »

XCHIPSY :to je zajímavá shoda, zrovna jsem přemýšlela, že by se kotě mohlo jmenovat Béďa. Dala jsem mu to mleté ovčí a byl nadšený a teď je konečně klidný. Dostal trochu, aby si zvykl. A to mlíčko sušené, nechci mu udělat naráz velkou změnu. Leží v pelíšku s ovčím kožíškem. Jo bříško mu masíruju. A taky jsem ho "olizala" vlhkým hadříkem v obličeji, a pak suchým a dost mu to dělá dobře. Takhle malinké kotě jsem ještě neměla.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Janina »

Bekkky to je milý až roztomilý. :srdicko:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Bekkky »

Jani, když dal 6 dní bez mámy, tak se musím snažit. Nechápu jak mohl tak dlouho přežít.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od xchipsy »

Jak? Má přece devět životů :)) Vždycky říkám, že náš Béďa už má minimálně dva v prd*li (poprvé když - to ještě žila jejich matka - spadl z půdy a podruhé když se nejspíš porval z jiným kocourem, nohu měl oteklou jak bačkoru až po kyčel a "slezlo mu maso" že byly vidět všechny šlachy prstů jak nitě :mrzimeto:
Kočka je odolné zvíře, zvládne to.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Bekkky »

Tak Béďa se lepší. Rozjedl se, ráno dal polévkovou lžíci masa a 10ml mléka a teď to tak dokrmujem, už si i hraje. Beru ho sebou na pastvu a protože teď už pasu louky a meziplodiny tak mám při ruce auto a můžu ho dát do košíku, kde spí. Včera už se vždy vyškrábal z koše, když chtěl na záchod, tak jsem ho začala dávat do krabičky s ubrouskem a už mu udělám záchod, ráno už se snažil konat v krabičce, ale ještě u toho moc balancuje... Nemáte někdo možnost nahrát kočičí předení? Našla jsem jen na YouTube a doma mu to můžu pustit ale na pastve přes mobil to stojí moc dat. Hezky se u toho uklidní a spí. Někdy se totiž i když je nakrmeny a unavený nemůže uklidnit, asi mu chybí sourozenci.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od xchipsy »



Pustit dostatečně nahlas, na mobilu zapnout Záznamník (nebo tak nějak podobně, každý mobil to má nazvané jinak), nahrát a pak kotísovi pouštět dle libosti :mrk:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů